Maksymalna długość kabla HDMI

gonszcz

New member
mam plazmę samsunga S5S i chciałbym ją połączyć kablem HDMI-DVI z komputerem. Komfortowo byłoby użyć kabel o długości 15m - dostępne są takie kable np. na allegro. w grę nie wchodzi oczywiście markowy kabel za 800zł tylko noname za 140-150zł. Czy przy tej długości i jakości przewodu połączenie będzie działać prawidłowo?
Dzięki za ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam
 

ein

New member
No wlasnie

jak to jest z ta dlugoscia kabla. DVI wlasciwie bez ograniczen (znaczy moze miec 5 i 10 metrow bez problemu) a HDMI? Przeciez specyfikacja wyraznie mowi ze kabel HDMI (HDMI-HDMI) moze miec jedynie... 1,5 metra dlugosci! To naprawde niewiele (wlasciwie uniemozliwia ustawienie urzadzen w nawet niewielkim oddaleniu od ekranu). Czy ten problem (maks 1,5m) dotyczy takze kabli DVI-HDMI?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zależy od technologii w jakiej zrobiono kabel, profesjonalne oparte np na światłowodach maja sporo ponad 10m.

pozdrawiam
 

kowal

New member
ein napisał:
jak to jest z ta dlugoscia kabla. DVI wlasciwie bez ograniczen (znaczy moze miec 5 i 10 metrow bez problemu) a HDMI? Przeciez specyfikacja wyraznie mowi ze kabel HDMI (HDMI-HDMI) moze miec jedynie... 1,5 metra dlugosci! To naprawde niewiele (wlasciwie uniemozliwia ustawienie urzadzen w nawet niewielkim oddaleniu od ekranu). Czy ten problem (maks 1,5m) dotyczy takze kabli DVI-HDMI?

A czyja to specyfikacja? Bo ja znowu trafiłem gdzieś na informację ( żródło Silicon Image ), że kabel HDMI trzyma parametry do ok. 5 m długości w wykonaniu standardowym 28AWG i do 15 m w wykonaniu 24AWG, przy czym przy maksymalnych długościach mogą pojawić się problemy przy wysokich transferach ( np. 1080p ). Są już podobno dostępne kable HDMI z wbudowanymi we wtyczki specjalnymi wzmacniaczami, które osiągają długość do 45m!
 
Do góry