Mamy HD w kablówce osiedlowej... co dalej?

cosby

New member
Wybaczcie jeśli złe miejsce a i jeśli pytanie wyda wam się lamerskie. Widać jednak przespałem coś ostatnio. Do rzeczy...

W kablówce osiedlowej pojawił się nam sygnał cyfrowy (15 kanałów z czego kilka w FULLHD). Mam 2 letni TV LG 42LC51. Co zrobić by ten sygnał odbierać? Jeśli dobrze kumam potrzebny mi TV z tunerem DVB-C i chyba dodatkowo MPG4? Kupując TV nie słyszałem od nikogo że to w przyszłości mi się przyda. Nigdzie nie widzę by TV który posiadam miał taką opcję. Da się więc w jakikolwiek sposób oglądać telewizję w takiej jakości u mnie w domu? Mam zmienić TV czy wystarczy jakiś tuner zewnętnrzy i wejście po HDMI? Jeśli tak to co polecicie?
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
zadzwoń do kablówki i zapytaj o parametry sygnału: mpeg2 czy mpeg4, kodowany czy nie? co polecają do odbioru? czy potrzebny filtr, a jeśli tak to kto go monutuje i za ile. jak się dowiesz pisz. a z tego co zobaczyłem w danych technicznych to nie ma twój tv dekodera telewizji cyfrowej.
czyli potrzebny jest zewnętrzny dekoder.
 

cosby

New member
Serdeczne dzięki. Rozmawiałem z babką na infolini - chyba jeszcze większy lamer ode mnie. Tyle co wiem to: MPG4 - sygnał nie kodowany. Nie mają w ofercie (jeszcze) zewnętrznych dekoderów bo do końca roku wszystko działa jako test. Oficjalnie startują od stycznia. Zapytam więc was inaczej - czy mój TV nie ma zslotu dzięki któremu można go o tę funkcję rozbudować? Ogólnie też na alledrogo nie widzę nigdzie zewnętrznych tunerów DVB-C - nie wiem czemu... czyli pozostaje mi wymienić TV lub czekać do stycznia? Masakra! A potem się okaże że wyszło MPG5 itd...
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@cosby,

nie zmieniaj tv i nie kupuj dekodera bo w styczniu okaże się że dostawca sygnał zakoduje i wydasz kasę na marne bo będzie działać tylko z dekoder od dostawcy :(
 

cosby

New member
Masz rację - dzięki za radę. Swoją drogą puścili jednak informację że osoby posiadające odpowiedni odbiornik nie będą potrzebowały zewnętrznych urządzeń. Czy w takim wypadku możliwe jest że i tak ten sygnał będzie kodowany?
 
Do góry