Maestro S

krolik122

New member
Witam! Posiadam Kolumny Maestro S narazie graja jako Stereo ale w niedlugim czasie chce wyposazyc sie w Kino Domowe. Jakie Satelity, Centralny i Subofer bedzie najlepiej pasowal do moich kolumn? Slyszalem zeby kino bylo z prawdziwego zdarzenia to musza sat i cen byc z tej samej serii ale Maestro S niema cen i sat.
 

collider

New member
Bez reklam
Teoretycznie tak jest bo chodzi o spojnosc brzmienia. Jednak jak zycie pokazuje ludzie roznie sobie radza i konfiguruja zestawy na miare swoich mozliwosci. Moze dobierz sobie cos z pozostalych modeli Tonsila np. Maestro II czy Siesta.
 

collider

New member
Bez reklam
Będzie nieprawdziwe ;).
Nie no bez żartów, będzie dobrze. Jeżeli odpowiednio dobierzesz głośniki to podejrzewam, że nawet nie zauważysz różnicy. Oczywiście najlepiej to gdybyś pozbył się tych Tonsili i kupił jednolity zestaw, ale bez przesady.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Możesz dokupić Tonsile, ewentualnie wybierz się na odsłuch i zobacz, które zestawy najbardziej ci się spodobają i na tej podstawie będziesz mógł na początek kupić central+surroundy, a za jakiś czas dokupisz fronty i będziesz miał kompletny zestaw. Wiele osób rozkłada zakup na etapy, a w tzw. okresie przejściowym wykorzystuje to, co akurat jest pod ręką. ;)
Jeśli taka opcja byłaby dla ciebie do rozważenia, to napisz coś jakie pomieszczenie, jakiej muzyki ewentualnie słuchasz i ile chciałbyś wydać, wtedy pewnie będzie łatwiej coś doradzić.
Piszesz, że obecnie masz wzmacniacz stereo, więc może wtedy warto byłoby rozważyć zakup amplitunera z wyjściem pre-out, żebyś mógł także wykorzystać obecny sprzęt, ale wszystko zależy oczywiście od twoich oczekiwań i budżetu.

ps. piszesz, że kolumny "nóweczki", to próbuj coś z Tonsila
 

collider

New member
Bez reklam
Już pisałem i potwierdził to kolega henry. Spróbuj coś z pozostałej gamy Tonsila. Widziałem na ich stronie zestaw 5.0, 5.1, 7.1 (do kupienia także jako oddzielne elementy) więc jest w czym wybierać. Najlepiej chyba szukać w serii Maestro II.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Masz porządny ampli i pewnie jesteś zadowolony z brzmienia Tonsila, więc dokup do kompletu central+ surroundy, z czasem suba i będziesz miał dobre KD
Ja, pomimo, że kupiłem kompletny zestaw 5.0 Bostona to na chwilę obecną nie mam możliwości zainstalowania tylnych kolumn od zestawu to jestem zadowolony z brzmienia w KD i brak "spójności" jakoś dotkliwie mi nie doskwiera ;). U mnie, żeby wszystko było jak "Pan Bóg przykazał" minie jeszcze trochę czasu, do kolejnego remontu (pewnie ze trzy lata), a do tego czasu jest jak jest.
Więc w twoim przypadku też trochę szkoda wywalać kasę...;)
 
Do góry