Mały TV do sypialni

artureczek

New member
Cześć, proszę o radę bo na małych TV nie znam się zupełnie.

Rozmiar 22"-24", sygnał SD + HD.
Co byście polecili z dobrą czernią ( do oglądania w ciemności z łózka - z ok 4m) i z dobrymi kątami widzenia z pionie (do zerkania znad komputera, odległość 1,5m)?

Budżet - powiedzmy 1500 pln ale można coś naciągnąć jak będzie warto

Dzięki
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
22" z 4 m to nieporozumienie. Chyba że chcesz popsuć sobie oczy. Dla Twoich potrzeb extra będzie Panasonic 37X20 . Zmieści się w cenie i nie ma kątów
 

artureczek

New member
w salonie mam duży TV - kuro 50" oglądany z 3 m i jestem B zadowolony!

Tu maximum jakie dopuszczam to 26". Od lat w tym miejscu stoi stary 14" kineskop Sharpa i spełnia jako tako swoją rolę.

Nie chcę nic większego niż 26" bo:
- często oglądam TV znad komputera a to tylko niewiele ponad 1m
- oglądając w nocy po ciemku z łóżka (z owych 4m), żona najczęściej smacznie obok śpi i duży TV będzie za bardzo "świecił"

Proszę o radę, max 26". Ponieważ zależy mi na dobrej czerni to chyba tylko podświetlenie LED wchodzi w grę?


Najchętniej to bym kupił 26" plazmę jakby takie były bo obraz większości LCD jest (byl) dla mnie nie do przyjęcia... Przynajmniej tak było 2-3 lata temu jak kupowałem KURO....
Czy od tej pory coś się zmieniło w LCD na korzyść w kwestii: czerni, kątów, odwzorowania barw i ruchu, ostrości 2 planu, jakości pracy w SD?

Acha, w razie czego mogę trochę "nagiąć" budżet... jaki jest teraz najlepszy 26" LCD na rynku?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
argumenty do przyjęcia . Wśród 26 nie notuje się specjalnych rankingów. Ale z tych które wiszą dobrze spisują się lcd led = Sharp 26le 320, Toshiba 26SL 738
 

artureczek

New member
Dzieki KIKI, no wlasnie brak testów i rankingów tak małych TV zmusza mnie do zaciągania języka na forum.

Moze powiem co jest dla mnie wazne a co nie:

Wazne:
- dobra jakosc obrazu w SD - czerń, kąty, ruch

Niewazne:
- grubosc (i tak bedzie na wysięgniku w znacznej odległości od ściany)
- pobor energii
- FULL HD
- cena
- DVBT itp

Czy podświetlenie LED daje w takim malym rozmiarze też przewage w czerni nad podswietleniem jarzeniowym? To samo pytanie dotyczy tez układu 100HZ...

Pytam bo jak zwykle w parametrach brylują koreanczyki - LG czy Samsung, tylko potem rzadko to się przekłada na jakość obrazu w rzeczywistości...

Ulubione marki to: Sony (tylko tu podświetlenie standardowe w 26"), Sharp (LED krawędziowe), Philips, Toshiba... No ale moze warto tu dla tych "parametrów" zmienić upodobania i wybrać, w moim mniemaniu, nieco "gorszą" markę?
 

SATORO

New member
Nie ma obecnie żadnego 26-calowego TV który spełniałby wszystkie trzy najważniejsze dla ciebie warunki czyli czerń, kąty i ruch. Niestety możesz mieć jednocześnie tylko dwa z podanych przez ciebie warunków. Jeśli chcesz mieć dobre odwzorowanie ruchu i kątów to polecam Panasonic'a X20E na matrycy IPS. Jeśli ruch i czerń to polecam Sharpa LE320E na matrycy MVA.
Jeśli kąty i czerń to Philips'a PFL3405H na matrycy PVA. Wybór należy do ciebie.
 
Ostatnia edycja:

artureczek

New member
Nie ma obecnie żadnego 26-calowego TV który spełniałby wszystkie trzy najważniejsze dla ciebie warunki czyli czerń, kąty i ruch. Niestety możesz mieć jednocześnie tylko dwa z podanych przez ciebie warunków. Jeśli chcesz mieć dobre odwzorowanie ruchu i kątów to polecam Panasonic'a X20E na matrycy IPS. Jeśli ruch i czerń to polecam Sharpa LE320E na matrycy MVA.
Jeśli kąty i czerń to Philips'a PFL3405H na matrycy PVA. Wybór należy do ciebie.


to się nazywa rzeczowa fachowa odpowiedź, serdeczne dzięki! Trzba będzie w takim razie zrezygnować z kątów wieszając telewizor pod większym kątem...:)

A jak do powyższych ma się Toshiba 26SL 738? Jest jeszcze jakiś SONY, LG I Samsung... Czy któryś z nich też byłby ciekawy rozpatrując tylko czerń i ruch w SD?
I pytanie apropos podświetlenia - czy krawędziowy LED ma tu jakąś przewagę nad tradycyjnym czy jednak matryca jest dużo wazniejsza?

Zdecydowałem się też na nowego dostawce sygnału - będzi to N z multiroom (jesli to ma jakies znaczenie)
 

SATORO

New member
to się nazywa rzeczowa fachowa odpowiedź, serdeczne dzięki! Trzba będzie w takim razie zrezygnować z kątów wieszając telewizor pod większym kątem...:)

A jak do powyższych ma się Toshiba 26SL 738? Jest jeszcze jakiś SONY, LG I Samsung... Czy któryś z nich też byłby ciekawy rozpatrując tylko czerń i ruch w SD?
I pytanie apropos podświetlenia - czy krawędziowy LED ma tu jakąś przewagę nad tradycyjnym czy jednak matryca jest dużo wazniejsza?

Zdecydowałem się też na nowego dostawce sygnału - będzi to N z multiroom (jesli to ma jakies znaczenie)


Co do tej Toshiby to się nie wypowiadam bo nie mam pojęcia na jakiej jest matrycy. Sony na bank jest na matrycy PVA czyli odpada. Samsung podobnie, przynajmniej jeśli chodzi o rozmiar 26-cali. LG są na matrycach IPS a także (o zgrozo !) TN, zależy jaki model. Krawędziowe LED'y mają przewagę nad tradycyjnym podświetleniem w poborze prądu :) Najważniejsze w TV są matryce oraz elektronika, rodzaj podświetlenia ma tu mniejsze znaczenie (co nie oznacza oczywiście że w ogóle nie ma znaczenia).
 
Ostatnia edycja:

SATORO

New member
Co do tej Toshiby to się nie wypowiadam bo nie mam pojęcia na jakiej jest matrycy. Sony na bank jest na matrycy PVA czyli odpada. Samsung podobnie, przynajmniej jeśli chodzi o rozmiar 26-cali. LG są na matrycach IPS a także (o zgrozo !) TN, zależy jaki model. Krawędziowe LED'y mają przewagę nad tradycyjnym podświetleniem w poborze prądu :) Najważniejsze w TV są matryce oraz elektronika, rodzaj podświetlenia ma tu mniejsze znaczenie (co nie oznacza oczywiście że w ogóle nie ma znaczenia).


PS. Proszę moderację o usunięcie mojego zdublowanego posta (niechcący).
 
Ostatnia edycja:
Do góry