Manta Emperor Hybrid DVBT05

fazo

New member
Możesz mieć uszkodzony egzemplarz lub kabel HDMI. Żadnych artefaktów u siebie nie mam i obraz jest bardzo OK. Nawet z tunera TV na 100" wygląda lepiej niż ze zwykłego tunera DVBT na MStarze (nie jest tak ostry i pikselowaty). Zwisów żadnych nie zauważyłem więc obstawiałbym sprzęt lub kabel. Na innym odtwarzaczu miałem restarty co chwila właśnie z powodu kabla, po wymianie restartów brak.
 

gemi

New member
Mam w domu dwa kabelki z którymi nigdy nie miałem problemu i na obu ta sama przypadłość. Postaram się dzisiaj więcej po testować i ew wkleić fotkę tych "artefaktów". Może ktoś miał podobnie i wystarczy jakaś zmiana ustawień czy coś w tym stylu.

Co do resetów, to jakoś nie chce mi się wierzyć, że zmiana kabla pomoże... Mógł by ktoś to jeszcze potwierdzić? Sprawdzać na innych raczej nie będę, bo szkoda mi kasy na nowe kable, a dojścia za bardzo nie mam żeby pożyczyć ;/

PS. Czy ktoś może podać przykład kabla w miarę taniego, ale uważanego za sensowny. Na co zwracać uwagę? Może jakiś konkretny model/firma? Raczej nie stać mnie na kable po 100zł i więcej.
 

fazo

New member
Z tymi restartami to miałem tak że odtwarzacz nie mógł się uruchomić. Dochodził do pewnego momentu i reset. Przy wyjętym kablu uruchamiał się, po włożeniu kabla do uruchomionego odtwarzacza - artefakty. Kabel za 10zł. Mam kilka za 10zł, za 50zł i za 200zł. Poza tym jednym 0 różnicy między nimi.
 

gemi

New member
W sumie z artefaktami racja. Przed chwilą po testowałem i okazuje się, że kabel ten teoretycznie gorszy (nieekranowany przy wtyczkach) dużo słabiej sobie radzi. O dziwo wczoraj nie było takiej różnicy.

Co nie zmienia faktu, że ten lepszy kabel też nie do końca dobrze wyświetla obraz full hd ;/.

Pozostaje chyba zakupić coś lepszego. Ale wcześniej spróbuje coś pożyczyć...
 

wlod55

New member
Witam.Myślę o zakupie tego sprzętu.Chciałbym żeby służył mi tez jako streming z tunera satelitarnego.Na pierwszej stronie wyczytałem że ma Upnp.Sprawdzał może ktoś jak to działa?Z góry dzieki za pomoc
Pozdrawiam Wodek
 

gemi

New member
Zmian niewiele...

Ponawiam pytanie odnośnie zdalnego dostępu do konfiguracji playerka. Czy sa się ustawiać pobieranie BT i czytać pliki z tego playerka zdalnie? Przez WWW/FTP czy cuś? Mam net z UPC, więc jest zewnętrzne IP, ale jak próbuje wpisać adres swojego kompa, to niestety nie pokazuje się żadne menu czy coś w tym stylu.

W specyfikacji na stronie Manta DVB-T05 Emperor Hybrid - Tunery STB DVB-T - MANTA SKLEP jest jasno serwer FTP... Jak to skonfigurować?
 

_Luky_

New member
Zmian niewiele...

Ponawiam pytanie odnośnie zdalnego dostępu do konfiguracji playerka. Czy sa się ustawiać pobieranie BT i czytać pliki z tego playerka zdalnie? Przez WWW/FTP czy cuś? Mam net z UPC, więc jest zewnętrzne IP, ale jak próbuje wpisać adres swojego kompa, to niestety nie pokazuje się żadne menu czy coś w tym stylu.

W specyfikacji na stronie Manta DVB-T05 Emperor Hybrid - Tunery STB DVB-T - MANTA SKLEP jest jasno serwer FTP... Jak to skonfigurować?

Zobacz *http://ADRESMANTY/index.html* jak nie działa doinstaluj moServices ... opis gdzieś w postach powyżej na pewno działa FTP. Jak chcesz mieć w otoczeniu sieciowym włącz sambę.

Pilot http://ADRESMANTY/remote.html*
 
Ostatnia edycja:

gemi

New member
Po lanie nie ma problemu. Działa zarówno jako dysk sieciowy jak i konfiguracja przez www.
Mi chodzi o to żeby "wbić się na Mantę" przez internet (zdalnie). Co jest do tego potrzebne?
Na pewno nie działa sposób opisany wyżej: http://MOJEIPZEWNĘTRZNE/index.html

Za to fajna sprawa z tym pilotem przez www :). Bez zbędnych programów mogę sterować Mantą z Smatfona.

Ps. Przy okazji mam pytanko czy coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=jTwlx4dssBc da się osiągnąć na tej Mancie, ew. jak? To raz.
Dwa. Czy jest jakaś opcja wyszukiwania filmów na dysku po gatunku? Jakiś automat pobierający dane z bazy? Czy trzeba tworzyć te nieszczęsne katalogi...?
 
Ostatnia edycja:

JKR

New member
Musisz na routerze zrobić przekierowanie portu, jeśli chcesz się dostać z Internetu do manty.
 

gemi

New member
No właśnie już się zorientowałem :), ale dzięki mimo wszystko. Dam znać co i jak jak tylko uda się to ogarnąć.

