LX80 vs LX85 - czy warto doplacac 600 zl?

homzik

New member
Jaka bedzie roznica miedzy LX80, a LX85 na cyfrze np. na Canal+ Sport i kanalach TVP? Bo w sklepie roznia to 600 zl, prawie 1/3 ceny, a LX85 chyba nie bedzie gral 1/3 lepiej? Jakich funkcji wlasciwie pozbawiony jest LX80 poza 100Hz, panelem IPS Alpha i mniejszym zestawem wejsc/wyjsc?

Lepszy stosunek jakosc/cena ma chyba LX80?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Kiedy widzisz, akurat panel IPS Alpha to najsilniejszy punkt panasonica, także 100Hz jest najlepsze w tej klasie telewizorów.
Dla mnie więc różnica zasadnicza i nie kupiłbym Lx80, ale dla kogoś mniej wymagającego LX80 będzie dobrym wyborem, tym bardziej, że w klasie telewizorów za ok 1500 nie ma żadnej konkurencji.
 

homzik

New member
dzisiaj ogladalem te 2 tv w mediamarkt i wiekszej roznicy nie zauwazylem ; i tak bede ogladal w miare na prosto, te 100hz chyba az tak mi niepotrzebne, 600 zl bardziej by sie przydalo

czy lx80 i lx85 maja takie same glosniki?
 

homzik

New member
roznica to u mnie chyba w glowie byla:)

moze lx85 ma lepsze katy, ale przezyje bez tego

tylko widze, ze lx85 ma jakis system v-audio, a lx80 nie
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No to na pewno jest troszkę lepszy dźwiek. A o tym 100Hz to dobrze pomyśl bo warto!
 

homzik

New member
tylko warto do jakich zastosowan? hd nie mam i predko miec nie bede, glownie leca u mnie kanaly 4:3, to zauwaze te 100hz? bo jak w mediamarkt lecial tvn sd 4:3 to jakiejs wielkiej roznicy nie bylo
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No to stary jak masz oglądać taką telewizje to zostań jeszcze przy CRT i zostaw kase w kieszeni...
 

homzik

New member
tylko, ze nie mam crt, mam 20" phlipsa lcd 4:3, z ktorego nie jestem zadowolony

co ja zrobie ze w Polsce praktycznie nie ma programow chocby 16:9 SD, po prostu chcialbym cos lepszego do SD
 

homzik

New member
do konca 2009 roku mam umowe z cyfra, zreszta zalezy mi na lidze polskiej/angielskiej/hiszpanskiej, ktorej w n nie bedzie

z kolei nie chce mi sie placic cyfrze kilka zlotych miesiecznie za dekoder hd oraz za dostep do kanalow hd
 

meduza88

Banned
Jezeli w przyszloci nie zamierzasz ogladac HD to nie przeplacaj bo na marnym sygnale SD to ci nawet Löwe nie pomoze.
 

homzik

New member
w przyszlosc to zamierzam, mam ochote na PS3 i na Canal+ w HD, ale to za jakis czas... a i tu mysle, ze 50 Hz mi starczy
 

meduza88

Banned
no to ja nie wiem nad czym ty sie zastanawiasz? jak to mowia kupisz raz tanio zaplacisz 2 razy.100Hz w grach jak najbardziej i w HD.Poza tym nowszy panel IPS ktory nie przechodzi w fiolet jak lx80
 
Do góry