M2Tech HiFace Two

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najlepiej jakbyś sam przetestował u siebie w domu ,zwłaszcza że ten DAC nie jest taki tani

Najlepszy DAC do lapka to KingRex UC 193 kosztuje ok.150 funtów .Obsługuje nawet pliki 32 /384 khz .Już zdążył zdobyć kilka nagród m .in Stereoplay - Highlight (Niemcy ) ,Super AV (Hong-Kong ) ,Hi-Fi Choice - 5 gwiazdek ,rekomendacja (Anglia ) ,AV - Rekomendacja (Hong-Kong)
 

Pan_Borowik

New member
Najlepiej jakbyś sam przetestował u siebie w domu ,zwłaszcza że ten DAC nie jest taki tani
Niespecjalnie jest co testować, wchodzą zera i jedynki i wychodzą zera i jedynki - to nie jest DAC, tylko interfejs usb>spdif.
King Rex z resztą to też nie DAC, nawet na stronie producenta go przedstawiają jako DDC.
150 funtów to lepiej dołożyć do DACa, który i tak z tymi przejściówkami jest potrzebny.

Cena (za nowego) wydaje się mocno przesadzona, zwłaszcza że MediaTech mi się kojarzy z tanimi akcesoriami do PC.
Kup jakiś interfejs z allegro za stówkę. Efekt ten sam, a kolejne pięć stówek w kieszeni.
A jak masz majsterkową smykałkę to kup sobie za parę groszy zestaw DIY i zbuduj go sam :)
 
Ostatnia edycja:

dzik87

New member
Niespecjalnie jest co testować, wchodzą zera i jedynki i wychodzą zera i jedynki - to nie jest DAC, tylko interfejs usb>spdif.
King Rex z resztą to też nie DAC, nawet na stronie producenta go przedstawiają jako DDC.
150 funtów to lepiej dołożyć do DACa, który i tak z tymi przejściówkami jest potrzebny.

Cena (za nowego) wydaje się mocno przesadzona, zwłaszcza że MediaTech mi się kojarzy z tanimi akcesoriami do PC.
Kup jakiś interfejs z allegro za stówkę. Efekt ten sam, a kolejne pięć stówek w kieszeni.
A jak masz majsterkową smykałkę to kup sobie za parę groszy zestaw DIY i zbuduj go sam :)

MediaTech, to faktycznie tanie akcesoria do PC. Natomiast M2Tech to poważna firma produkująca sprzęt audio.

Interfejsy usb/spdif różnią się od siebie brzmieniem. Nie jest to tak, że wchodzą same zera i jedynki same zera i jedynki wychodzą. Oprócz nich wchodzą jeszcze zakłócenia, a przecież w tym całym audio chodzi o niwelowanie zakłóceń. Dlatego właśnie im droższy wzmacniacz, tym ma w środku zazwyczaj lepsze i droższe elementy. Wszystko po to, żeby zniekształcenia były jak najmniejsze. Gdyby zakłócenia, zniekształcenia, szumy nie wpływały na dźwięk, to wzmacniacz za 5 tys grałby jak te za 50 tys. Nie jestem typem, co słucha kabli i innych wynalazków ale akurat co do tego, że konwertery brzmią tak samo, nie można się zgodzić.
 

Pan_Borowik

New member
Wzmacniacz, owszem ma - ponieważ operuje na "analogowym" prądzie.
Tutaj masz dane o dźwięku w domenie cyfrowej konwertowane do innej domeny cyfrowej.

A ja jestem typem co kabli słucha - na własne uszy się przekonałem, na własnych głośnikach.
Różnica jest, niewielka, ale jest słyszalna. Jak ze wszystkim, przez co płynie "analogowy" dźwięk.

Tutaj go nie ma. Jest tylko cyfrowa informacja o dźwięku. Z obu stron.
Jeżeli natomiast w kwestii zakłóceń mówisz o mitycznym "jitterze", to myślę że jeżeli ktoś z takimi zakłóceniami już chce walczyć - to raczej nie w torze z konwerterami za 600zł.

Tak czy inaczej - lepiej to dołożyć do DACa i podpiąć go przez USB.
A jak ma być konwerter, to ten za stówkę prześle sygnał tak samo jak ten za 600.

PS. Faktycznie M2Tech pomylił mi się z MediaTech, nawet jakieś takie podobne logo chyba mają.
 
Ostatnia edycja:

dzik87

New member
No właśnie tak samo jak wzmacniacz, tak samo komputer ma i obok sygnału cyfrowego idą inne zanieczyszczenia z kompa analogowo. Nie mam tu na myśli degradacji sygnału cyfrowego, tylko analogowego już za przetwornikiem. Cały szkopuł w tym, żeby zanieczyszczenia z PC odseparować od sygnału cyfrowego. Oczywiście ma to sens dopiero w systemie gdzie takie zniekształcenia wpływają na generowanie np. przestrzeni. Tańsze systemy sceny i tak nie budują, więc można olać.

Zgodzę się z tym , że lepiej kupić DAC. Ostatnio Audio GD umożliwiło wykorzystanie modułu amanero combo, który jest już dobrym konwerterem wbudowanym w DAC.
 

jochan1234

New member
Właśnie,dlatego zastanawiam sie nad konwerterem.Teraz mam podpiete pod usb do daca,ale sobie myslę że po coaxialu poprawie jeszcze bardziej dżwięk bas,średnicę.Tak przynajmiej pisze w teście jaki przeprowadzono na tym dacu.Dlatego pytam bardziej zorientowanych
 

Pan_Borowik

New member
No właśnie tak samo jak wzmacniacz, tak samo komputer ma i obok sygnału cyfrowego idą inne zanieczyszczenia z kompa analogowo.
Nie mam pojęcia o jakich zanieczyszczeniach mówisz, ale nie chcę tu wchodzić w debatę na temat transmisji cyfrowej, bo mi dnia szkoda.

dzik87 napisał:
Właśnie,dlatego zastanawiam sie nad konwerterem.Teraz mam podpiete pod usb do daca,ale sobie myslę że po coaxialu poprawie jeszcze bardziej dżwięk bas,średnicę.Tak przynajmiej pisze w teście jaki przeprowadzono na tym dacu.Dlatego pytam bardziej zorientowanych
Nie poprawisz. Lepiej odłóż te 600 zł na kupkę i wymień inny elementu toru - wzmacniacz/kolumny albo i tego DACa.
Bo tam różnica będzie słyszalna.
 

remiqa

New member
Jakiś czas temu miałem na testach Matrix USB-SPDIF i mało znany i dużo tańszy USB-SPDIF konwerter firmy Muse i nie słyszałem żadnej różnicy w dźwięku pomiędzy nimi
 

jochan1234

New member
Czyli się nie pchać w M2Tech HiFace Two za 600 zł i kupić cos tańszego na allegro np. konwerter firmy Muse,jeżeli twierdzicie że tak samo zagra,bynajmniej nie gorzej.
 

dzik87

New member
Jaki masz w ogóle system?

Bo aby się bawić w konwertery w celu poprawy brzmienia, to reszta toru też musi być na jakimś poziomie i aby usłyszeć różnicę muszą być jeszcze spełnione inne warunki, choćby poprawne ustawienie kolumn w pomieszczeniu i akustyka.

Może się okazać, że po wymianie innych elementów systemu usłyszysz znacznie większą poprawę brzmienia.
 
Do góry