Mały problem z harman kardon avr 430. POMÓŻCIE!!

sledz

New member
Witam!! Niedawno kupiłem amplituner HK AVR 430 UŻYWANY NA ALLEGRO. Po podłączeniu 4 kolumn (FL, FR, SL, SR) jedna nie gra w ogóle (SL). Bawiłem się elektroniką, przełączałem różne ustawienia, zrobiłem mu test i nadal jedna nie gra. Nie wiem jaka moze być przyczyna, ponieważ jest to mój pierwszy amplituner... Czy możliwe jest wyłączenie tylko jednej kolumny (jezeli tak to jak ją włączyć), czy może sprzęt będzie uszkodzony...??? Za wszystkie cenne rady serdecznie dziękuje.
 

bogge

New member
A próbował kolega podłączyć inną kolumnę pod to wejście?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Drzymek

Member
Spróbuj podłączyć inną kolumnę. Wyłącz także ustawienie EZSet. spróbuj jeszcze wyciszyć wszystkie kolumny i na max podgłośnić ten kanał który nie gra, przykręć wysoko pokrętło od dźwięku (np. na -10) i niech tak sobie trocę pogra. Zrób reset amplitunera (wciśnij 2 skrajne przyciski pod panelem ampli).

PZDR!
 

sledz

New member
Próbowałem podłączyć inną kolumnę, ale efekt był taki sam :( Posłuchałem więc bogge. Póbowałem wyciszyć przednie kolumny, ale nie potrafie aby grały tylko (SR, i ten wredny SL) ... odłączyłem wiec wszystkie kolumny od amplitunera, pozostawiając podłączoną tą która nie gra, jednak po potkręceniu potencjometru na - 10 już ją cichutko słychać, na max gra, lecz cicho. Potem zresetowałem amplituner i spróbowałem jeszcze raz, ale efekt był taki sam... :(
Ps. jak wyłączyć ustawienie EZSet. (nawet nie wiem czy jest włączone)
Prosze jeszcze o jakies wskazówki.... I z góry dziękuje!!!!
 

franeek

New member
Nie chcę być złym prorokiem ale prawdopodobnie uszkodziła się końcówka mocy, a dokładniej jeden z tranzystorów mocy.
Taki problem miałem w starym ampli Unitra którego zamęczyłem grając na gitarze z fuzem i 4omowymi kolumnami ;)
Najwidoczniej ktoś za bardzo obciążył sprzęcik.......................albo się mylę ;) jednak jeśli cos cichutko gra - problem jest raczej tego typu.
Serwis się kłania niestety ................... i negatyw dla gościa na allegro
 

sledz

New member
Zapłaciłem za niego 1300 zł. A jakie mogą być przyblizone koszty naprawy?? Bo nie wiem czy próbować go zwrócić, gdyż miał być 100% SPRAWNY, czy może już dać sobie spokój i spróbować go naprawić... tym bardziej ,że i tak słucham (narazie) tylko muzyki w stereo, a to gra i to całkiem przyzwoicie :)
 

sledz

New member
Dzięki za tel do tego serwisu. Dzisiaj niestety nie zadzwonie, sobota nieczynne. Ale z dotychczasowym włascicielem mogę się jeszcze spróbować skontaktować (chodź może być problem bo w Anglii mieszka), komentarza jeszcze nie wystawiłem. :)
Ps. 1300 zł to dobra cena była???
Pozdrawiam!!
 
Do góry