Mały pokój, kolumny i wzmacniacz

majki1994

New member
Witam, mój kolega poszukuje audio do pokoju 12m2.

Doradziłem mu wzmacniacz Denon PMA 720AE, tyle że nie wiem jakie kolumny mu dobrać. Kolumny mają służyć przeważnie do oglądania filmów (70% filmy/30% muzyka - bardzo różna, prócz rocka i metalu). Także głośniki powinny mieć "kopa" przy akcjach, lubi mocne uderzenie (że tak powiem).

Za około rok planuje zakup
Jamo Sub 210. Budżet jaki może przeznaczyć na kolumny to 1500zł + 1200zł na wzmacniacz. Proszę o pomoc.

W linku ustawienie pokoju. Pozdrawiam.

 

Digimonix

New member
Mam podobny metraż i u mnie gra ten wzmacniacz z Dali Zensor 3. W tej kwocie spokojnie do dostania ten zestaw. Do tego potrzebne byłyby również podstawki. Zamiast tego wzmacniacza może kolega też spróbować coś z Marantza PM5005 oraz NADa C316 lub C320. Ewentualnie dołożyć i pójść w jakiś amplituner stereo.

Duże kolumny tutaj się nie sprawdzą raczej. Bas będzie słyszalny u sąsiadów, a nie w pokoju.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
To lepiej Cambridge audio 650 z wyjsciem na sub-a - bo Denon takowego nie posiada.
JBL Studio 230 , ewentualnie klipsch F10 to sa waskie glosniki podlogowe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Caparzo

New member
Bez reklam
Mając głośniki dobre, wzmak dobry sub niewiem do czego jest potrzebny, chyba żeby tynk se ściany spadał, bo ja nie rozumiem jego zastosowania. Ja czasem musze ujmować basu a lubie dobre ciężkie techno i rock.
 

mors111

Active member
Bez reklam
dokładnie

dobre głośniki to podstawa , basu ma być tyle w stereo by sub nie był potrzebny , ale w kinie zawsze sie przyda
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Może system mini ? Denon 109 + dobre monitory lub Pylon Audio ?
109 ma chyba 3 wejścia cyfrowe i wyjście sub .
Polecam ten model , miałem :)
 
Do góry