Mało ustawny salon

keyzee

New member
Hej
Od jakiegoś czasu myślę nad kinem domowym.Problemem jest mało ustawny salon, no i ograniczone fundusze.Myślałem nad soundbarem ale te może jednak złożyć coś z używanych sprzętów.Max kwota 1500.Salon 20m2 40%konsola,30%TV i filmy,30%muzyka.
Niestety na podłogówki nie mam miejsca więc zostają jakieś malizny np
HK HKTS 15,HKTS-7,JBL SCS 178,JBL SCS 200,JBL Cinema 500,Tannoy SFX, Infinity Oreus
Spodobał mi się amplituner Onkyo 606.Ale jestem otwarty na propozycje.Co łączyć z czym,bo odsłuch niestety tylko po zakupie :(

Czy którychś z tych zestawów da radę sobie u mnie?
Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia-wysokości.Chciałem głośniki umieścić na meblach i jeden byłby wyżej drugi niżej.i albo jeden musiałbym zawiesić albo kierować w dół.Jest sens się bawić w takie coś?
A co z surroundami?nie będą za blisko widza?
Jest sens kombionować z KD czy zabrać się za soundbara albo stereo?

salon.jpg
 

keyzee

New member
Na całość niestety.I pisanie rozbieraj na cos lepszego nie ma sensu bo od 5 lat zbieram na coś lepszego.Zawsze jakiś wydatek niespodziewany musi się zdarzyć.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dawno temu jak bawiłem się w kino domowe miałem właśnie tego Tannoya mogę polecić ,grało to również zaskakująco dobrze w stereo i grało w połączeniu z amplitunerem Onkyo .Infinity raczej odpuść ,Harman jest również OK

Odnośnie tego ustawienia - głośniki powinny zachować pewną symetrię przy ustawieniu aby tworzyć jednolite pole dźwiękowe,co ma znaczenie szczególnie w przypadku kina domowego (systemu wielokanałowego) , a jak widać warunki lokalowe u Ciebie raczej trudne .Jeżeli różnica wysokości będzie nie duża takie rozwiązanie można jeszcze zaakceptować
Stereo to też dobry pomysł ,można pomyśleć o mniejszych głośnikach np.Magnat Quantum 673 ,które spokojnie nagłośnią taki metraż alternatywą mogą być też JBL ...i jeszcze kilka innych .Może być też soundbar tylko oczywiście jego możliwości są mniejsze szczególnie przy muzyce
 

DrWredman

Active member
Jeśli lubisz oglądać filmy w dobrej jakości to kupuj używany amplituner. Polecam na początek Onkyo 646 lub 545 i jakieś dwa głośniki typu monitory. Jeśli lewy postawisz na jakimś stojaku aby wyrównać wysokość do prawego to będzie git. A jeśli będą stały na różnych wysokościach to też świat się nie zawali. Jeśli złapiesz bakcyla to sam zobaczysz że kasa na kolejne głośniki szybko się znajdzie. Na tył proponuję dipolowe Taga Harmony S100 v2. Miałem więc mogę śmiało polecić. Na fronty też możesz poszukać używanych monitorów Taga i do kompletu głośnik centralny.
Uważaj bo jak się mocno wkręcisz to zaczniesz meble wymieniać bomsprzęt będzie miał priorytet. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz do Blackninja on ma dla niebieskich specjalne oferty, to Ci pomoże.
 

keyzee

New member
Meble niedawno kupione to wymieniać nie będę tymbardziej że mało mi pasowało wymiarami.Boję się tej fazy na audio,kupię nie będę zadowolony,będę szukał czegoś nowego.Dobrze że finanse będą mnie trzymać bo lubię coś nowego mieć ;)
JBL cinema 500 i Onkyo 606 za 1100 opłacałoby się to wziąć?
A co myślicie o KEF 2001 albo Wharfedale DX-1 czy to już klasa wyżej od tych co wcześniej wypisałem?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Owszem głośniki które wymieniłeś to już klasa wyżej ,tylko że to już większy wydatek a jeżeli się nie mylę na wszystko masz 1500zł - chyba że kupisz używane .Alternatywą może być Tannoy Arena ....raczej też trudno będzie zmieścić się w budżecie
 

keyzee

New member
Właśnie o to mi chodzi.Czy jest sens kombinować z 5.1Bo mebli inaczej nie mam jak ustawić.
Jakbym chciał 2,1 to jaki amplituner brać?Od kina domowego?Czy jest jakieś stereo z wyjściem na sub.Czytałem że Onkyo raczej tylko do kina a np Denon przy muzyce fajnie brzmi.Znaczy się też bym markę amplitunera zmieniać musiał?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Onkyo również dobrze spisze się w stereo nie wiem skąd te preferencje .Dla przykładu słuchałem amplitunera Onkyo TX8130 i grał lepiej niż wzmacniacz A9030 tej firmy ,więc gdybyś kupił sobie taki lub podobny amplituner ma to sens ,do tego dochodzą funkcje sieciowe (w zależności od modelu) - można przesyłać muzykę ze smartfona/tabletu ,można posłuchać radia internetowego ..itp pożytek większy niż z systemu 5.1 szczególnie kiedy nie ma bardzo jest na to miejsce

Jeszcze taka mała uwaga - z kontekstu Twojej wypowiedzi wynika że pieniądze Ci przychodzą raczej z trudem ,więc warto "grosz szanować" i kupić coś konkretnego z czego będziesz zadowolony
 

keyzee

New member
Przemko77 nie starczy mi pieniędzy na wszystko z tym amplitunerem który polecasz.Wcześniej podawałeś te głośniki Magnat Quantum 673.Bardzo mi się podobają i pasowałyby mi.Tylko czy dałyby radę bez suba?Co w takim razie do nich dobrać?
Wiem że za te pieniądze cudów nie mogę się spodziewać więc muszę na używkach lecieć.Sieciowe przesyłanie nie musi być,nie wiem czy wykorzystywałbym to w pełni.Ale już USB fajnie byłoby mieć.No i pilot to podstawa.


No i Magnaty odpadają.Potrzeba mi czegoś z bass refleksem z przodu jak coś.Do ściany niedaleko mam.A jeszcze jakbym musiał je przywiesić to już całkiem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry