Mały może więcej

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Harman Kardon AVR 161

ntub.jpg


5.1 kanałowy amplituner o mocy 5 x 85W, z 5 wejściami HDMI, który waży zaledwie 4,6 kg a dostarcza sygnał audio kinowej jakości? Ależ tak, to możliwe dzięki technologii GreenEdge Harmana, którą można podsumować krótko: mniej energii do produkcji, mniej metalu i plastiku, ale za to więcej mocy!
AVR 161 oferuje doskonałą moc i wszechstronność zastosowań przy równoczesnym znacznym obniżeniu kosztów eksploatacji i ograniczeniu obciążeń dla środowiska. Moc zapewnia pięć końcówek mocy, z których każda wyciąga 85 wat, zasilając system dźwiękiem w paśmie 10Hz – 130kHz. Odchudzenie odbiornika to między innymi zasługa wykorzystania cyfrowego systemu zasilania, bez tradycyjnych, ciężkich transformatorów. W efekcie urządzenie jest wizualnie mniejsze i lżejsze od innych tego typu, dostępnych na rynku.
Wszechstronność zastosowań AVR 161 odbija się w uniwersalności możliwych połączeń. Odbiornik może pobierać sygnał audio z każdego przenośnego źródła dźwięku: z urządzeń Apple, jak komputery, iPady, iPhone’y i iPody Touch – przez umieszczony na przednim panelu port USB, i to bez potrzeby używania adapterów; z tabletów, smartfonów czy laptopów, łączących się bezprzewodowo przez Bluetooth – za pomocą własnej technologii TrueStream Harmana, która zapewnia najlepsze możliwe wrażenia z odsłuchu przez Bluetooth bez względu na rodzaj używanej aplikacji lub urządzenia źródłowego. AVR 161 współpracuje też z DLNA 1.5, co daje ogromne możliwości przekazywania zasobów w ramach sieci domowej.

u0yu.jpg


Doskonale sprawdza się automatyczny system kalibracji, który pozwala bez trudu zbudować w pomieszczeniu optymalną scenę muzyczną. HARMAN EzSet/EQ III, przy pomocy dołączonego mikrofonu kalibracyjnego, ustawi poziomy głośności, opóźnienia sygnału poszczególnych głośników, a equalizer, zoptymalizuje odbiór dla konkretnego systemu głośników i warunków panujących w pomieszczeniu. Dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio zapewniają wierny dźwięk, dorównujący jakością cyfrowemu obrazowi wideo z formatów Blu-ray Disc. Każde z pięciu wejść HDMI (jedno z nich z MHL) dostarcza jednym przewodem zarówno dźwięk, bezstratny dzięki konwersji formatów, jak i cyfrowe wideo HD o rozdzielczości do 1080p. Natomiast dzięki Mobile High-Definition Link (MHL) można wykorzystywać wysokiej jakości treść audio i wideo z kamery, telefonu, tabletu lub Roku Streaming. O radiu AM/FM można by nie wspominać, bo to dziś standard, ale AVR 161 odbiera też radio internetowe – dzięki vTunerowi mamy zawsze pod ręką zasoby globalnej sieci radiowej.
Nad tą mnogością funkcji i możliwości bez trudu zapanujemy z wydatną pomocą pilota na podczerwień. Ów łatwy do zaprogramowania pilot można przystosować do obsługi TV, dekodera, tunera satelitarnego i innych urządzeń. Dzięki darmowym aplikacjom, które można ściągnąć z sieci, zdalne sterowanie systemem jest też możliwe ze smartfonu i tabletu pracującego w systemie iOS lub Android. Nie będzie też problemu z wysokimi rachunkami za prąd – urządzenie zużywa maksymalnie 450W energii.
HK AVR 161 – Cena 1999 zł
 

