LW570S a LW4500 różnice?

mixer4all

New member
Witam,

Czy różnice w obu modelach sprowadzają się do:
- smart tv i usługi przez internet
- 600 hz True Motion
- Tuner telewizji satelitarnej

Zastaniawiam się nad modelami o przekątnej 55 cali i różnica w cenie to 800-1000zł.

Więc czy warto mieć te 200 hz więcej czy i tak jest to nie do wychwycenia?
Nie zależy mi na usługach smaty tv gdyż używam internetu mobilnego a tuner cyfrowy i tak mam
z platformy N (turborecorded).

Proszę o opinię i pomoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
i jeden i 2gi ma system udoskonalenia płynności obrazu TruMotion 100 Hz >> czyli matryce mają takie same
Motion Clarity Index 600Hz to suma wszelkich ulepszaczy....
 

mixer4all

New member
Czyli jezeli matryce maja takie same to roznica w cenie jest tylko za "ulepszacze" czyli tuner sat i smart tv.

Dziekuje za pomoc.
 

tdx

New member
Bez reklam
matryce są takie same tylko programowo podciągnięty jest MCI do 600Hz w 570 + faktycznie dvb-s i smart TV
 

rabit

Active member
Bez reklam
Czy aby na pewno nie ma różnicy w matrycach?
570: LED PLUS 16 bloków, czas reakcji matrycy 2,4ms, kontrast 8.000.000:1
4500: czas reakcji matrycy 2,6ms, kontrast 7.000.000:1.
Niestety nie mam porównania "naocznego" :) Mam 570 i jestem zadowolony. Pewnie nie będzie różnicy jeżeli nie będą stały obok siebie. Trzeba to sprawdzić samemu bo ja mogę powiedzieć że widzę różnice a Ty że ich nie ma. Więc spacer do sklepu wyjaśni twój problem.
 

tdx

New member
Bez reklam
mam 1 i 2 stoją obok siebie na takich samych ustawianiach z tego samego sygnału.... Napisze tak przy świetle sztucznym nie widać żadnych różnic.
Nie sprawdzałem całkowicie jeszcze całkowicie w nocy >> ale z ciekawości jutro sprawdzę :)
co do kontrastów dynamicznych i czasów reakcji (w sumie nie wiem czy G2G czy to normalnie mierzony czas bo nigdzie nie jest opisany) podchodził bym tak samo jak do MCI
 

rabit

Active member
Bez reklam
Nie jestem ekspertem więc sprawdziłem na stronie LG. Sprawdzenie tego przez Ciebie może pomóc ale niestety każdy z nas jest inny i inaczej widzi to co ogląda. Wydaje mi się że jeżeli kolega zajdzie do sklepu, ustawi tv to będzie wiedział czy warto dopłacić te złotówki.
 

tdx

New member
Bez reklam
tak ale żaden nie odtwarza audio DTS >> co w tym momencie jest naprawdę dokuczliwe jeśli ściągasz MKV to audio jest raczej zawsze w DTS
 

mixer4all

New member
Czy jest to problem softwarowy czy raczej hardwarowy?
Jeżeli to 1 to może najbliższ(e)y update poradzi sobie z tym.

Jeżeli nie to pozostanie HDMI z komputerka.

Czyli rozumiem, że z avi spokojnie sobie radzi.

A jak jest z napisami PL trzeba wtapiać w film czy odczytuje polskie znaki?
 

tdx

New member
Bez reklam
nie tv po prostu nie ma kodeka DTS więc raczej na to nie licz
AVI działa bez zarzutu
Napisy PL chodzą najlepiej w formacie str....
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Pomimo że te MotionClarityIndex/Clear Motion Rate to głównie marketingowa sieczka, różnica w obrazie jest, widziałem na własne oczy na tym samym materiale.
 

PiotrBar

New member
Podepnę się, jeśli można.
Nie mam jak sprawdzić, a interesowałoby mnie, czy 42LW4500 poradzi sobie z dyskiem 1.5TB Te dyski i kosztują tyle, co 1TB (co do grosza). Ale utopić kilka stówek bym nie chciał. W instrukcji jest napisane "Nie zaleca się korzystania z zewnętrznych dysków twardych USB o pojemności większej niż 1 TB oraz pamięci USB o pojemności większej niż 32 GB.
Urządzenia o większej pojemności niż zalecana mogą nie być obsługiwane prawidłowo."
A jak to wygląda w praktyce? Podłączał ktoś zewnętrzny 3,5 z własnym zasilaniem o takiej pojemności, 1,5 TB? Czy ewentualnie podzielenie na partycje pomoże (może ich mieć 4)?
 

piobie

New member
Pomimo że te MotionClarityIndex/Clear Motion Rate to głównie marketingowa sieczka, różnica w obrazie jest, widziałem na własne oczy na tym samym materiale.

Piszesz o materiale 3D czy 2D? Ja ostatnio obserwowałem ten sam materiał 3D jednocześnie i według mnie ciężko się do czegoś przyczepić, ale to zawsze jest subiektywna ocena.
 

zarembaz

New member
do TDX
Widzę że jesteś kumaty w telewizorach.
Gdy oglądam filmy 3D sbs i w konwersji mam taki problem, że w prawym górnym rogu obraz się rozjeżdża. Jest rozmazany. Próbowałem postawić wyżej, niżej telewizor i nic to nie daje. Serwis się na mnie wypiął i nie chcą nikogo wysłać. Co można zrobić, aby to poprawić.
2D działa super
 
Do góry