Maly pokoj - KD max 6 tys (dobry dzwiek przy niskiej glosnosci)

Sk_uter

New member
Bez reklam
Witam,
Wkoncu udalo uzbierac mi sie troche gotowki i planuje kupic kino do swego pokoju, jest on dosyc maly, dokladnie wymiary bede musial zmierzyc (sprobuje wieczorem podac dokladne), ale cos 3x3m lub mniej.


Czego oczekuje od kina:
- glownie ma sluzyc do filmow,
- dodatkowo do gier (dosyc czesto gram, przyda sie lepszy dzwiek, aby slyszec skad ida przeciwnicy),
- muzka raczej sporadycznie (jakas eska.tv lub FLAC), co nie znacze, ze kino wgl do tego nie ma sie nadawac :),
- wazny jest dla mnie rowniez prad, czyli, aby za duzo nie pobieral w czuwaniu, normalnym uzytkowaniu i dzialal HDMI w trybie stand-by,
- najwazniejsze szukam takiego kina, ktore bedzie rowniez dobrze gralo przy niskiej glosnosci, aby ludzie obok mogli spac :) (mialem od brata na kilka dni wziete logitech z5500 i tam nawet nisko ustawione, wszystkie tony super slychac nawet bass).

Poczytalem troche w sieci i popytalem kumpli i cos takiego znalazlem:

-Glosniki JBL ES Pack (wystarczy mi ten z es80),
- amplituner yamaha RX-V673 (podobno ma jakas super funkcje 'silent home' i wszystko wlasnie super slychac, przy niewielkiej glosnosci)

Co myslicie o tym zestawie? Sprawi mi?

Czy nie za mocny na taki maly pokoj, czy w sam raz?

Prosze o opinie
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
tylko ja nie chcialem e80, tylko te nowsze es80.

moglbys troche rozjasnic Twoje myslenie, co masz na mysli mowiac kulture brzmienia?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przede wszystkim ES80 będą za duże do 10m2. Koledzy dobrze radzą. Zwróć uwagę odrócz Monitor Audio na Roth Oli 30, Dali Zensor 5, Paradigm Monitor 7 v.7. Ewentualnie możesz też kupić zamiast kolumn podłogowych monitory.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
a co to jest monitor podlogowy?

te ktore podales to kosztuja 6tys za same glosniki tyle kasy nie mam :)
Zreszta wygladaja jeszcze na wieksze niz JBL, ktore znalazlem


PS
Wgl ja planowalem dwa duze es80 + 2 male satelity + centralny, aby uniknac subbofera, bo zbytnio miejsca na niego nie mam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodziło mi o to że zamiast kolum podłogowych kupić kolumny podstawowe (monitory) i wtedy dać subwoofer. Zestawy które podałem (bez suba) nie kosztują 6k. Np. Oli 3010 to 3400zł, Dali Zensor 5.0 - 3800zł.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
czym roznia sie kolumny podstawowe od podlogowych

Te ceny to i tak za duzo

Zapomnialem napisac, ze 6tys to max i jeszcze bluray w tym mial byc, ale to chyba padnie na samsunga.
Wiec kolumny max 3tys, bo ampli kosztuje 1800
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
monitory nie slyszalem, ale satelity tak teraz juz chyba kumam o co Ci chodzi.

a Co nie gra Ci w JBL?

ninja napisal, ze sie nadaja super do moich wymagan.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zestawy ES do kina i gier jak najbardziej. Gorzej już z muzyką. Tylko jak dla mnie ES80 do takiego pomieszczenia za duże. Blackninja ma duże doświadczenie więc może się mylę. A zobacz jeszcze JBL Loft.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
no mi wlasnie glownie chodzi o filmy i gry, muzka tak jak pisalem ma byc dodatkiem, chyba, az tak najgorzej nie jest co?
 

Hegemon28

New member
Powiem tak kupisz podłogówki nie ważne jakie i tak będą za duże i tylko będą zajmować miejsce do takiego pokoju idealnie się nadają kolumny podstawkowe na pewno lepiej zagrają w takim pokoju i bass się nie udusi jak już się uparłeś na es80 to bez suba bo i tak będzie nadmiar basu.A najlepiej idź na odsłuch posłuchaj parę kolumn proponowanych tu i kup jakie ci przypadną do gustu wygląd tez jest ważny.
 
Ostatnia edycja:

Sk_uter

New member
Bez reklam
Nie uparlem sie na JBLach, lecz te co mi zostaly pokazane, rowniez sa takie duze, jesli nie wieksze niz es80.

Wyglad wlasnie mi sie podoba tych JBL-ow

Bylem w kilku sklepach, ale nie maja tych JBL-ow wlasnie :/

powie mi ktos jak wyglada sprawa z tunerem i dzwiekami HD (glownie chodzi mi o DTS MA HD) z plikow mkv, mam tv samsunga ue40c8000, z tego co wyczytalem maksymalnie wysyla on przez optyka tylko zwykly DTS, po HDMI jeszcze gorzej bo 2.0 (jak cos to prosze mnie poprawic, moze cos zle zrozumialem), jak dobrze rozumiem w/w model yamahy otwiera z dysku tylko muzyke, wiec do filmow musze cos miec innego, czy jak np kupie blu raya samsunga BD-ES7000 i podlaczone przez hdmi to tam juz pojda dzwieki HD przez hdmi?

mam nastepne pytanie, co do kabli glosnikowych, widze rozne ceny, nawet 700zl za 2m, ja chce kable puscic pod listwami, to jakie powinienem kupic, jakies dobre mozecie polecic i w miare normalna cena :)

PS jak podlaczyc juz kabel do samych glosnikow i amplitunera, normalnie "czystymi zylami" czy tymi "bananami"?

chyba bede musial glosniki zmienic i paldo teraz na Monitor Audio BX5 BX1 i BXCentral, jak tutaj wasze opinie? Nadaja sie do filmow i gier?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Stary, jak chcesz coś dopisać to edytuj poprzedni wpis, masz na to sporo czasu. Co do kabli to jest bardzo szeroki temat. Jedni słyszą różnicę a inni nie. Ja mam zwykłe kable 3zł/m i też jestem zadowolony. Kablami ogólnie dopieszczasz swój zestaw jak ci czegoś brakuje w brzmieniu, i róznice będą jedynie delikatne, o ile wogóle je wychwycisz. Ja najpierw na twoim miejscu bym kupił zwykłe w sklepie elektrycznym i podłaczył cały zestaw, poczekał aż się wygrzeje i ewentualnie wtedy jak coś ci będzie w brzmieniu brakować to można bawić się w kable. Z takich markowych i tanich to polecę Cordial CLS, Procab LS, ale zrób jak mówię. Co do końcówek to możesz bezpośrednio zakręcić w zacisku żyłę lub banany, to już od Ciebie zależy. Jeżeli to ampli to nie bawiłbym się w banany, bo przecież jak raz wepniesz,to nie będziesz już tego ruszał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

janII

New member
Zrobisz podstawowy błąd kupując podłogowce do 10 m2 ... bass zabije wszystko a cała reszta pasma bedzie zamulona ....lepiej kupić Monitor Audio MR2 i gdy będzie trzeba dokupic maly wooferek .... ale to twoja kasa ...i jesli wolisz doświadzczenie zdobywać poprzez kieszeń :)))))to trudno
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Zawsze w amplitunerze można ustawić mniejszy bass i powinno być ok, dodatkowo jak będzie za dużo basu to mogę zatkac tylny BR, pamiętaj, że wgl nie będę miał subbufera do tego zestawu.

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry