mały niedrogi do sypialni

jarzak

New member
proszę o radę: mały do sypialni do sygnału analogowego

Proszę o pomoc w wyborze TV do sypialni, aktualnie mam 14 calowy CRT.
W salonie od kilku lat mam plazmę, w innym pokoju również CRT, dlatego też cenne będą dla mnie Wasze opinie i wskazania dot. odbiornika typu LCD/LED.

Ze względu na niewielką ilość miejsca w sypialni, chciałbym zainstalować TV na ścianie, który będzie oglądany z odległości ok. 2,6 m na wprost. Okno od południowej strony – TV na ścianie bocznej. Pokój ok. 14 m2. Najczęściej oglądanymi programami będą: sport, kanały info, filmy zarówno w dzień (ok. 30%) jak i wieczorem i w nocy. Z powodów małej ilości miejsca preferuję wielkość telewizora 24" - 30" bez wskazywania na konkretną markę. Do TV na razie nie planuję podłączania czegokolwiek oprócz końcówki anteny kablówki UPC – analog. Telewizor dziennie będzie wykorzystywany przez 2 osoby od 1 do 3 godz. – czasami w ogóle.
Zależy mi na TV, który będzie miał dobry odbiór sygnału analogowego i przeznaczyć na niego mogę do 1400 zł.
Sam oglądałem różne modele Samsunga, LG, Sharpa, Funai, Oriona, ale ostatnio zastanawiam się nad zakupem monitora 24-27 cali z tunerem TV (cena LED w monitorach kusi).
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jarzak

New member
Tak, wiem, mam w salonie 60`Pionka, która chodzi jak żyleta na każdym sygnale - HD bajka.
Szkopuł w tym, że w sypialni mam ograniczoną powierzchnię na ścianie.

Panowie, może jednak istnieje jakiś LCD/LED, który w miarę przyzwoicie przetworzy sygnał SD?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Tak, wiem, mam w salonie 60`Pionka, która chodzi jak żyleta na każdym sygnale - HD bajka.
Szkopuł w tym, że w sypialni mam ograniczoną powierzchnię na ścianie.

Panowie, może jednak istnieje jakiś LCD/LED, który w miarę przyzwoicie przetworzy sygnał SD?
Jedyne rozwiązanie,to przejść z analogu na cyfrówkę,wtedy można coś dobrać.
A może masz cyfrową tylko zle opisujesz skoro na pionku żyleta?
 

jarzak

New member
Ale niestety cyfrówka (UPC i n) są tylko w salonie. Sypialnia w innym miejscu, nie chcę wpędzać się w koszty i brać trzeciego dekodera.
:?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Nie chcę cię martwić,ale w takim układzie...po prostu nie ma znaczenia.
Jeśli chodzi o sygnał analogowy powiem ci dokładnie to samo.
Nie znam różnic między Sony EX301 a EX302.
W każdym odbiór i kąty będą beznadziejne.Lepiej będzie w 32''.
Żebyś dobrze zrozumiał:na plazmie analog wygląda niewiele lepiej.
 
Ostatnia edycja:

jarzak

New member
Dokonałem małych zmian w sypialni i chyba zmieści się plazma - wiadomo większa przekątna, więcej miejsca na ścianie. Odległość oglądania ok. 3 m.
Adrian 85 polecał Panasa TX-P37X20, a co powiecie na LG 42PJ350. Oba w cenie ok. 1600 zeta mają niezłe opinie.
:idea:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żona - to wyższa instytucja. Jeśli się wkręca LG to przy tej jakości sygnału powinno być podobnie.
Panas ma lepszą czerń co nakłada na większą czystość barw.
 

jarzak

New member
Dzisiaj oglądałem pansa i Lg. W realu (rzeczywistości) wg mnie panas wygląda korzystniej. A na zdjęciach w internecie LG jakby ładniejszy. Teraz zastanawiam się nad rozmiarem 37 czy 42??? Nie chodzi o cenę, tylko o wielkość Tv w stosunku do odległości oglądania.
Po decyzji dam znać, i oczywiście po podłączeniu analogowej TV UPC! :popcorn:
 
Do góry