Mam pytanie co kabla hdmi 1.4 a 3d

kelebrion

New member
Witam :) mam takie nietypowe pytanie, Kupilem ostatnio Samsunga ps43d490 z obsługa 3d i teraz chce kupic odtwarzacz blu ray z 3d ale wyczytalem ze potrzebne jest wyjscie hdmi 1.4a no nawet jakbym kupil taki odtwarzacz to moj telewizor nie ma hdmi 1.4a i mam pytanie czy w takim razie jak podlacze do odtwarzacza blu ray 3d kablem 1.4a do telewizora hdmi 1.3 to nie bede mial 3d?? prosze o pewne i konkretne odpowiedzi z gory dziekuje
 

kubotek

New member
Bedziesz mial 3D, podobno to sciema z tymi kablami. Ja ogladam 3D z PS3 i wszystko smiga a przeciez nie ma interfejsu 1.4 w tej konsoli. Kabel musi byc jedynie high speed
 

kelebrion

New member
czyli jest sens zebym kupowal ten kabel hdmi 1.4a i wydawal 70zl bo na wet jakbym go kupil to on nic nie bedzie dawal skoro telewizor ma hdmi 1.3. czy w takim razie jak telewizor ma tylko 1.3 to 3d nie bedzie slabsze czy to nie ma znaczenia?? bo jezeli tak to w takim razie kupilem zly telewizor:(
 

kubotek

New member
Na 100% niestety nie jestem pewien. Posiadam Panasa VT30 z inerfejsem 1.4 ale do tej pory sprawdzalem tylko 3D z konsoli PS3 ale sadze, ze jesli puszcze 3D z odtwarzacza blu ray z 1.4 to nie bedzie wielkiej roznicy, (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle). Jesli tv nie ma 1.4 to oczywiscie nie ma sensu kupowac kabla 1.4. Kupuj HDMI oznaczony jako high speed i bedziesz szczesliwy tak jak ja. Ktos tutaj nawet pisal ostatnio, ze to cale oznaczenie 1.3, 1.4 i inne bzdury maja byc zastapione. Mysle, ze to zwykla sciema zeby ludzie kupowali nowe tv i odtwarzacze 3D.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Kolego kelebrion poczytaj no specyfikację Swojego nowego TV bo jestem na 100% przekonany, że Twój tv posiada HDMI 1.4 A / Return Ch. Support. Wszystko będzie działało jak kupisz blueray 3D tylko postaraj się o kabel high speed
 

kelebrion

New member
Wlasnie patrze w dane techniczne i o tym1.4a jst napisane w funkacjach[ HDMI 1.4 3D Auto Setting TAK] i[HDMI 1.4 A / Return Ch. Support tez TAK] a nizej w opcji wejscia wyjscie jest tylko 3x hdmi a jak zobacze inne samsungi to w opcji wejscia wyjscia jest napisane 4 (v1,4 with 3D, Audio Return Channel) i nie wiem czy to jest to samo:) albo oni tak pisza w tych opisach ze w kazdym telewziorze jest inaczej napisane i sie nie mozna polapac:)) wiec to jest to samo??
 

pulsedriver

New member
ja na poczatku tez mialem kabel1.3, i 3d bylo bez problemow, po przeczytaniu jakiejs informacji o kablu 1.4 nabylem ten kabel i jak sie okazalo nie ma zadnej roznicy, i na 1.3 i na 1.4 ogladalem 3d .jedyne co sie zmienilo to tylko to , ze przybyl mi kolejny niepotrzebny kabel.
 

graby

New member
nie robią nikogo w balona bo 1.4 ma return chanel którego nie ma 1.3 oraz ethernet którego także nie ma 1.3 dodatkowo może przenosić wizję w rozdzielczości 4000 coś tam na 2000 coś tam pixeli czyli 2X full HD czego nie może także zwykłe 1.3 ... więc o co chodziło ci z tym robieniem w balona ? inna sprawa że niewiele osób korzysta z dodatkowych możliwości...
 

JackS.

New member
Bez reklam
nie robią nikogo w balona bo 1.4 ma return chanel którego nie ma 1.3
Teraz to Ty robisz innych w balona.

