M-audio hts trend 800

kedziab

New member
Witam!

Jestem w trakcie kupowania amplitunera Onkyo 605 i do tego kolumny jak w temacie, które polecił mi kumpel. Słuchałem jak grają i wydało mi się ok, ale po lekturze forum, widzę że kolumny m-audio w ogóle nie są najwyższych lotów. Czy jest aż tak źle?

Pozdrawiam,
Kedziab
 

sebaa

New member
To okaże się po ustawieniu tego zestawu w domu i miejscu odsłuchowym. Jeśli jestes wymagający to możesz mieć problemy z ustawieniem frontów tak aby były neutralne i nie podbijały basu. Niestety na głośnikach nie warto oszczędzać i często są najdroższym elementem systemu audio.
 

don111

Banned
jakbyś zobaczył metke Abibas / Rybok / Pumex na ciuchach to raczej nie wzbudzałoby to zaufania :D
a firma która robi ewidentne (wizualnie) podróby takich firm jak B&W (serii 60x) i JBL (na wzór e80 to chyba ten "trend") to właśnie M-Audio, także się nie ma co dziwić że trzeba do nich podchodzić z rezerwą....
dobrze że ich posłuchałeś ale jeszcze wypadałoby je z czymś porównać
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Moja koleżanka posiada M-Audio 8800 połączone z Yamahą 659. Grają w kinie przyzwoicie. Muzyki też można na nich posłuchać. Jednak, z tego co wiem, są one trochę lepsze od serii 700. A podejrzewam, że 800 jest ich następcą. Z pewnością nie są to głośniki najwyższych lotów. Koleżanka kupiła je z zestawem Teac 8800, a dopiero później zamieniła amplituner na Yamahę 659. Z pewnością do tej Yamahy przydałoby się coś lepszego, ale nie ma powodów, aby myśleć o szybkiej zmianie. Konkluzja: jeśli cena jest dla Ciebie problemem, weź Onkyo z M-Audio. Przynajmniej na jakiś czas będziesz usatysfakcjonowany. Jeśli jednak możesz trochę dołożyć, to poleciłbym Ci posłuchanie tego amplitunera z Tannoy F3/F4 lub Quadral Quintas. Z pewnością Onkyo 605 zasługuje na lepsze głośniki. Jednak ostatecznie na M-Audio 8800 dało się spokojnie usłyszeć różnice w brzmieniu między Teac 8800, a Yamaha 659. Więc nie jest źle. :)

ArtS :)
 

Mabri

New member
kedziab napisał:
Witam!
Słuchałem jak grają i wydało mi się ok, ale po lekturze forum, widzę że kolumny m-audio w ogóle nie są najwyższych lotów. Czy jest aż tak źle?

Pozdrawiam,
Kedziab

No właśnie - głośników trzeba konicznie posłuchać.
Testowałem te głośniki jak i wiele innych. M-Audio grają dźwiękiem newybrednym, mocnym, mało szczegółowym. Przodują niskie i wysokie tony.
W kinie domowym są w stanie narobić dużo hałasu, do muzyki nadają się już zdecydowanie mniej.
Nie są to głośniki wyrafinowane ale dla tych, dla których liczy się ilość dźwięku a nie koniecznie jakość - w zupełności wystarczą.
Jeżeli te głośniki są w komplecie, to nie ma się nad czym zastanawiać. Natomiast jeżeli kupujesz je oddzielnie i możesz tochę dołożyć pieniędzy, to rozglądałbym się za czymś innym.
 

kedziab

New member
ArtS007 napisał:
Jeśli jednak możesz trochę dołożyć, to poleciłbym Ci posłuchanie tego amplitunera z Tannoy F3/F4 lub Quadral Quintas.
Dzięki wszystkim za pomoc. Spróbuję zmienić zamównienie na Quadrale (może się jeszcze da).

Pozdrawiam,
Kedziab
 
Do góry