Magnat w 165 p 870

myty

New member
Witam.
Wysypały mi się, Poczciwe Magnaty, a konkretnie dwa głośniki jak w temacie. U nas ich nie dostanę, w Niemczech tylko zestawy naprawcze.
Może ktoś sie orientuje jakie dobre zamienniki wstawić?

pozdrawiam myty

No to szkoda Panowie że nie znacie sie na zamiennikach.
A z tego zestawu, to co polecacie?
DALI ZENSOR 5
Mission MX5
MAGNAT QUANTUM 677
TANNOY MERCURY V4
Mission 794
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

myty

New member
ok.
pokój 4x6, Ampli Pioneer VSX 909RDS, dvd Onkyo DV-SP506,
muzyka: metal ;(no głownie Metallica), stary hard rock (Purple, Zeppelini), Vinyl oczywiście i na co dzień Program 3. Głównie jak widać stereo, ale czasem zapuszczam jakiś koncert w DTS.Siedzę ok. 3m do TV i głośników.
pozdrawiam myty
 

myty

New member
Dali to już chyba za wysoka pólka dla mnie. Max to 2,5tys. A KEF C7 to lepsze kolumny od Magnatów? Magnaty mają jakby lepsze parametry.
W okolicach Gorzowa nie bardzo jest gdzie zrobić dobry odsłuch. Moje stare magnaty całkiem dobrze grały (porównuję ze sprzętem znajomych), dlatego przymierzam sie własnie do nich. Jak już mówiłem nie mam gdzie odsłuchać dobrych kolumn, dlatego piszę własnie tutaj.
pozdrawiam myty
 

myty

New member
W zasadzie wybór padł na Dali Zensor7, spróbuję jeszcze posłuchać Monitor Audio BX6. A jak sie do tego mają Cabasse Tobago MT30 ?. Pytam, bo firma dobra, ale to jeden z ich niższych modeli.
pozdrawiam myty
 

myty

New member
Jest zielone swiatło !!!
Podpowiedzcie jaki wzmak
ONKYO A-9355
DENON PMA-720AE
MARANTZ PM6004
NAD C 326 BEE
YAMAHA A-S500 AS500

pozdrawiam myty
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do rocka ja bym obstawiał Nada 326. Fajny dynamiczny wzmacniacz z mocny basem. Tylko jego zestawiałbym z jaśniej grającymi kolumnami. Choć PMA-720 (którego zresztą mam) też potrafi zagrać mocno i dobrze. Jego zaletą jest nieaudiofilska funkcja loudness, która przy wieczornym cichym słuchaniu się przydaje. Zerknij jeszcze na wzmacniacze marki advance acoustic i music hall. Ja się właśnie do nich przymierzam.
 

myty

New member
Witam.
Panowie, zakup jeszcze nie zrobiony, ale muszę napisać o swoim doświadczeniu.
Od 1999r mam kino, dzisiaj już drugi ampli. Wcześniej miałem midi Diory. Lubię poczadzić muzę wiec po latach jednak stereo. I dzisiaj po 15 latach przyniosłem z piwnicy stary wzmak Diora PW3015 i podłączyłem Onkyo 506, stare wysłużone Magnaty i kabelek średnio niższej klasy.
MASAKRA!!! Jak to gra! Bomba jakaś. Przez 15 lat zapomniałem jak gra stereo. Wzmak ustawiony na zero, bas, treb zero, bez loudnes, taki niby direct. Naprawdę jestem w szoku.
Pisze to dlatego, by fanom kina otworzyc oczy. Jeśli tak jak ja od wielu lat mają kino, to niech posłuchają muzy z wzmacniacza, bo naprawdę nie wiedzą co tracą.

pozdrawiam myty
 
Do góry