Manta Emperor Hybrid DVBT05

ellah

New member
Dzieki Kirek, tak myslalem ze to sprawa przekierowania, ale dziwne jest to ze mimo formatu dysku przez Mante, takowe katalogi u mnie na dysku nie pwostaly, stad zwatpienie...

A jednak Kirek mylisz sie, nie jest to sprawa umieszczenia plikow w konkretnym katalogu by byly widoczne. Jak potwierdzil Reklar z forum Manty, Manta nie tworzy zadnych katalogow i jako takie pliki powinny byc widoczne odrazu.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jak potwierdzil Reklar z forum Manty, Manta nie tworzy zadnych katalogow

Manta tworzy katalogi jeżeli formatuje się dysk wewnętrzny przy pomocy urządzenia pracującego pod kontrolą pierwszej wersji firmware. Powstają katalogi: image, movies, music i record. Ponieważ opisywałem w pierwszym poście tego wątku wyjętą z pudełka Mantę, więc był na niej pierwszy firmware. Bazując na doświadczeniach z innymi playerami, wyciągnąłem wniosek, że Twoje kłopoty z odtwarzaniem mogą się brać z dość powszechnego wcześniej obyczaju, by konkretne pliki multimedialne lądowały w odpowiednich katalogach.

Druga wersja firmware już nie tworzy katalogów, po pierwszym nagranoi powstaje tylko katalog record.
 

majkeljot

New member
Manta tworzy katalogi jeżeli formatuje się dysk wewnętrzny przy pomocy urządzenia pracującego pod kontrolą pierwszej wersji firmware. Powstają katalogi: image, movies, music i record.

Może ja coś pochrzaniłem, ale u mnie wyglądało to jeszcze inaczej. Na wersji fabrycznej (starsza niż 20111223) sformatowałem dysk wewnętrzny i nie było widać po formacie żadnych katalogów, było pusto, więc umieściłam tam swoje. Po jakimś czasie zmieniłem firmware na najnowszy i zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych. Jakiś czas później zauważyłem, że są wspomniane przez Ciebie katalogi.
 

ellah

New member
Może ja coś pochrzaniłem, ale u mnie wyglądało to jeszcze inaczej. Na wersji fabrycznej (starsza niż 20111223) sformatowałem dysk wewnętrzny i nie było widać po formacie żadnych katalogów, było pusto, więc umieściłam tam swoje. Po jakimś czasie zmieniłem firmware na najnowszy i zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych. Jakiś czas później zauważyłem, że są wspomniane przez Ciebie katalogi.

Hm a u mnie nawet ten numer nie dziala:(
 

ellah

New member
Manta tworzy katalogi jeżeli formatuje się dysk wewnętrzny przy pomocy urządzenia pracującego pod kontrolą pierwszej wersji firmware. Powstają katalogi: image, movies, music i record. Ponieważ opisywałem w pierwszym poście tego wątku wyjętą z pudełka Mantę, więc był na niej pierwszy firmware. Bazując na doświadczeniach z innymi playerami, wyciągnąłem wniosek, że Twoje kłopoty z odtwarzaniem mogą się brać z dość powszechnego wcześniej obyczaju, by konkretne pliki multimedialne lądowały w odpowiednich katalogach.

Druga wersja firmware już nie tworzy katalogów, po pierwszym nagranoi powstaje tylko katalog record.

No tak i tak na logike przyjalem ze powinno dzialac. Najwyrazniej indeksowanie nie dziala poprawnie dla dyskow 1TB i wyzej, wiec nie uda sie.

Zglosilem problem na forum Manty, ale czy to poprawia, tego nie wie nikt...
 

pavelkuss

New member
Witam,

czy na tej mancie odpale weeb.tv albo inny streaming np sopcasta?

Jesli nie to jaki sprzet jest potrzebny?

Czy jest tuner DVB-T ktory ma EPG jak w n-ce - czyli kazda linia to osobny kanal a os "X" to os czasu?

Pozdrawiam,

Pavelkuss
 

JKR

New member
Czy da się na oryginalnym lub alternatywnym (HD600A) fw wyświetlić zegar na panelu, podczas czuwania?
 

robertos80

New member
cześć, mam 2 pytania:
1 czy można podczas oglądania filmów zmieniać kontrast, jasność itp?
2 czy ma ktoś porównanie jakości obrazu ful hd 1080p do innych playerów? Zastanawiam się na asus o!play mini bo cena podobna, ale wyczytalem na innym forum, że inne playery lepiej radza sobie z obrazem FullHD...
 

fireboy

New member
Jak ktoś ma ochotę kupić ten sprzęt w dobrej cenie to od dziś jest w promocji po 199zł w Carrefour. Promo trwa chyba do niedzieli.
 

