MA BX6 do pokoju 16m2

robinzim

New member
Witam.

Mam zamiar wymienić kino domowe na Yamaha RX-A1030/2030 i kolumny MONITOR AUDIO BX6/BX2/BX CENTER/BXW10, obawiam się tylko , czy w 16m2 taki zestaw się spisze, czy aby nie za duży. Podobają mi się duże kolumny podłogowe, ale czy warto do takiego metrażu. Głównie filmy i gry będą odtwarzane, sporadycznie muzyka. Zastanawiałem się nad BX2 również jako przednie, na ale rozmiar.
Co wybrać?

Pozdrawiam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
BX6 są łatwe do ustawienia w pomieszczeniu więc nie powinno być problemu na 16m2. Sporo zależy od akustyki pomieszczenia. Z kolumn podłogowych nie rezygnuj. Możesz też zerknąć na mniejsze BX5. Poradzą sobie w 16m2 i nie będzie ryzyka że coś zadudni. Yamaha dobry wybór.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ciężko powiedzieć jak to u Ciebie zagra, ale BX6 docelowo są przeznaczone na większy metraż. Kup sobie BX5, w zupełności wystarczą. Ja też myslałem u siebie nad BX5 na 15mkw. Suba i tak w przyszłości będziesz musiał dokupić jeśli chcesz mieć dobre kinowe efekty.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
MA na pewno dobrze zgra się z yamahą:) wiem z doświadczenia. Ja mam mniejszy metraż i wziąłem MR6 ale to przyszłościowa decyzja bo z czasem bedzie większe pomieszczenie:). Jak na razie MR6 w tym mały pomieszczeniu zastępują mi basem suba który w większym pomieszczeniu będzie musiał się pojawić. Przy MR4 miał bym brak basu:)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam.

Mam zamiar wymienić kino domowe na Yamaha RX-A1030/2030 i kolumny MONITOR AUDIO BX6/BX2/BX CENTER/BXW10, obawiam się tylko , czy w 16m2 taki zestaw się spisze, czy aby nie za duży. Podobają mi się duże kolumny podłogowe, ale czy warto do takiego metrażu. Głównie filmy i gry będą odtwarzane, sporadycznie muzyka. Zastanawiałem się nad BX2 również jako przednie, na ale rozmiar.
Co wybrać?

Pozdrawiam.
Możesz te zpomyślec nad zestawem opartym na wyższej serii czyli RX6+RX1+RXC+RXW12, teraz przyjemne ceny, bo wchodzi nowa seria. Pisz na priva i działamy.
 

Kieziu

Banned
Jakiś czas temu zakupiłem głośniki MA ale BX5. Byłem na odsłuchu również BX6. U mnie grają na powierzchni 5 m na 3,5 m, dodatkowo pokój otwarty na kuchnie i przedpokój. Gdy wstawiłem je do siebie myślałem że popełniłem błąd kupując niższy model, ale po wygrzaniu grają znakomicie. Podczas porównywania obu kolumn, zauważyłem różnice iż pełniej i lepiej grają BX5, jezeli chcesz słuchać muzyki cicho - ja niestety tak właśnie mam. BX6 potrzebowały na odsłuchu wiekszych wartości głośności, aby pokazać swoją moc oraz stworzyć odpowiednią scenę muzyczną.
Co do MA - tworzą świetną pełną scenę, szczególnie przy stereo, w kinie domowym grają również znakomicie, wsparte subem JBL ES150P.

Od mojej osoby moge tylko zachęcić do kupna tych kolumn - a jaki model wybierzesz to kwestia odczucia, gustu czy też potrzeb.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakiś czas temu zakupiłem głośniki MA ale BX5. Byłem na odsłuchu również BX6. U mnie grają na powierzchni 5 m na 3,5 m, dodatkowo pokój otwarty na kuchnie i przedpokój. Gdy wstawiłem je do siebie myślałem że popełniłem błąd kupując niższy model, ale po wygrzaniu grają znakomicie. Podczas porównywania obu kolumn, zauważyłem różnice iż pełniej i lepiej grają BX5, jezeli chcesz słuchać muzyki cicho - ja niestety tak właśnie mam. BX6 potrzebowały na odsłuchu wiekszych wartości głośności, aby pokazać swoją moc oraz stworzyć odpowiednią scenę muzyczną.
Co do MA - tworzą świetną pełną scenę, szczególnie przy stereo, w kinie domowym grają również znakomicie, wsparte subem JBL ES150P.

Od mojej osoby moge tylko zachęcić do kupna tych kolumn - a jaki model wybierzesz to kwestia odczucia, gustu czy też potrzeb.
A wszystko dla tego że BX6 potrzebują więcej mocy;)
 
Do góry