Małe kolumny...

krzysztofn

New member
WITAM.
Potrzebuje kolumn do małego pokoju. Myślałem o KEF 3005.
Wchodzą też w grę małe kolumny podstawkowe.
Co powiecie o tekim zestawieniu:
JBL - 4 razy es20 + centralny + sub (ten mniejszy)
Co zagra lepiej - Kefy czy te JBL??
Może polecicie mi coś jeszcze innego dobrego. Cena ok 5 tys

Kolumny będą podłączone do Denona 1910. (50% muzyka, 50% kino)

Proszę o poradę.
Pozdrawiam!
 

orhm

New member
Może jakies mikrokolumny od BOSE?
Miałem okazję słuchać - jak na takie maleństwa można się zaskoczyć... Tylko cena to zależnie od modelu i sklepu 5-7tys. za 5.1 chyba, że na Allegro coś trafisz taniej.
Poza bose jeszcze wytwory KEFa mi przypadły do ucha, a jbl niestety nie. W dużym pokoju mam satelitki Siesta Protonsilu, które wcześniej grały w stereo w małym pokoju - mają niezły stosunek cena/jakość, ale nie wiem, czy to Cię interesuje. Choć posłuchać by wypadało wszystkich wymienionych, bo na serio można się nieźle zaskoczyć i czasem trochę zaoszczędzić...
 

krzysztofn

New member
zastanawiam się nad KEF seria IQ podstawkowe + centralny + sub.
Może macie jakieś inne propozycje jeszcze.
Muszą być małe i dobrze grać szczególnie w stereo.
 

krzysztofn

New member
Dzięki wezmę je pod uwagę. Kolumny powinny mieć też bassreflex z przodu (przednie będą stały na półce blisko ściany).
Zastanawiam się jeszcze nad monitor Audio:
- fronty i tyły MA BR2
- Sub Monitor Audio Bronze BRW10
- Centralny Monitor Audio BR LCR.
 

pyrzan

New member
Obejrzyj sobie Cambridge Audio S30:)
Co prawda maja bas reflex z tylu i do plytkich(gabarytowo) nie naleza ale maja super cene i troche pare znanych marek w kolumnach podstawkowych przy nich niestety wymieka, co potwierdzam po moich odsluchach. ES 20 to raczej na efektowe sie nadaja....
 

wlo40

New member
Małe kolumny

Witam
ja polecam zestaw Monitor Audio Radius.
Grają rewelacyjnie jak na swoje wymiary, prócz tego wyglądają na prawdę doskonale !!!.
WZ
 

piotr10

New member
Bez reklam
wlo40
napisz, jakich glosnikow dokladnie sluchaleś?
zalezy mi na naprawde jak najlepszym dzwieku, ale koniecznie z glosnikow podwieszanych na scianie ( ta seria monitor audio radius hd jak najbardziej do tego sie nadaje ) jesli chodzi o wyglad i gabaryty, ale jak dzwiek, tymbardziej , ze mam do naglosnienia duzy pokoj ( ok 50 m)

Ja myslalem nad kapletem :
fronty i central - MA R250hd
tylnie - MA R180hd
Sub - MA 370hd lub Velodyne CHT 12Q

Do tego Ampli domyślam sie , ze musi byc tez dosc drogi:(
Myslalem nad harmanem 360, ale nie znam sie.

Ogólnie to zaczynalem poszukiwania glosnikow od hkts 11 harmana, ale posluchalem opinii, ze sa za male do 50m:(
 
Ostatnia edycja:
Do góry