Mały TV (22-26 cali) do sypialni ??

sirmike1

New member
Witajcie,

Odłożyłem zakup swojego tv jeszcze na jakiś czas, natomiast proszono mnie w rodzinie żebym doradził zakup małego tv do sypialni.
Ma to być ok 22-26 cali maks. Byłem w tym pokoju (sypialni) i faktycznie pokoik malutki może z 8 m2 do tego łóźko stoi na środku. Telewizja będzie oglądana właśnie z tego łóżka albo z pozycji siedzącej albo co oczywiste leżącej.... Odległość do tv to maks 1 m.
I tylko tv o takich wielkościach (min. 22 cale i maks. 26 cali) się zmieszczą.....
Nie wiem za bardzo co doradzić - bo z jednej strony chyba lepsza byłaby matryca IPS bo lepsze kąty ma co by pasowało do oglądania tv z pozycji leżącej. Z drugiej strony ważne jest aby tv miał np. mozliwość nagrywania na pendrive. Oczywiście fullHD, bo czasem tv ma posłużyć jako monitor do lapka ale to raczej rzadko.
Myślałem żeby może rodzinke ukierunkować na monitor z tunerem dvb-t ale wydaje mi się że jednak obraz programów tv będzie gorszy na takim monitorze niż na telewizorze....po drugie monitory z tunerem nie mają PVR.... Acha no i oczywiście kryterium ceny...850-900 maks....
Macie jakieś sugestie, jakie modele i firmy polecić?
 

trek21

Member
ja w sypialni mam samsunga L27B300.

Wcześniej służył jako ekran do ps3, teraz jest telewizorem w sypialni.

wcześniej odbierałem w nich także tv naziemną, teraz kablówkę.

wszystko jest ok. wielkość dobra, chociaz może '32 byłby fajniejszy.

kupiłem go jakiś rok temu za 700zł na allegro.
 

sirmike1

New member
ja w sypialni mam samsunga L27B300.

Wcześniej służył jako ekran do ps3, teraz jest telewizorem w sypialni.

wcześniej odbierałem w nich także tv naziemną, teraz kablówkę.

wszystko jest ok. wielkość dobra, chociaz może '32 byłby fajniejszy.

kupiłem go jakiś rok temu za 700zł na allegro.

A powiedz mi jak u niego z szybkimi scenami...chodzi mi o to czy da się normalnie jakiś mecz obejrzeć....?
Bo nie wiem co doradzić...m.in właśnie pod chociażby sport czy film akcji....czy bardziej liczy się czas reakcji matrycy (parametr podawany przy monitorach) czy może odświeżanie natywne na matrycy w hz........
Wiesz.....z tego co wiem to maks ma być 26 cali....i kąty dobre bo z łóżka jak się ogląda to nie zawsze jest się idealnie na wprost.... Do tego wymyślili sobie w takiej małej przekątnej PVR czego monitory nie mają.....
 

sirmike1

New member
Poklikałem trochę i znalazłem oto takie 2 sprzęty:
1) Monitor z wbudowanym tunerem LG 23MA73D-PZ - matryca IPS czyli dobre kąty - ale teraz - wiadomo, że na nim obraz z komputera/laptopa będzie chyba lepszy niż na małym 22 calowym tv....bo to w końcu głównie monitor. Ale jak będzie z obrazem telewizyjnym...chodzi mi głównie o sport i szybkie sceny???
2) Tv SHARP LC-22LE250V - matryca niestety nie IPS zatem kąty gorsze....a w sypialni jak mają oglądać w pozycji leżącej to chyba jednak kąty lepsze się przydadzą, ma PVR a wiem że to chcieli mieć, matryca w tym tv to 50Hz ale ma upłynniacz do 100HZ Active Motion - czy przy takim parametrze sport i dynamiczne sceny będą lepsze niż na monitorze? I co z jakością obrazu z kompa/lapka? Bo pewnie trybu 4:4:4 ten tv nie ma.....Ale czy to jest konieczna funkcja? Czy "prawdziwe monitory" tez mają te 4:4:4 ?

Nie wiem co im doradzić a nie chcę żeby wtopili kasę w cos co będzie dla nich złym wyborem.

Może jeszcze jakieś sugestie ktoś ma?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale masz go przecież na wprost więc kąty raczej nie istotne, chyba ze zaprosisz do sypialni więcej osób....
Ale rozumiem że stoi on nie na końcu łóżka ale gdzieś z boku skoro masz 1m od niego?
 

sirmike1

New member
Kiki, po pierwsze to nie u nas w domu tylko u rodziny.
Łóżko jest na środku, po bokach wiadomo ....standard czyli szafki nocne....i na bocznej ścianie równolegle do łóżka stoi mała komódka i tam właśnie chcą postawić tv - będzie skierowany w kierunku łóżka, ale są obawy że jak się będzie patrzeć z dołu (komoda jest wyższa od łóżka) to obraz będzie się zmieniał na niekorzyść....
 

sirmike1

New member
Po weekendzie zainteresowani podali mi jeszcze 2 modele tv które im się podobają i prosili mnie o radę....
Otóż zauważyli w sklepach w sobotę: SAMSUNG 19F4000 oraz SAMUSNG 22F5000

I jak one się mają do moich propozycji a mianowicie:
LG 23MA73D-PZ
oraz
SHARP LC-22LE250V

Wiem że te Samsungi oraz Sharp mają upłynniacze obrazu do 100hz, samsungi dodatkowo mają jakiś tryb SPORT (czy to coś daje przy meczach ?), ale kąty są raczej przeciętne przy LG 23MA73D-PZ - ale ten nie wiem jak wygląda jeśli chodzi o szybkie sceny bo upłynniacza żadnego nie ma bo to monitor z funkcją TV.....

Nie wiem co im doradzić bo są napaleni i szybko chcą coś kupic......a wiadomo że co nagle to .....

No i ponowię to pytanie - ponieważ ten mały tv ma tez czasem być podłączony do lapka do pracy z wordem głównie....)? Który z obecnych małych modeli tv obsługuje 4:4:4 ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry