Małe głośniki 5.1 + amp max 4000zl, 22m2

MartinDean

New member
Cześć,
Tydzień temu kupiłem głośniki Harman Kardon HKTS 16 oraz amplituner Harman Kardon AVR 161S. Zestaw gra dobrze, ale jest pytanie co może grać lepiej? Sam amplituner mnie irytuje i chętnie bym go zmienił, wyłącza mi się dźwięk co jakiś czas. W innym wątku polecono mi Onkyo TX-NR656.
Z tego co czytałem to kilka innych osób tez go polecało.
A co z głośnikami? Czy te HKTS 16 będą do niego ok? Może polecacie jakieś inne małe, ale dobre. Teraz zapłaciłem łącznie ok 3200 ale mogę zwiększyć budżet do ok 4000zl.
Urządzenia kupiłem przez neta wiec mam tydzień by się z nich rozmyślić i jeszcze poszukać.
Ps. Dałem dwie szanse Philips Fidelio E6, dźwięk ładny ale miały wadę, wyłączał się sub, wiec je omijam z daleka.

Filmy/muzyka 50/50
Liczę na waszą pomoc.
Dzięki


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
 
Ostatnia edycja:

MartinDean

New member
Z głośników podoba mi się taki styl. Czy któraś z tych pozycji jest warta uwagi? Najbardziej podobają mi się pierwsze od lewej.

e881aec91d3c668132cd6afc2d792243.png



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
 

MartinDean

New member
Dzięki, interesuje mnie ew czarny kolor. Ale tak naprawdę nikt mi nie pomógł czy ten zestaw jest Ok, czy jednak szukać zupełnie czegoś innego. Na daną chwilę zamówiłem Onkyo 656 i zobaczę jak to gra z tymi HKTS 16.
Liczę jednak, że ktoś obeznany w temacie mi pomoże.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

compi

Member
Ampli wg mnie jest ok.(chyba że felerny). To głośniki powinieneś kupić o oczko wyższe.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 

MartinDean

New member
Tak, zdążyłem to doczytać [emoji4] konkretne pytanie, czy w cenie do 2K kupię coś lepszego niż te HKTS 16?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

MartinDean

New member
Są dostępne jeszcze w kolorze czarnym. Staram się wyszukać jakie są różnice między modelem 16 a 30, ale ciężko coś konkretnego wyszukać. Czy rzeczywiście czuć różnicę by dopłacać? Nie zależy mi na mocy, raczej szukam czegoś co przy cichym lub normalnym odsłuchu zagra w miarę dynamicznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

MartinDean

New member
Największym problemem tych zestawów Harmana jest to, że dają ten sam subwoofer. Niezależnie czy to 16, 30, czy 65. Różnice są tylko w satelitach. Czy jest wiec sens dopłacać czy po prostu szukać czegoś nie od Harmana


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

MartinDean

New member
Wczoraj kurier dostarczył mi amp ONKYO TX-NR656.
Skonfigurowałem go i mogę szczerze powiedzieć, jest dużo lepszy od Hamana 161S. Dźwięk jest bardziej wyrazisty, basy są bardziej zdecydowane i dynamiczne. Należy dodać też obsługę. Harman ze swoim menu zatrzymał się chyba w latach 80. W Onkyo czuć, że mam do czynienia z urządzeniem z 2016 roku. Aplikacja na iOS jest bardzo rozbudowana i pozwala na dobrą konfigurację jak i sterowanie.
Amplituner podłączyłem pod głośniki HKTS 16 od Harmana i mimo kuszących opinii w poprzednich postach postanowiłem przy nich pozostać. Jak na tę cenę grają bardzo fajnie i nie widzę sensu by dopłacać 500 czy 1000zł by kupić jakieś modele wyżej od Harmana. Być może pokuszę się za jakiś czas, by kupić coś lepszego i droższego innej firmy, ale na daną chwilę to mi wystarczy.
Opisany wyżej zestaw mogę śmiało polecić.
Amplituner 2050 zł + głośniki HKTS 16 1550 zł.
 

MartinDean

New member
Nie wiem czy zakładać nowy wątek czy tutaj kontynuować.
Mam problem, subwoofer się sam wyłącza po pewnym czasie. Niby jest to jego normalna funkcja. Przechodzi w tryb standby gdy nie ma żadnego sygnalu, ale wyłącza mi się podczas oglądania filmu.
W amplitunerze nie widzę opcji dotyczących zasilania wiec to pewnie wina samego suba...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

Kamil_89

Member
To chyba normalne, u mnie jak słucham cicho to sub potrafi przez dłuższy czas być nieaktywny, oczywiście jak pojawia się taka potrzeba to sam się uruchamia. Istotne też jak masz ustawione kolumny bo jak na large/full band to niskie częstotliwości są puszczane przez kolumny nie suba,oczywiscie nie dotyczy to gdy ścieżka jest dla niego indywidualna
 

MartinDean

New member
Dzięki za odpowiedź. Tak wyłącza się jak w filmie przez dłuższy czas nie ma dla niego sygnału.. czyli w dramatach wyłączony sub będzie standardem [emoji4]


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
 
Do góry