Mam kase, ale mam problem czyli kolejne pytanie z seri co wybrać ;)

Dara

New member
Witam po dość długiej nie obecności na forum, było to związane z moim wyjazdem za granice ale teraz jestem i planuje kupić niewielki LCD bo w salonie mam plazme, mianowicie chodzi mi o to że chce kupić LCD który miał by chodzić z PlayStation3 przekątna 26 cali bo chce go kupić do dziecięcego pokoju a on nie jest wielki dlatego przekątna dośc małą, chce dzieciakowi sprawić prezent na urodziny bo akurat wypadają w premiere PS3 i mam takie pytanko który z tych LCD'ków będzie najlepszy do grania w HD:
-Samsung LE27S71B
-Panasonic TX-26LX500
-Panasonic TX-26LX60
odległoś od ekranu będzie wynosić ok 2m
Jedno co zauważyłem godnego w Samsungu to tryb gracza ewentualnie właścicieli prosze o wyjaśnienie o co gra i jak to wpływa na obraz, natomiast bardzo interesuje mnie porównanie 2 panasoniców z tego co wiem to LX500 ma ładniejszą czerń niż LX60 ale LX500 nie ma nowego układu AI oraz niewiem czy ma HDCP natomiast LX60 ma nowy układ AI oraz 2 HDMI z HDCP. Który panasonic jest lepszy LX60 jest nowszym modelem ale jest nieco tańszy od LX500 czy warto dopłacić do LX500, mój budżet nie może przekroczyć ok 3000zł.
Pozdrawiam.
 

Dara

New member
Dzięki za odp Kiki, ale ten JVC przekracza dość znacznie mój założony budżet, najtańszego JVC 26S60 znalazłem za 4999zł to za dużo. A i jeszcze jedno czy na Panasonicu 26LX500 nie będzie smużył obraz w grach HD i czy ma on HDMI z HDCP.
Pozdrawiam.
 

ezin2

New member
to prawda ale

skoro sam znalażł za 5k to mają budżet 3k i cenę 4k to czekamy kilka tygodni cena spada do 3,5k nam budżet wzrasta do 3,5k i mamy punkt styku ;)
 

Dara

New member
Dziękuje za odpowiedzi, mam mały pomysł wstrzymam się z kupnem do okresu świątecznego wtedy będą jakieś promocje, a akurat premiera PS3 jest w zasadzie blisko okresu świątecznego bo 17 listopada, kupie najpierw konsole a po jakiś 3 tygodniach kupie LCD'ka i będzie ok :eek:k:
Pozdrawiam.
 

jasa

New member
Czy 26LX500 ma HDCP ?

....A i jeszcze jedno czy na Panasonicu 26LX500 nie będzie smużył obraz w grach HD i czy ma on HDMI z HDCP.
Pozdrawiam.[/quote]

Prośba do Kikiego aby odpowiedział jednak na to pytanie ? Szukam odpowiedzi juz długo. Doczytałem się że tylko 26LX500F obsługuje HDCP (wystarczy spojrzeć na niemiecką stronę Panasonica) ale czy 26LX500P obsługuje HDCP ? Całe szczęście KIKI ma właśnie w ofercie model F. Jak to z tym HDCP w tych Panasach jest? No i czy wreszczie ktoś jednoznacznie odpowie czy smużenie w LX500 (14 ms) jest większe niż w LX60 (8ms) ? Ja cały czas nastawiam się na LX500 bo ceny lecą w dół (wchodzi 600-tka) a o LX500 marzyłem od roku.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Czas reakcji to "chłyt matretingowy". Gry HD na 500 wyglądają tak jak powinny, wystarczy, że przeczytasz wątek jaki LCD do X360.

Pozdrawiam
 

Dara

New member
Hmm premiera PS3 została przesunięta to i mój zakup TV LCD też ulegnie przesunieciu na marzec 2007, nie wiem co to Sony odstawia, jak tak dalej pójdzie to MS opanuje rynek swoim x360 i legenda PlayStation zginie.
Pozdrawiam.
 

jasa

New member
Smużenie w LX500

ar2 napisał:
Czas reakcji to "chłyt matretingowy". Gry HD na 500 wyglądają tak jak powinny, wystarczy, że przeczytasz wątek jaki LCD do X360.

Pozdrawiam

Wielkie dzięki za podpowiedź. To rozwiewa wątpliwości co do smużenia w LX500. Ale HDCP w 26LX500 ciągle czeka na odpowiedź. gdyby jednak ITI kodowała przez HDCP to będzie to decydujące w wyborze. Swoją droga tylko raz ktoś (niestety Kiki - a to jest Ktoś:D ) powiedział, że wybrałby LX60 zamiast LX500. Czy ktoś podziela jeszcze takie zdanie?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Myślę, że warto spokojnie się przyjrzeć obu telewizorom i zwrócić uwagę na swój gust, forumowicze podpowiadają własne opinie i należy przemyśleć je a decyzje podjąć samemu
 

jasa

New member
ar2 napisał:
Myślę, że warto spokojnie się przyjrzeć obu telewizorom i zwrócić uwagę na swój gust, forumowicze podpowiadają własne opinie i należy przemyśleć je a decyzje podjąć samemu

A pewnie...zgadzam się w 100% Biorąc pod uwagę mój gust to "piękność" LX500 jest nie podważalna i LX60 przy nim wydaje mi się jak produkt dla marketów oczywiście IMHO:) - to o wyglądzie zewnętrzym. Natomiast w parametrach też 500 jest dla mnie lepsza (pomijam czas 14oczywiście). Jedyny naprawdę JEDYNY problem to to nieszczęsne HDCP ???? I powtórze po raz 3-ci czy 26LX500 ma HDCP czy nie?Jeśli ktoś ma pewność proszę o odpowiedź.
pozdr dla ar2 - za szybkość;)
 

jasa

New member
PAZ napisał:
"Jasa" a może warto poczekać jak do Polski dotrze 26LX600, w Niemczech już jest.

Też bym LX600 chciał:( ale...wejście LX600 w Polsce dodatkowo obniży ceny 26LX500 co spowoduje że za mniej niz 3000 zł będzie (w zasadzie już jest) do kupienia ...a za 26LX600 ...przeliczając po dzisiejszym kursie Euro to...coś powyżej 6000 zł:( no to załamka finansowa jest narazie....
 

PAZ

New member
Masz rację, jak na razie niemiecka cena jest zaporowa ale jak mawiają towarzysze radzieccy "pażyjem uwidim".
 
Do góry