Macie pytania? [IFA 2013 - Centrum informacji - Relacja - Fotorelacja - Nowości]

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
001_ifa_2012.jpg


Zbierają się chmury, liście zaczynają opadać a nowe technologie zaczynają rozkwitać. Wszystkie symptomy wskazują, iż berlińskie targi IFA czas zacząć.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie targów prosimy je kierować do tego tematu, być może uda nam się uzyskać na nie odpowiedź prosto ze sprzętowego frontu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja czekam na fotorelacje, a moze videorelacje?
m.in. :
- Info, dot. tabletow o przekatnych min. 13"-18", czy producenci maja zamiar wprowadzac (na stale) tablety wieksze, jak typowe 10"? Obecnie mamy pojedyncze egzemplarze, chcialbym wiedziec czy mozemy sie spodziewac na polkach sklepowych czegos wiekszego.
- Info dot. zakrzywionych ekranow w telefonach, Samsung prezentowal juz taki telefon/prototyp, kiedy mozemy spodziewac sie malej rewolucji w sklepach?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Postaram się przybyć na jeden dzień, może się zobaczymy :)
@armanig, plotki mówią o 24" tablecie acera :D
A 13.3 ma chyba prestigio, czy ktoś tam inny na rynku, nieporęczne to zupełnie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Postaram się przybyć na jeden dzień, może się zobaczymy :)
@armanig, plotki mówią o 24" tablecie acera :D
A 13.3 ma chyba prestigio, czy ktoś tam inny na rynku, nieporęczne to zupełnie.

24" to troszke za duzo, ale taka 18", czemu nie. Chcialbym kupic taki tablet do domu, nie zamierzam go nosic w teczce po miescie.
Tablety 10" (czy mniejsze) sa poreczne, ale na dluzsza mete wydaja sie za male, pisales tez w innym watku, :) ze nie za specjalnie Ci idzie pisanie na takim tablecie, powiem Ci ze ja na iPadzie pisze szybciej (lub rownie szybko) jak na typowej klawiaturze (chociaz typowej tez nie mam, a mala appla).
Mysle ze to kwestia oprogramowania (?) rozklad liter jest bardzo funkcjonalny na iOS.
W pionie mozna pisac praktycznie bezwzrokowo.
Dlatego ciekawi mnie kiedy producenci sie jasno okresla, co do rozmiarow i dostepnosci.

Ja mam jeszcze jedno pytanie do producentow, jezeli mozna zapytac przedstawiciela jednej z firm produkujacej TV 4K, mianowicie: Jak brzmi odpowiedz Pana ktory prezentuje TV 4K, bez znaczenia ktorego producenta, jezeli chodzi o "zalecana" odleglosc i zasadnosc 4K. Nie jestem absolutnie przeciwnikiem 4K (a wrecz przeciwnie), ale ciekawi mnie argumentacja. Przyjmijmy tv 55" 4K, i odleglosc np. 3-4m. Pytanie niejako retoryczne, ale chcialbym uzyskac info z "pierwszej reki" co do zalecanych odleglosci i rozmiarow w kontekscie 4K.
Bazuje tu na tym co sam juz widzialem i chociazby bdb artykule na CNET.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
To mi może ktoś odpowie czy te różnice w rozdzielczości 4k (u jednych 3840 u innych ponad 4000) mają wpływ na proporcje ekranu ?
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Ja mam jeszcze jedno pytanie do producentow, jezeli mozna zapytac przedstawiciela jednej z firm produkujacej TV 4K, mianowicie: Jak brzmi odpowiedz Pana ktory prezentuje TV 4K, bez znaczenia ktorego producenta, jezeli chodzi o "zalecana" odleglosc i zasadnosc 4K

Wg uzyskanych informacji, zakładając że zawartość będzie 4K, przy 55", odległość powinna wynosić ok 1,5m. To oczywiście czysta teoria, bez uwzględniania preferencji, warunków itp.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wg uzyskanych informacji, zakładając że zawartość będzie 4K, przy 55", odległość powinna wynosić ok 1,5m. To oczywiście czysta teoria, bez uwzględniania preferencji, warunków itp.

Czyli jednak wszystko sie zgadza, potwierdza to tabelka na CNET, dokladnie 1.5m przy 55".
 
Do góry