M86 i Full HD Kłopoty

Glaniu

Member
Czesc

Moj ojciec posiada samsunga full HD 40'M86 i nie jestem pewny czy wszystko z nim jest ok .
Pierwsza sprawa to jakosc obrazu na Fergusonie 8800 jest poprostu bardzo slaba a na kanalach HD (canal sport) praktycznie nie widac roznicy w obrazie z wersja standartowa.

Po HDMI idzie tylko obraz (nie mogl;em doszukac sie opcji o ile tak wogole istniej ,ktora pozwoli by na dodanie Audio0

Poniewaz posiadam laptopa z HDMI postanowilem podlaczyc pod w/w sprzet i niby wszystko OK poz tym ,ze dzwieku nie bylo nadal to dodatkowo kiedy na lapie chcialem ustawic rozdzialke 1920x1080 to obraz na telewizorze sie rozjechal i zaczely pojawiac sie jakies szumy tz takie kropki i telewizor sie wylaczal

poradzcie prosze czy jest to wina jakis ustawien czy sprzet jest uszkodzony?

Pozdrawiam
Glaniu
 

Arry

New member
Mam również 40m86 i fergusona 8900hd. Hdmi z Fergusona przekazuje zarówno video, jak i audio, więc dżwięk też powinien być. Co do jakości obrazu, to moim zdaniem różnica między sd i hd jest kolosalna, zwłascza na NG HD, bo na Canal+FilmHD oraz Canal+SportHD większość filmów i transmisji sportowych jest tylko skalowana do hd, stąd nie powala jakością. Jeżeli odbierasz też z Astry, to wejdź na np. kanał promo AstraHD, to przekonasz się, że obraz może być ostry jak żyleta.
W tym modelu Samsunga niestety trzeba się sporo napocić, aby uzyskać pożądaną jakośc obrazu, poeksperymentuj z ustawieniami, mi optymalne ustawienie do moich warunków odbioru zajęło 2 dni ;)
Co do laptopa, to nie mam pojęcia - u mnie 1920x1080 idzie bez problemu, może winna jest karta graficzna, coś słyszałem na ten temat, że niektóre mogą powodować problemy.
 
Do góry