lm648

Banned
Widząc takie "cóś" :) ........ zawsze się zastanawiam czy jest wentylator z tyłu czy go nie ma? :) ... a w tym przypadku jak jest? ...... myślę, że jest :) ........... i na to jestem zaje.......ście uczulony :) .......... gdyż pięknie się ogląda w te jesienne wieczory komedie romantyczne przy "delikatnym" szumie wentylatorków ( a z czasem nie do zniesienia) :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z fotek wynika, że nie ma. Od wieków w domu przewijają się HK i powiem Ci , że nawet jak są wentylatory to trzeba się postarać np przez 3 godziny żeby się włączyły i to nie przy komedii romantycznej :)
 

dukerocky

New member
Widząc takie coś śmiać mi się chce. Dwa lata temu jak kupowałem kd zakupiłem Marantz slim i wszyscy mnie chcieli zjeść bo lekki i pewno lipa. Dzisiaj się podniecacie sprzętem który waży jeszcze połowę mniej niż mój sprzęt i widzę ochy i achy bo proekologiczny i takie tam pierdoły marketingowe... Prawda bolesna jest i tyle: widać tu oszczędności i to cholernie duże niestety i tak teraz jest ze wszystkim, żaden tam rozwój tylko kasa i tyle. Ma być jak najtaniej zrobione w chińskiej fabryce a zysk ma być jak największy;)
Nie ma się czym podniecać trzeba raczej zapłakać, że wydając coraz większe pieniądze otrzymujemy coraz gorsze produkty jeżeli nie jakościowo to na pewno z krótszą żywotnością...
Co do mojego Marantza nie potwierdziło się co wszyscy mówili: gra zajefajnie, wiatraków niet i to na plus cisza i spokój, sprzęt po kilku godzinach ostrego grania lekko ciepły nie jakiś tam grzejnik jak to bywa z HK i jeszcze jedno, tyle użytkowania i nie wiem co to reset sprzętu, wyłączenie czy zawieszanie;)
Pozdro dla wszystkich użytkowników HK;)
 

dukerocky

New member
Przepraszam a do czego to potrzebne jest k..wa? Do słuchania na pewno nie... Radio internetowe jest wszędzie gdzie byś nie popatrzył, w każdym nowszym urządzeniu takie śmieci dodają tak samo jak zakichane smart tv, które jest kolejnym bajerem aby wyciągnąć od ludzi kasę. Użyjesz raz, pochwalisz się przed znajomymi dwa i trzy zapomnisz jak wszystkie inne bajery... Bluetothem mam się chwalić? To pogratulować podejścia do rzeczy. Widziałem już takich ludzi którzy na tv zostawiali naklejki żeby było widać że to led a nie lcd... Chociaż to to samo tylko lcd lepiej podświetlone;) Zajebiste bajery nie ma co, nic tylko się podniecać bo sprzęt ma radio internetowe, które gra przy dobrych wiatrach jak lepsza mp3;) MHL wymyślony kolejny badziew dla kogo i po co? Większość ludzi nawet poprawnie nie ma skonfigurowanego zestawu pod kd, nie mówiąc o wykorzystywaniu takich głupot... Co jeszcze takiego fajnego ma ten sprzęt czym nie mogę się pochwalić??? Właśnie super to napisałeś "pochwalić" bo nic innego z tym nie można zrobić... Gratuluję podejścia do rzeczy...
Widziałem ostatnio tv tak strasznie zachwalany na tym forum LED Philips u brata. Słabo mi się zrobiło jak zobaczyłem chmury i podświetlenie z jednej strony. Śmiech na sali a nie technologia jutra... Cięcie kosztów i naciąganie ludzi na kasę.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Widząc takie coś śmiać mi się chce. Dwa lata temu jak kupowałem kd zakupiłem Marantz slim i wszyscy mnie chcieli zjeść bo lekki i pewno lipa. Dzisiaj się podniecacie sprzętem który waży jeszcze połowę mniej niż mój sprzęt i widzę ochy .........

A to nie jest tak że dlatego lekki iż ma zasilacz impulsowy? To akurat z jakością, jej brakiem albo marketingiem nie ma nic wspólnego.
 