ARC obsługuje każdy kabel HDMI zgodny z HDMI 1.3 równie dobrze jak kable HDMI, które powstały w czasie obowiązywania specyfikacji 1.4/1.4a.

oraz ethernet którego także nie ma 1.3
Kable HDMI zgodne z HDMI 1.4 bez dopisku "ethernet" też nie obsługują tej funkcji.

dodatkowo może przenosić wizję w rozdzielczości 4000 coś tam na 2000 coś tam pixeli czyli 2X full HD czego nie może także zwykłe 1.3 ...
Mylisz się. Nowe formaty określone w specyfikacji 1.4 odnoszą się do aktywnych urządzeń HDMI, nie do kabli. Kable kategorii 2 zgodne ze specyfikacją HDMI 1.3 są w stanie przenosić wszystkie te same formaty wizji, co kable High-Speed wg specyfikacji 1.4.
 

Frog_PL

New member
Tutaj ladnie napisane o standartach HDMI :
RMS.pl - technologie audio/video - Opis standardu hdmi i dvi, specyfikacja wersji 1.4a, 1.3b itd.
I roznice w ostatnich specyfkiacjach :

Jaka jest różnica pomiędzy wersjami HDMI 1.4 a 1.4a??
HDMI 1.4 wymaga, aby telewizor 3D obsługiwał format 3D pakowania klatek przy rozdzielczościach 720p50, 720p60 i 1080p24 lub 720p60 i 1080p24. Kable HDMI 1.3 mogą obsługiwać obowiązkowe formaty 3D HDMI 1.4a. Firma HDMI Licensing LLC ogłosiła niedawno specyfikację HDMI 1.4a, która dodaje dwa obowiązkowe formaty nadawania zawartości 3D: Poziomo obok siebie oraz Na górze i na dole. Obowiązkowymi formatami 3D HDMI są teraz:

Dla zawartości filmowej:
Pakowanie klatek:
1080p przy 23,98/24 Hz
Dla gier:
Pakowanie klatek
720p przy 50 lub 59,94/60 Hz
Dla zawartości nadawanej: (NOWOŚĆ W HDMI 1.4a)
Poziomo obok siebie
1080i przy 50 lub 59,94/60 Hz
Na górze i na dole
720p przy 50 lub 59,94/60 Hz
1080p przy 23,97/24 Hz
 
Ostatnia edycja:

Leszek85

New member
No wiec jak to jest bo ciagle czytam co innego to wiec kabel hdmi 1.3 podpiety pod karte graficzna z interfejsem 1.4a przesle sygnal do tv/monitora w 4096x2160 czy tez 3D 3840x1080 lub 1920x2160?? Wydawalo mi sie ze musi byc 1.4??
 

JackS.

New member
Bez reklam
No wiec jak to jest bo ciagle czytam co innego to wiec kabel hdmi 1.3 podpiety pod karte graficzna z interfejsem 1.4a przesle sygnal do tv/monitora w 4096x2160 czy tez 3D 3840x1080 lub 1920x2160?? Wydawalo mi sie ze musi byc 1.4??
Kable oznaczone wg specyfikacji HDMI 1.4 jako High Speed HDMI są funkcjonalnie identyczne z kablami oznaczonymi wg specyfikacji 1.3 jako HDMI 1.3 category 2.
 

Blendor

New member
bzdura i jeszcze raz bdura mialem kable hdmi za 300 zl sztuka kupilem porzadnie ekranowany za 15 zl i niema najmniejszej roznicy w obrazie 3D , HD i SD testowalem calymi godzinami ogladalem nawet niektore miejsca przez lupe :) niema zadnej roznicy ZADNEJ cyfrowka to cyfrowka
nie istnieja kable typu 1.3 , 1.4 itd kabel hdmi jest jeden rozne sa tylko interfejsy , :) nie dajcie sie nabierac !!! na kablu za 15 zl 3D FULL HD chodzi tak samo jak na kablu za ponad 200 stowki Profigolda pozlacany
 

yiabol

New member
To kolego podłącz sobie na jakimś tanim kablu przy włączonym motionflow to zobaczysz jakie cuda mogą się dziać - artefakty , opóźnienia dźwięku itp.
 
Do góry