MA Rx8 + Onkyo 5007 czy Denon 3311?

BigCactus

New member
Mam prośbę o radę w doborze Amplitunera do glosników MA Rx8.

Po lekturze forum i rozmowach w kilku sklepach audio zostawilem tylko dwie pozycje - Denon 3311 oraz Onkyo 5007.

To co dla mnie wazne, to aby ampli gral dobrze także jako stereo (muzyka 60%, kino i mecze 40%)- aktualnie posiadam tylko fronty z Rx8 i wraz z uplywem czasu dokupię tylne i centralny.

Onkyo jest mocniejsze i ma transformator toraidalny, Denon to nowsza konstrukcja i ma HDMI 1.4.

Pomieszczenie ma okolo 40m2 i waham sie czy moze nie zejsc polkę niżej z Ampli i zamiast dwóch powyżej rozważać Onkyo 3007/1008 lub Denona 2311?

Będę wdzieczny za opinie.
 

ronin

New member
Ponieważ problem i pytanie mam to samo, to pozwolę sobie podpiąć się pod wątek. Pomieszczenie bardzo podobne, na razie mam DALI Concept 6 ale tez myślę o wymianie ich na ww. MA-Rx8. Tylko, że ja raczej schodzę półeczkę niżej do Yamahy RX-V1067, Marantza 5005, Onkyo 708 i Denona 2310.

Tak jak wyzej 60% muzyka, pozostałe kinoHD (mkv z Dune) i sport cyfra+. Przy czym muzyka na razie z Denona-1930, ale planuje zakup SONOS ZP-90 do bardzo pokaźnej biblioteki .flac i wtedy w 60% z tego będzie grał ampli.
Muzyka - spectrum bardzo szerokie, bez heavy metalu i rapu. Jest głownie chillout, sporo jazzu, Pink Floyd i ich klimaty, U2, Coldplay, Radiohead, californication, czesto Beatlesi i Stonsi .. czasem klasyka.
Ściezki .mkv głownie w DTS, ale dobry scaler w ampli by się przydał, bo planuję przestawić plazmę Pioniera 4207 do sypilani i w jej miejsce wstawić 50 Panasa V20.
Z góry dzięki za pomoc..... mało tez w sieci jest wiadomości o systemie Sonosa, raz miałem okazje go posłuchać grającego w Galerii Mokotów z Denona-3311 i grał naprawdę bardzo, bardzo fajnie. W tej sprawie opini tez mile widziane.
 
Ostatnia edycja:

ronin

New member
Jak duże pomieszczenie?

Niestety raczej za duże do dobrego nagłośnienia. 12 x 5 m (salon, jadalnia,kuchnia). Ale można założyć, że kolumny stoją na ok. 5 x 5 m. wolałbym cos do dali Cincept 6, ale jak będzie trzeba to wymienię na Rx-8. Na razie dali graja z Denonem 1907. szału nie robi, ale najgorzej tez nie jest. Ale to już troszkę wiekowa konstrukcja i chce ja przenieść do sypialni.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do takiego pomieszczenia to śmiało RX8, dobrze zgrywają się z amplitunerami o mocnym fundamencie basowym, no AVR460, 660.
 

BigCactus

New member
Mam dodatkowe pytanie - według danych Rx8 są 4 ohmowe - czy zatem na amplitunerze (5007ka) też musi być ustawienie 4ohm czy też 6ohm? - różne opinie słyszałem od sprzedawców i w zasadzie sam już nie wiem.

Czy Rx8ki grające na razie samotnie ustawić powinienem na "full band" czy też lepiej sprawdza się inna opcja?
 

damian820927

New member
Bez reklam
Mam dodatkowe pytanie - według danych Rx8 są 4 ohmowe - czy zatem na amplitunerze (5007ka) też musi być ustawienie 4ohm czy też 6ohm? - różne opinie słyszałem od sprzedawców i w zasadzie sam już nie wiem.

Czy Rx8ki grające na razie samotnie ustawić powinienem na "full band" czy też lepiej sprawdza się inna opcja?


Ja mam ustawiony cały komplet MA na 6ohm i fronty na full band pełen zakres.
 

wgozno

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Jeśli chodzi o ustawienia 4om lub 6om to gdzieś na forum znalazłem link do testu Onkyo 805 z pomiarami mocy
(link załączę jak się dorobię 5 postów - spam)
gdzie wg. mnie jasno jest napisane co robią firmy - po prostu obcinają moc aby mieć te same prądy przy niższej impedancji odbioru.

Ja po miesiącu doszedłem do podobnych wniosków co do wyboru
RX8 +
Onkyo 5007 - 25kg i wcale nie cegły w środku i może dojdzie do 4000PLN
lub Denon 3311 - ale 12kg - jakiś plastik w środku i trochę tył wygląda tandetnie w podrównaniu
tylko co gra lepiej i czy naprawdę będzie brakować 1.4a za 5 lat - 3D nawet w kinie jest męczące (no może Avatar ma odp. jakość), ARC można z TV puścić przez SPDIF, a dźwięku HD chyba w TV długo nie będzie.
Pytanie do 5007 czy puszcza sygnał w standby bo nie mogę doczytać - oprócz tego, ze bierze sporo watów w tym trybie tylko na co tyle pary ?

A może poczekać do wakacji bo HDMI 1.4a to nie 1.4 bo nie ma nowych chipsetów i 1.4a nie obsługuje sieci 100 Mb oraz obrazu 4x2 kpikseli tylko 3D i ARC
 
Do góry