Makieta telewizora :D

Golibroda

New member
To co ?, kupujemy XL2 czy czekamy na XL3 ?

Byłem ostatnio w kolejnym sklepie (autoryzowany Pansa i Sharp).
Stały obok siebie Sharp 42XL2 i Panasonic PV80.

Obraz na XL2 tragiczny - oglądałem sławetne róże, choć może bez punktu odniesienia nie będzie tego w domu widać i osławione filolety (na wprost w miarę OK, ale pod małym kątem TRAGEDIA).
Natomiast Pans grał wyśmienicie. Czeń, kontrast, poziom świecenia mimo,że to plasma były bardzo OK i zdecydowanie lepsze niz XL2. XL2 był za to odrobinę bardziej wyraźny (ostry ?). Szkoda,że to nie TV w pełnym HD. Chyba, że brać drogiego KURO LX5080. Pewnie jest boski, tylko ta cena - diabelska.

Pozdrawiam
Piotr

Ludzie jak to gra w domu ? nie rozumiem skad się te nieporządane kolory biorą. Raz lepiej raz gorzej........
 

Golibroda

New member
Odległość to 3-3,5 metra. TV min 46 cali. Zakup ma być wieloletni stąd być może trochę na zapas. Nie chcę zmieniać Tv za 3 lata.
Mam PS3, DVD z upsc. do 1080p byc może za "szarpem" pójdzie odtwarzacz BR za 599.

Pozdrawiam
Piotr
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Weź pod uwagę, że przy ekranie 50" różnica między FULL HD a HD Ready zanika z odległości powyżej 2 metrów.

Jeśli nie chcesz zmieniać TV za 3 lata to musisz się zastanowić czy przez te i kolejne lata będziesz oglądał swój 46" przykładowo z odległości poniżej 1,5 metra żeby zobaczyć FULL HD.

A tak w ogóle to polecam Pioneera KURO 50" :)

Pozdrawiam,
 

Golibroda

New member
To ja już czegoś nie rozumiem.

Ile osób oglada to Full HD z odległości 1,5 metra ?, chyba niewiele ?
Po co więc poducenci wymyslili Ful HD jak i tak tylko garstka skorzysta.

Miałem wrażenie,że 1920x1080 wymyślono aby uszczegółowić obraz a tutaj ludzie siedzą z nosem w ekranie aby oglądać pojedyńcze punkciki :)

Pewnie za 50 lat tajemnica sie wyjasni,ze celem było ..................


Pozdrawiam
Piotr
 

jaroslawp

New member
W sprawie makiet TV

Postanowiłem sobie zrobić wizualizację (głównie chodzi o WAF)
 

Attachments

  • tv pdp.jpg
    tv pdp.jpg
    50,9 KB · Wyś: 109

Golibroda

New member
Przepraszam, a co to jest WAF ?

Nawiązując do rozmiaru to ja proponuję 46 cali bo 50 cali zasłania obrazki. I awantura z żoną gotowa. :mrgreen:

Pozdrawiam
Piotr
 
Do góry