LX500 i martwy piksel

luzak

New member
Jestem od 4 miesięcy posiadaczem LCD 32 Panasonica - LX500. Telewizor super, ale wczoraj zauważyłem na nim jeden martwy piksel - widoczny gł. na czarnym tle. Strasznie się zdenerwowałem, bo zakup tego tv to duże obciążenie finansowe dla mnie, a tu tak szybko wyszła wada.... Proszę o opinie użytkowników lcd, czy jest jakaś szansa na reklamacje lub naprawę....
Proszę o pomoc, pozdrawiam
LuZaK
 

ortax360

New member
Przy 1 pixelu reklamacje nie sa uwzględniane .
Przeczytai dokładnie instrukcje obsł.

Zresztą masz tylko 1 znam ludzi maiących 3 ,4 pixele. To tak na pocieche .
Pozdrawiam
 

luzak

New member
Przeczytałem dokładnie gwarancje - i nic na temat pikseli nie jest napisane. Wobec tego składam reklamacje do Panasonic Polska - zobaczymy jak się ustosunkują.
 

arconx

New member
Niedawno kupiłem monitor Philips-a. Przy pierwszym podłączeniu okazało się, że jeden piksel świeci na czerwono (wyraźnie widoczne, szczególnie na czarnym tle). Zgłosiłem reklamacje. Nie uznali. Pan w serwisie powiedział, że reklamacje uwzględniają dopiero wtedy, gdy wypali się całkowicie i to nie tylko jeden, ale aż trzy piksele. Podobno taka norma europejska...:fool:
 

Zonk

New member
Polecam link:
http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=51&kategoria=63

Kawałek niżej jest tam opis normy ISO 13406
Co prawda jest to odnośnie monitorów LCD ale podejrzewam, że z telewizorami jest podobnie..

Natomiast co do samych martwych pikseli i różnych serwisów. To o ile znajdzie się te piksele odrazu po zakupie, to zazwyczaj nie ma większych problemów z wymianą na nowy panel, gorzej jeżeli piksele pojawią się później. Wtedy, żeby się tym serwis zainteresował to musi się już wypalić ich conajmniej parę .. no chyba, że ktoś trafi na jakiegoś super miłego serwisanta :)

A naprawia się to poprzez wymianę panelu .. przynajmniej z tego co ja wiem :) Nie znam żadnej metody na "wymianę" pojedyńczego piksela..
 
Do góry