Magnat i inne dylematy...

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
nadal poszukuję zestawu do kina aby wymienić moje stare eltaxy. Dwie główne opcje to Monitor Audio BX oraz Paradigm Monitor s7. Te na pewno pójdą do odsłuchu, jednak szukam trzeciej alternatywy. Ostatnio jestem na tropie Magnata Quantum 650 (657/653/63). Wychodzą ze 30% taniej niż powyższe firmy. W prasie fachowej oraz na stronie producenta same superlatywy i zwycięstwa w testach. Opinie na innych forach też w większości pozytywne. Czy tutaj ktoś z szanownych forumowiczów miał styczność z produktami Magnata a szczególnie serią 650 :?:

Drugi mój dylemat pociągnę w tym wątku aby nie zakładać drugiego. Co raz częściej myślę czy zamiast podłogówek nie kupić zestawu na większych podstawkowych ponieważ moje miejsce odsłuchu to ok.16m2?? Tym bardziej, że praktycznie na 99% uzupełnieniem zestawu będzie sub Velodyne EQ-MAX8. Np. BX2/BXFX/BXC lub monitor mini/atom/c1 :?:
 

DeeBass

New member
Bez reklam
0 sugestii :-( Najbardziej polecane to MA i JBL, reszta się nie liczy :?: a ewentualnie czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś opinie o firmie HECO i jej produktach??
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ja mam Magnaty z serii 600 (607, 603 i 613). Kiedy je wybieralem to porownywalem z m.in. JBL, KEF, QQ. Wygrały te co mam za naturalność dźwięku a jednocześnie dużą efektywność i b.dobre stereo (nie potrzeba suba do muzyki 2.0 - dla mnie bardzo istotne) oraz brak jakichkolwiek podbarwien.
Seria 657 to następca ze zmienionym wysokotonowym i skrzynką.
 

Monkin

New member
Bez reklam
:?:

Drugi mój dylemat pociągnę w tym wątku aby nie zakładać drugiego. Co raz częściej myślę czy zamiast podłogówek nie kupić zestawu na większych podstawkowych ponieważ moje miejsce odsłuchu to ok.16m2?? Tym bardziej, że praktycznie na 99% uzupełnieniem zestawu będzie sub Velodyne EQ-MAX8. Np. BX2/BXFX/BXC lub monitor mini/atom/c1 :?:

Kolego na 16 m kw to bardzo rozsądne wyjście z sytuacji i monitory podstawkowe z subem Velodyne mogą ci rewelacyjnie zagrać.
Ja miałem pokój porównywalny powierzchniowo z twoim, ale nie miałem gdzie wsadzić podłogówek, zaś te kolumny podłogowe, które sprawdzałem, za bardzo się dusiły. W pokoju mi zbyt dudniło, a nie grało, dlatego zdecydowałem się na jak największe monitory podstawkowe o stosunkowo niedużym litrażu, za w miarę niedrogą kasę, czyli wybrałem kanadyjczyki , konkretnie monitory paradigma ( titan monitor v.6, prawie pół metra wysokości, ale litraż ok. 7,1 l i na tyły mini monitor v.6 plus centralka cc190v.6, sub pdr10.v.4).
Po jakimś czasie wyrąbałem w ubiegłym roku część ściany i zrobiłem otwartą kuchnię, co dało znacznie większą przestrzeń do grania i... titanki dalej rewelacyjnie sobie radzą z uwagi na wysoką dynamikę tych głośników (prawie 20 cm średnioniskotonowy). Ten zestaw mi wymiata w KD, a w muzie ( słucham klasycznego rocka, bluesa, jazzu) sprawdza się według mnie w tej klasie cenowej bardzo dobrze. Kumple nie narzekają na jakość dźwięku w stereo. Jest scena, przestrzeń, basu i średnicy nigdy nie brakowało, a wysokie są w normie.
Twoja koncepcja z monitorami MA też nie jest głupia. Mnie brzmienie MA BX2 też bardzo się podobało, ale wydawały mi się kapkę za maleńkie gabarytowo.
Ludzie ulegając różnym modom często zapominają o tym, że solidne monitory podstawkowe mogą zawstydzić w podobnej klasie cenowej niejedne podłogowe patyczaki pod względem potęgi dźwięku i na niewielkiej powierzchni zagrają znacznie bardziej efektownie.
P.S. Nie zachwalam kanadyjczyków, bo jest masa innych kolumn o dobrym lub nawet lepszym brzmieniu, ale generalnie chodzi mi o kwestie wykorzystania w danym pomieszczeniu kolumn podstawkowych.
Jesli zastanawiasz się nad mini monitor/atom monitor bierz te pierwsze. Są lepsze jako sourroundy a cenowo różnica prawie żadna. Z podstawkowych paradigmów mnie jarały ostro Reference Studio 20v.5 i Signature s2v.2, ale nie miałem kasy. Grały naprawdę fajnie.
 
Ostatnia edycja:

DeeBass

New member
Bez reklam
Dzięki za sugestie,
przeglądając różne forma można wyczytać, że nie zawsze duży głośnik daje lepszy dźwięk. Dużo lub niemal wszystko zależy od wielkości pomieszczenia i jego akustyki. Zastanawiam się jeszcze czy na przód dać większe monitory a na tył mniejsze czy 4 jednakowe (różnice ceowe niewielkie)?? Niektóre firmy mają mniejszy wybór jeżeli chodzi o monitory. Wspomniany wcześniej magnat jedynie jeden model w danej serii - 653. Nadal kręcę się wokól MA bx2/bxfx/bxc oraz paradigm mini/atom s7.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Mam pytanie do don111, dość pochlebnie wypowiadasz się roth. Czy słuchałeś również monitorów roth oli 20 i 10 i jaka ich ocena w kinie (20 na przód, 10 na tył), dzięki
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Dzięki don111, przejrzałem temat klipsch 62 i jest tam mowa o roth oli 40 i nie wyczytałem nic o podstawkowcach. Chyba nie zawsze monitory z tej samej serii grają tak samo jak duże?? Sam charakter brzmienia jest identyczny,miałeś okazję słuchać tych monitorków czy opierasz się na odsłuchu większego brata?
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Cześć ponownie :blagam:
znajomy poleca wharfedale, w ofercie dystrybutora jest diamond a później jade, swego czasu była jeszcze seria evo jednak widzę, że jeszcze gdzie nie gdzie są już tylko wyprzedaże. Jak oceniacie brzmienie wharfedale 10.2 do MA bx2, paradigm mini v7 oraz magnat quantum 653?? dzięki za opinie i sugestie
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
nie wiem czy nie przekombinowałem i czy to dobry pomysł ale wymyśliłem aby zestaw oparty na monitor audio nieco zmodyfikować i zamiast bx2 dać na przód rx1 lub rx2 a resztę z serii bx (bc lcr oraz bxfx). Dobry pomysł??
 
Do góry