Mam takie dziwne pytanie i dziwny dylemat

pagu

New member
Wczoraj zainstalowałem N'kę i zauważyłem, że czasem blokuje mi niektóre kanały które powinny byc dostepne...np wieczorem chciałem oglądać TVP1 i pojawił się komunikat, żeby wpisać pin. ochrone rodzicielska jest wyłączona.
Apropo pinu: gdzie zatwierdzam jakiego pinu chce używać? Czy jeśli wogóle nie bawiłem się jeszcze pinem to jest jakiś standardowy dawany przez N'kę tak samo jak jest z kartą płatniczą?

I jeszcze takie pytanko:
Posiadam LCD philipsa, kino domowe philipsa i N'box za 99zł.
N'box został połączony do TV za pomocą HDMI. Chciałbym dodatkowo połączyć kino domowe tak bym mógł oglądać programy w systemie 5.1 i puszczać sobie filmy na DVD. Czy powinienem podłączyć kino do N'boxa czy do tv? A może jest to bez znaczenia?
Pytam ponieważ zarówno w TV (2 wyjścia HDMI) jak i w kinie mam wejście HDMI natomiast w N'boxie wejście HDMI zostało już wykorzystane. Mam tylko SPDIF którego nie ma w kinie i w tv. JAK TO WSZYSTKO POŁĄĆZYĆ.
CZY HDMI może z powodzeniem zastąpić SPDIF tak bym mógł cieszyć się dzwiękiem przestrzennym?
 

rodam1

New member
Jeżeli twój telewizor poprawnie wyświetla obraz i dźwięk z N`ki przez kabel HDMI to jest ok, nie powinno być problemu z podłączenienm N`ki przez kabel HDMI do kina, o ile kino twoje posiada WYJŚCIE HDMI na telewizor.


Oczywiście możesz z powodzeniem zastąpić kabel optyczny kablem HDMI który przesyła cyfrowo obraz i dźwięk
 
Do góry