Ostatnia edycja:

dukerocky

New member
Zastanów się kolego dlaczego do tej pory zasilacze takie są stosowane prawie wszędzie oprócz wzmacniaczy audio i sam sobie odpowiesz. Chyba że HK znalazł jakiś super środek aby zniwelować niedogodności i wady takich zasilaczy.
 

dukerocky

New member
Luzik;) Chciałem dość dobitnie pokazać na co się zgadzamy i co nam wciskają pokazując że to jest super hiper nie wiadomo jakie wspaniałe;) Zakupy robię zawsze z rozwagą przeszukując fora internetowe. Mam potem świadomość że to mój wybór a nie ktoś mi wcisnął kolejną nowość z kupą gadżetów, których nigdy nie użyję;) Pozdrawiam wszystkich którzy kupują z głową. Dzięki i pozdro dla Blackninja bo to u Niego zakupiłem sprzęt jakiś czas temu a dzisiaj troszkę podniosłem ciśnienie - za co sorka;) Sprzęt oczywiście śmiga jak ta lala;)
 
A to nie jest tak że dlatego lekki iż ma zasilacz impulsowy? To akurat z jakością, jej brakiem albo marketingiem nie ma nic wspólnego.

Dokladnie - wzmacniacze cyfrowe to przyszlosc. Maja duza sprawnosc, nie grzeja sie tak jak klasy B nie mowiac o A.
Brzmienie tez daja na wysokim poziomie (dobre konstrukcje).
Mnie sie podoba taka miniaturyzacja i ja jakis wielkicj oszczednosci nie widze. Przeciez sekcja cyfrowa jest pewnie taka sama jak w wiekszych i ciezszych modelach...
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Zastanów się kolego dlaczego do tej pory zasilacze takie są stosowane prawie wszędzie oprócz wzmacniaczy audio i sam sobie odpowiesz. Chyba że HK znalazł jakiś super środek aby zniwelować niedogodności i wady takich zasilaczy.
Chyba nie piszesz tego poważnie.
Większość wzmacniaczy stosowanych w proaudio to wzmacniacze na takich zasilaczach. Zasilacze impulsowe mają jedną podstawową przewagę w stosunku do konwencjonalnych - są dużo bezpieczniejsze dla głośników.
Chyba że będziesz próbował twierdzić iż inżynierowie w takich firmach jak QSC, LabGruppen, Camco, Powersoft, Crown etc. nie wiedzą co robią dając zasilacze impulsowe do swoich wzmaków ;).

BTW: koncern Harman posiada w swoim składzie jednego z największych producentów wzmacniaczy na świecie - firmę Crown. Pewnie dlatego nie muszą nic specjalnie wymyślać ani niwelować ;).
Dokladnie - wzmacniacze cyfrowe to przyszlosc. Maja duza sprawnosc, nie grzeja sie tak jak klasy B nie mowiac o A.
Brzmienie tez daja na wysokim poziomie (dobre konstrukcje).
Mnie sie podoba taka miniaturyzacja i ja jakis wielkicj oszczednosci nie widze. Przeciez sekcja cyfrowa jest pewnie taka sama jak w wiekszych i ciezszych modelach...
Z tym że zasilacz we wzmacniaczu to jedno, a sama konstrukcja to drugie także to że zasilacz jest impulsowy nie musi oznaczać wzmacniacza cyfrowego. Może to być np. klasyczna klasa H lub jakaś hybryda.
 
Ostatnia edycja:
Niby mozna zastosowac klasyczny zasilacz do wzmacniacza dzialajacego w klasie D ale po co? Klasa D to sprawnosc rzedu 90% i pakowanie do niej srednio sprawnego zasilacza to sredni pomysl.
Nie bardzo wiem o co ten caly placz, ze nas producenci probuja na sile uszczesliwiac - przeciez sa i beda ampli z koncowkami tradycyjnymi. Jak ktos lubi piekne grajace kaloryfery to moze sie pokusic o pieknie grajaca klase A nawet w KD.
 
Do góry