Co do transferów po lanie, to faktycznie jest bida z nędzą. Chodzi wolniej niż mi się pliki ściągają z internetu (UPC 50Mb). Transfer po kablu trochę ponad 5MB/s... heh. Dzisiaj kupuje kabelek USB 3.0, bo to nie ma sensu. Ale i tak 100GB zgrałem już :p

Ps. Można wywnioskować, że przy szybszym internecie sieć będzie wąskim gardłem... do czego to doszło o_O. A pamiętam jak by to było dziś kiedy przez modem tel. ściągałem pół dnia albumy MP3 i później rachunki po kilkaset zł :]
 
Ostatnia edycja:

yogi1976

New member
Ja mam jeszcze pytanie odnośnie HDD: gdzieś na początku tego wątku było że przy HDD wiekszym niż 1TB to indeksowanie plików coś nawala. Czy po zmianie FW dalej to występuje ? a tak w ogóle to do jakiej pojemności HDD obsługuje ten player?
I jeszcze pytanko do testerów : Czy ten odtwarzacz czyta pliki ISO BR?
 
Ostatnia edycja:

gemi

New member
CO do dysków to z tego co jest napisane w specyfikacji obsługuje do 3TB. W sumie dobre pytanie z tym indeksowaniem plików. Czy te problemy mają wpływ na czytanie plików, czy tylko na szybkość odczytu?
Powoli zbieram się do zakupu większego dysku, ale jeśli faktycznie są jakieś z tym problemy to chyba zacznę zastanawiać się nad zmianą playera...


Wczoraj kupiłem kabelek Panasa niby wszystko mający (50zł). Myślałem, że rozwiąże to moje problemy z obrazem przy rozdzielczości 1080p 50/60Hz, ale niestety madal to samo. Czyli jakieś dziwne "śnieżenie" się pojawia. Do tego znowu mam problemy z dźwiękiem - jeden dzień było ok (po ustawieniu tryby RAW). Sam już nie wiem co jest grane... powoli zaczyna mnie irytować ta Manta.
 

ellah

New member
CO do dysków to z tego co jest napisane w specyfikacji obsługuje do 3TB. W sumie dobre pytanie z tym indeksowaniem plików. Czy te problemy mają wpływ na czytanie plików, czy tylko na szybkość odczytu?
Powoli zbieram się do zakupu większego dysku, ale jeśli faktycznie są jakieś z tym problemy to chyba zacznę zastanawiać się nad zmianą playera...


Wczoraj kupiłem kabelek Panasa niby wszystko mający (50zł). Myślałem, że rozwiąże to moje problemy z obrazem przy rozdzielczości 1080p 50/60Hz, ale niestety madal to samo. Czyli jakieś dziwne "śnieżenie" się pojawia. Do tego znowu mam problemy z dźwiękiem - jeden dzień było ok (po ustawieniu tryby RAW). Sam już nie wiem co jest grane... powoli zaczyna mnie irytować ta Manta.

Problemy z indeksowaniem nadal sa i nie znikna wiec raczej nie kupowac. U mnie przy dysku 1.5 TB musze niestety obchodzic to przez sposob odpalania plikow - nie mozna odpalic filmu porzez zakladke Filmy, tylko musisz to zrobic przez menadzera plikow.

Poziom wsparcia od Manta support - żenada na maksa.
 

gemi

New member
To samo akurat mam na dysku 250GB. W zakładce muzyka pokazują się mp3, ale w zakładce Filmy już nic nie widać. MI to akurat nie przeszkadza, bo i tak zawsze wygodniej przegląda się przez foldery.

PS. Co do tych kabelków to ja się w końcu poddałem i zwyczajnie włączyłem 720p. Różnicy praktycznie nie widać na mojej plazmie 46". Dźwięk zaczął działać jak należy.

Rozwiązanie problemów z dźwiękiem okazało się proste. Wystarczyło zmienić wejście HDMI w telewizorze. Nie wiem z czym to jest związane. Uwalone wejście w TV czy co? Obraz też dużo bardziej zniekształcony jest niż na innych wejściach. Problem z rozdziłką 1080p jednak nie zniknął nadal pojawiają się małe artefakty w postaci cienkich linii.


Poza tym w końcu udało mi się uruchomić SAMBę przez internet. Pomogło oczywiście prze forwardowanie portów. Walczę jeszcze z FTP.

Jak wszystkie problemy rozwiążę to jakieś małe FAQ postaram się napisać.

Ps. Co do dysku to rozumiem, że nie zależnie jaki jest w środku (1, 2 czy 3 TB) to przez file managera spokojnie wszystko odtworzymy?
 

xury

Member
Witam to mój pierwszy post na tym forum. Zarejestrowałem się bo widzę, że jest tu inicjatywa by usprawnić to pudełko.
Mam pytanie czy może ktoś natknął się na informację jak przeliczyć sumy kontrolne w pliku firmware ? Wiem jak go edytować, ale nie mam pojęcia jak wyliczyć mu po tym prawidłowe sumy kontrolne, który są na końcu pliku.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

Najpierw piszesz: "wyczytalem na innym forum, że inne playery lepiej radza sobie z obrazem FullHD..."
Później podajesz linka do postów sprzed trzech lat, dotyczących sprzętu opartego na całkiem innych SoC... Zwykła Arystotelesowska logika podpowiada, że nie można porównywać czegoś, czego nie ma, bo Manty wówczas nie było. Nie było też zresztą układów 1185. Proponuję czytanie ze zrozumieniem i zwracanie uwagi na datowanie tego, co się czyta.

Sprawa druga w ramach ogólnego apelu o sens pisania takich postów. Jeżeli już coś porównujemy w kategoriach "lepiej", "radzą sobie" i "Full HD" to owe pojęcia należałoby wyspecyfikować. Np. player "X oparty na chipie Marvella lepiej radzi sobie z materiałami Full HD zapisanymi w "Y" niż player "Z" na RT1185, bowiem według...
 
Do góry