Mam KURO LX5080D i kupuję 52HX900, który jako główny?

crism

New member
Witam,

mam mały dylemat w związku z przeprowadzką, proszę o sugestie. Tak jak w temacie, który TV jako główny w salonie a który do sypialni? KURO w grudniu będzie miał 3 lata i teraz ma 9106H na liczniku. Obraz jest nadal świetny po kalibracji ISF, choć na ciemnym tle widać lekko wypalone paski na górze i na dole ekranu i jest też ślad po nieszczęsnym trójkącie w lewym górnym rogu. Musi być jednak ciemno żeby to zauważyć.

Początkowo myślałem o KURO LX6090 do salonu a wysłużony już LX5080 do sypialni. Niestety 6090 jest już praktycznie niedostępny a jeśli ktoś go oferuje to za chorą cenę. Jeszcze gorzej sprawa wygląda z dostępnością głośników.

Plazma trochę jednak bzyczy więc wolałbym mieć w sypialni LCD i tak wpadłem na 52HX900. Design jak dla mnie piękny, ma kilka multimedialnych gadżetów, 3D traktuje jako dodatek no i pytanie o obraz, który będzie lepszy? Z fajerwerków HX900 w sypialni korzystać nie będę, więc trochę byłoby mi szkoda tego bo lubię gadżety :) Najważniejsze kryterium w TV do salonu jest jednak obraz. W salonie musi być najlepszy.

Co sądzicie... KURO salon i Sony sypialnia, poczekać aż się plazma zmęczy i znudzi i wtedy kupić jakiś fajny 60? Czy lepszym w chwili obecnej TV jest HX900 i od razu wstawić do salonu?

Decyzję muszę podjąć jeszcze przed zakupem HX900 bo muszę zwymiarować otwory do wieszaków do konrektnych modeli.

Dzięki z góry za Wasze opinie.

Christian
 

bogaty

New member
Bez reklam
Gdybym miał taki dylemat, to kuro do sypialni, do salonu zamiast HX900 który 52 kosztuje średnio 15 tys zł włożyłbym Panasa 65VT20 który kosztuje 3 tys więcej.
 

bluray

Banned
Prosta sprawa:
KURO 8G schować. To już balast technologiczny.
Niech nie wstydzi w salonie.

Do salonu jednak PDP Samsung PS63C7000.
Ma wreszcie podniecającą, szczotkową, ramę aluminiową.
I żadne tam Panasy.
 

bluray

Banned
proste: KURO 8G do sypialni.
Generalnie to już balast technologiczny.
Seria 8G to była porażka PIONEERA zaś 9G (mam) to niedopracowany produkt , ale bliski DOSKONAŁOŚCI, Brak modułu eliminacji juddera.
Pracowali nad tym ale ich pokonała ekonomia. Czyli RYNEK.

Do salonu kupił bym plazmę Sama 65" z cerii 7000 (3D).
Ale nie dla 3D tylko dla wydajności pokładowego procka AV.

Masz w podpisie [bogaty].
To lubię.
Ale środki NO LIMIT nie mogą być kojarzone z bezzasadnym waleniem kasy bo to żenuje gości.
 
Ostatnia edycja:

crism

New member
Ale namieszaliście w głowie... każdy co innego :)

blueray... nie zgodze się z Tobą, że 8G to porażka, to dzięki tym modelom KURO zyskało na sławie. 9G jest nieco czerniejszy ale nie jest to rewolucja. Dużo testów to potwierdza.

Na kolejną plazmę raczej się nie zdecyduję. Samsungi nie do końca mi się podobają a LG Infinia, hmmm... ładny ale chyba wolę Soniaka (to pewnie efekt snobizmu). Rozmiar na tą chwilę nie jest aż tak istotny bo jeśli nie teraz to i tak niedługo będzie czas na 60/65. KURO wkrótce pójdzie na odstawkę a TV, który teraz zamierzam kupić pójdzie do sypialni a tam fizycznie nie zmieści się nic większego niż 55.

Kluczowym kryterium w TV do salonu to oprócz obrazu... design. A to już kwestia gustu. Podobają mi sie proste linie, czarny połysk, szkło w prostej ramie. Do niedawna uważałem KURO za najpiękniejsze, teraz nowe linie Sony bezramkowe są chyba jeszcze ładniejsze. LG Infinia też ładnie się prezentuje. Nie lubię, plastiku, alu i żadnych wstawek i listew ozdobnych. Prosty minimalizm. Lista potencjalnych kandydatów jest więc niewielka.

Ale dlaczego nikt nie poleca HX900? Pomijając cenę, recenzje są dobre lub bardzo dobre, nagroda EISA, TV zapowiada się dobrze. Dlaczego nie? Jakieś fakty, uzasadnienia... Sony nie bo nie? Skąd ten klimat anty-SONY? O co chodzi?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
A co nagroda EISA ma do ogólnej jakości tv.Zbiera się kupka dziennikarzy itp. i przyznają nagrodę na podstawie tego co widzą w danej chwili:wink: nie mając pojęcia jak dany model będzie się sprawował na TWOIM zródle sygnału i jakie wady w ciągu miesiąca użytkowania TY wykryjesz.Wiesz jak to jest,pakujesz kupę kasy i przed zakupem Och!Ach! a po tygodniu:''no cóż, myślałem że za taką kasę będzie lepszy''.Pamiętaj że nagroda i cena nie zawsze idzie z ogólną jakością i nic nie wskazuje na to,że coś się szybko poprawi.Co roku producenci obiecują,że nowy model będzie lepszy,a jest...jak jest.Jak masz pilna potrzebę zakupu,to kup na razie coś tańszego i poczekaj aż ''wyjdzie'' coś porządnego,na razie jest ''jak nie urok to...'';-)Pozdrawiam.
 

don111

Banned
LCD czy plazma to przede wszystkim uzależnione jest od oświetlenia w pomieszczeniu, do ciemnej sypialni lepiej chyba lepiej władować plazmę
 
Do góry