Magnat Quantum 505

portis

New member
Witam, zastanawiam się nad kupnem tych właśnie kolumn, mam wzmacniacz Creek Evo. Podoba mi się brzmienie tych Quantumów, ale nie słyszałem ich niestety z moim wzmacniaczem i obawiam się aby nie brzmiały z nim zbyt ostro. Chciałbym zapytać posiadaczy tych głosników z jakimi wzmacniaczami czy amplitunerami grają, i czy nie ma problemu z ostrością , syczeniem wokali itp.
 

portis

New member
To byłoby najlepsze , ale Quantum 505-tki chyba wychodzą juz z rynku i nie ma ich w sklepach, na topie jest teraz 605-tka, która wydaje mi się zdecydowanie gorsza.
 

portis

New member
Napewno rewelacyjnie w każdym paśmie? , w basie też? Moim zdaniem 605 ma podbity bas, który ma tentencje do dudnienia. Może do kina domowego to te kolumny są i dobre ale do muzyki niekoniecznie. Słuchałem ich w porównaniu z Cantonem GLE 409 i ta kolumna pomimo i ma większe głóśniki ma o wiele lepszą kontrolę basu i brzmi bardziej kulturalnie w całości.
 

hawk11

New member
Ja słuchałem 605 bas nie był dudniący, był bardzo przyjemny. Zresztą góra w nich jest bardzo wyraźna, przestrzenna i bardzo wiele szczegółów można usłyszeć. Nie miałem co prawda okazji do porównania z Cantonami.
 
Do góry