mam się martwić?

oszołom

New member
Cześć.
Po dwóch tygodniach użytkowania nowego LG50PM4700 zauważyłem dwie przypadłości.
Pierwsza to taka, że bardzo rzadko ale jednak zdarza się że obraz się "rwie".
Spróbuję to opisać jak umiem:
Wygląda to trochę jak oglądanie filmu na komputerze gdzie brakuje kodeków. Jakiś mały fragment ekranu w dynamicznej scenie zostaje z tyłu, kawałek obrazu się zarywa i zniekształca całość po chwili wraca do aktualnie wyslwietlanego obrazu.

Druga sprawa zdarzyła się wczoraj późnym wieczorem.
Po obejrzeniu finału Euro, nagle na kranie pojawiły się pionowe wąskie różnokolorowe paski.
Paski przesłoniły dokładnie pół ekranu na całej jego szerokości. Wyłączyłem TV poczekałem włączyłem bez rezultatu, jednak po jakiejś minucie przełączając kanały paski same zniknęły i jest ok. Wie ktoś co to mogło być?, mam zgłaszać sprawę do serwisu?.
 

Walenhovv

New member
Kolego, nie masz się czym martwić ponieważ masz Gwarancję. Ewidentnie jest coś nie tak. Nie trać czasu tylko dzwoń do serwisu, opowiedz co sie stało i zapewne przyjedzie serwisant i obada sprawę :)
 

pierwszyy

Member
te zakłócenia obrazu mogą wynikać z problemami z siłą i jakością sygnału, także na "dzień dobry" sprawdź kabel antenowy, zarób wtyczki na nowo albo wymień cały kabel na nowy, jeśli masz kablówkę zgłoś zakłócenia obrazu operatorowi itp itd
 

oszołom

New member
dekoder

te zakłócenia obrazu mogą wynikać z problemami z siłą i jakością sygnału, także na "dzień dobry" sprawdź kabel antenowy, zarób wtyczki na nowo albo wymień cały kabel na nowy, jeśli masz kablówkę zgłoś zakłócenia obrazu operatorowi itp itd

To zrywanie obrazu to chyba od dekodera MM (połączenie HDMI-HDMI), wczoraj kilka razy wieczorem na chwilę się obraz zawieszał i całkowicie zrywał, zdarzyło się nawet że ekran był czarny przez chwilę. Czyżby za gorąco dla dekodera się zrobiło:smile:?.
 
Do góry