ReadOnly

New member
Tez sie skusilem i tuz po wlaczeniu napotkalem pierwszy - powazny - problem. Pilot Manty "gryzie sie" z telewizorem LG. Np. nacisniecie przycisku 'cofnij' na pilocie Manty wykonuje funkcje ta, ktora jest do niego przypisana oraz daje efekt uboczny w postaci otwarcie 'Q.Menu' telewizora.
Na innym forum widzialem, ze ktos z TV LG ma ten sam problem, jednak jeszcze go nie rozwiazal. Moze tu znajde pomoc ?

Edit:
Wlasnie dzwonilem na infolinie manty i ich wsparcie techniczne umywa rece - nie mozna od producenta oczekiwac w tej kwestii pomocy.
 
Ostatnia edycja:

fireboy

New member
A czemu ma nie umywać... może zadzwoń do LG i oni Ci zmienią :)

Jeśli chodzi o jakość. Na pierwszy rzut poszedł niestety film w divx, ponieważ miałem tylko i wyłącznie pendrive 2Gb na daną chwilę. Powiem szczerze, że zgłupiałem... Myślałem początkowo, że to mkv w HD jest jakiś. Wcześniej na stałe miałem o!play'a i na nim divx'y tak nie wyglądały. Tak więc mam nadzieję, że z porządnym materiałem HD będzie lepiej. Jeśli chodzi o dźwięk powiem tyle - jest ;) Nie mam w tym kierunku wielkich wymagań bo idzie wszystko przez HDMI do TV i leci z jego głośników. :)
 
Ostatnia edycja:

majkeljot

New member

Ale tam nie ma nic o Mancie!!! Skąd więc te stwierdzenie, że inne playery lepiej sobie radzą z HD? Ja żadnych problemów jak na razie z materiałem HD nie mam,

O jasny gwint, dopiero teraz zauważyłem, że Ty sie pytasz o Asusa. No cóż, to jest temat o Mancie, więc lepiej to zrobić np. tu http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/68850-asus-o-play-mini.html
i tak na przyszłość proszę nie mieszać ;)
 
Ostatnia edycja:

gemi

New member
Skusiłem się w końcu na tą Mantę. Normalnie staram się omijać szerokim łukiem takie eksperymenty zakupowe, ale stosunkowo pozytywne opinie przekonały mnie do zakupu.

Odtwarzacz chodzi jako tako. Pokrótce male podsumowanie. Zaznaczam, że mam TV 46" plazma Panasonica. Odtwarzacz podłączony do TV przez HDMI, dźwięk leci też po HDMI do TV i po optyku do zestawu kina domowego.

Problemy i pytania:

1) Artefakty przy rozdzielczości 1080p - jakieś dziwne zniekształcenia obrazu (latające paski) pojawiają się jak przestawię w menu na full HD. Nie wiem jak było na sofcie domyślnym, bo nie zmieniałem wtedy rozdzielczości. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

4) Samoczynne resety playera - domyślam się, że tu niewiele poradzimy. Co najwyżej można mieć nadzieje, na nowy soft poprawiający to. Zauważyłem, że dzieje się to głównie przy przeglądaniu materiałów udostępnionych przez sieć. Odniosłem też wrażenie, że częściej się wiesza po upgrade fw, ale zapewne to subiektywne odczucie spowodowanie tym, że więcej bawię się już na nowszym sofcie :)

2) Czy można uzyskać dostęp do ustawień i plików Manty zdalnie przez www?


Podsumowanie:

Plusy:
+ po rozpakowaniu nie odrzuca tandetnym wyglądem
+ po uruchomieniu wita nas całkiem schludne i przystępne menu (choć przed zmianą rozdzielczości jest nieziemska pikseloza)
+ posiada wszystkie niezbędne wejścia/wyjścia
+ kieszeń na dysk twardy bardzo przydatna i wygodna
+ ilością dostępnych opcji/ustawień nie powala, ale jest tego wystarczająco dużo
+ upgrade do najnowszego softu w znaczny sposób poprawia prędkość doczytywania danych
+ właściwie wszystkie opcje działają jak należy, choć ciężko nazwać to zaletą :). Nie testowałem jedynie tunera TV, bo mnie ta opcja nie interesuje.

Minusy:
- domyślny soft jest mocno niedopracowany (powolne działanie)
- problemy z z obrazem przy 1080p (dziwne artefakty)
- po zmianie softu ciągle się wiesza/resetuje
- średnio przydatne usługi internetowe, przynajmniej te domyślne, ale nie do tego ten sprzęt jest przeznaczony

Poza tym, że menu jest przejrzyste i stosunkowo funkcjonalne sama grafika i design nie powalają na kolana, ale to już raczej kwestia gustu. Przydało by się też więcej opcji przeglądania plików + zmiana wielkości czcionki menu szczególnie przy przeglądaniu multimediów.
 
Do góry