Mam ekran, mam taki pokój (foto) - jaki projektor sobie poradzi?

gt32056

New member
a Panasonic PT-AX200 ??

no dobrze, to zapytam inaczej bo przeczesywałem forum i wpadłem na coś takiego:

Panasonic PT-AX200 (lub -AX200E).

Jest LCD, przy mojej odległości 5m daje radę, i nawet ma Lens Shit. Kosztuje ok 3200-3300, wiec powiedzmy akceptowalnie... Co prawda, to model sprzed 4 lat (2007 r.), ale nic lepszego w tej cenie nie odkryłem (pomijam kolosa TW3200, bo przy takich rozmiarach nie bede mial go jak zawiesić)

Co myslicie o tym Panasonicu?
 

Alkor

New member
Bez reklam
Witam!

To ja wyjeżdżam z jasnością, foot-Lambertami, liczę położenie rzutnika, staram się, a tu taka niespodzianka - rozważasz LCD HD Ready sprzed 4 lat za 3300 zł - jestem bardzo rozczarowany:-?.
AX200 był jednym z lepszych projektorów 720p, ale w tym czasie technika poszła bardzo do przodu, Panasonic wprowadził właśnie piątą (!) maszynę FullHD. Przewaga standardu 1080i/p jest bezdyskusyjna, szczególnie wśród projektorów, w przypadku telewizorów jest mniejsza, głównie przez to, że użytkownicy siadają za daleko, np. 4 m od TV 50" - powinno być 2-2.5 m. Przy FullHD wszystko do siebie pasuje - sygnał 1080i/p - zalecana odległość oglądania 4 m dla ekranu 100" - szczegółowy, spójny obraz bez widocznych pikseli.

Moim zdaniem trzeba przestać kombinować, jak pewne zwierzę przed wzniesieniem:) i postawić jednak na Epsona TW3200 - będzie to najlepiej wydane 700 zł - w stosunku do AX200.
Faktycznie Epson mocno przesadził z wielkością obudowy, ale przynajmniej jest biała. Możesz go zamocować przy samym suficie i to zaledwie kilka cm od ściany tylnej - będzie odstawał jakieś 40-45 cm - trzeba tylko doprowadzić kable. Oczywiście montaż "do góry nogami". Później użyjesz Lens Shift i gotowe. Możliwe jest także postawienie na półce na tylnej ścianie, jak planowałeś wcześniej.

Mam nadzieję, że przekonałem cię do sprzętu FullHD. Naprawdę to sprawa zasadnicza, to nie jest wymiana modnego LED-a o grubości 4.5 cm na jeszcze modniejszego i znacznie droższego LED-a 3D o grubości 3 cm.

Pozdrawiam.
 

edi7777

Member
Jak najbardziej popieram wypowiedź Alkor. Jeżeli jednak masz możliwość powieszenia projektora na wprost ekranu to lepiej będzie dołożyć do lepszego DLP niż pchać się w LCD.
 

gt32056

New member
Jak najbardziej popieram wypowiedź Alkor. Jeżeli jednak masz możliwość powieszenia projektora na wprost ekranu to lepiej będzie dołożyć do lepszego DLP niż pchać się w LCD.

Tak, mogę powiesić projektor na wprost ekranu...

Ok, powiedzmy że wezmę projektor na fakturę, budżet wzrośnie realnie do np. 4500 zł brutto a wówczas dołożę do lepszego "DLP" (rozumiem, że w tych "lepszych" efekt tęczy jest znacznie mniejszy, a zatem przewaga na lcd rośnie). Co w takim razie jest wartego rozważenia, biorąc pod uwagę, że odległość od projektora do ekranu to ok 5m?

ps. gdzieś na forum czytałem, że docenić full HD można tylko przy BlueRayu... ja takowego nie posiadam, i posiadać nie będę. Czy nie wystarczy zatem HD ready?
 

zen44ek

Member
Mam Epsona 3200 i różnica miedzy HD i FullHD jest bardzo duża. Z projektora jestem bardzo zadowolony. Faktycznie jego wymiary są spore ale moim zdaniem w tej cenie nic lepszego nie bedzie a jeśli chodzi o Lens Shift to myślę, że jest to dobra opcja, która zawsze się może przydać.

Moim zdaniem nie warto kupować projektora HD Ready.
 
Do góry