mały ale denerwujący problem z DVB-C.

chrisjan

Member
Witam,
Odkąd zaczełem korzystać w moim G20 z modułu cam dla kablowego DVB-C, wszysko jest pięknie (jakość obrazu, nagrywanie na HDD, EPG [no porawie pięknie bo na większości kanałów zamiast polskich znaków krzakaki]) - ale najbardziej drażni mnie jedna rzecz: przy dotychczasowej analogowej kablówce przełączenie np na kanał 11 następowało po wybraniu na pilocie dwu krotnie cyfry jeden. Teraz niby jest tak samo ale TV czeka na wprowadzenie czterech cyfr - tzn naciśnięcie 11 nadal wywoła porządany skutek ale trwa o wiele dłużej bo TV czeka na jeszcze kolejne dwie cyfry przez co proces się przedłuża - czyli w skrócie - do tej pory wybór kanału z pilota ograniczony był 2 cyfrowo teraz jest 4 co wydłuża całość oeracji o oczekiwanie tv na zakończenie sekwencji wpisywania.
Wiem że problem jest mega błachy - ale w codziennym użytkowaniu upierdliwy.
Czy da się to jakoś zmienić aby znowu wybór był 2 cyfrowy?
 

chrisjan

Member
No tak...niby można i tak, ale to kolejny "niepotrzebny" ruch palcem i kolejne "cenne" mikrosekundy. Jako istota z natury leniwa denerwujące jest że było dobrze a jest gorzej. ;)
Wszyskich kanałów TV wyszukał "ledwie" 165 z czego trochę ponad 70 to kanały techniczne więc i tak na liście programowej są ukryte. Kanałów dostępnych na liście jest poniej 99 więc po kiego te 4 cyfry....;/
 
Do góry