LW5500 vs LW570s

voytecc

New member
Witam

Który z wyżej wymieniony jest lepszy? Lepiej skaluje obraz ? Czy jest gdzieś porównanie tych 2 TV?

Pozdrawiam
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Z moich obserwacji wynika, ze roznia sie tunerem satelitarnym w przypadku 570s i wygladem.

LW5500 ma otwartą przeglądarkę internetową - pełny dostęp do sieci (funkcja Web Browser), a LW570s nie ma jej (w specyfikacji).
Podobno aktualizacja softu w LW570s wprowadziła tę funkcję, ale nie jestem pewien.
Obudowa TV serii LW570s jest dwukolorowa, a seria LW5500 to obudowa jednokolorowa.
W kwietniu na rynku pojawią się nowe modele wszystkich TV LG, m.in. w serii "Cinema 3D". Ciekawe jakie będą zmiany w wyglądzie, parametrach i sofcie.
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
?? jak nie ma przegladarki jak ma ??. Cos Ci sie pomylilo..

LG chyba zmieniło swoje "nazewnictwo" tej usługi. Zmylili mnie. ;-)
Nazywali to Web Browser zamiast Broadband (otwarta przeglądarka) i na papierowej reklamówce serii TV "Cinema 3D" (wydanej wiosną 2011) tę usługę ma tylko LW5500 oraz LW650S (te TV powoli wycofują już).
Na tej reklamówce linia LW5500 reklamuje się 24 ikonkami (funkcje i bajery) i jest tam Web Browser, a linia LW570S ma 20 ikonek (nie ma tam Web Browser).
A teraz patrzę na stronę LG i tam widnieje usługa Broadband i ma ją LW5500 oraz LW570S.
 
Ostatnia edycja:

imalas

New member
Bądż ostrożny!, sprawdzałem LG 47" LW570S jak skaluje obraz SD ...i wyszło beznadziejnie!
Tego drugiego nie sprawdzałem. Tyle!
 

Shagohad

New member
Bez reklam
LG chyba zmieniło swoje "nazewnictwo" tej usługi. Zmylili mnie. ;-)
Nazywali to Web Browser zamiast Broadband (otwarta przeglądarka) i na papierowej reklamówce serii TV "Cinema 3D" (wydanej wiosną 2011) tę usługę ma tylko LW5500 oraz LW650S (te TV powoli wycofują już).
Na tej reklamówce linia LW5500 reklamuje się 24 ikonkami (funkcje i bajery) i jest tam Web Browser, a linia LW570S ma 20 ikonek (nie ma tam Web Browser).
A teraz patrzę na stronę LG i tam widnieje usługa Broadband i ma ją LW5500 oraz LW570S.

Nie wiem co Ty to za reklamowki czytasz, normalnie ta funkcja sie nazywa Web Browser.
 

Rych33

New member
Ja miałem z początku problem ze skalowaniem, ale okazało się że to wina kabla HDMI. Po wymianie zero problemów ze skalowaniem. Korzystam z Cyfry+ i TV naziemnej. A Web Browser ? Hmm? No jest ikonka Przeglądarka. To chyba jest. Nie wiem nie bawiłem się tym.
Zapomniałem podać. Mam LW570S.
 
Ostatnia edycja:

Pfk

New member
LW5500 to to samo co LW570S tylko, że LW570S ma listwę górną i dolną obudowy w innym kolorze i TUNER SATELITARNY:) Tylko to je różni:) Oba mają pełną przeglądarę internetową z działającym flashem:)
 

Rych33

New member
Jeśli chodzi o obraz to chyba normalne że na każdym programie się trochę różni. Na cyfrze+ i naziemnej też to zauważam. I nie wydaje mi się żeby na innych TV było to inaczej. Mam jeszcze Samsunga B650 i jest to samo. I co z tego? Trzeba jakoś ustawić optymalnie pod siebie i ewentualnie korygować trochę pod dany program. Albo zrobić kilka ustawień w pliku TLL np. sport, film, serial, co kto chce i zapisać na pena a potem szybko wgrać sobie odpowiednie przez TvLink-Loader. Ja ustawiłem sobie pod sport (piłka nożna). Ustawiałem w ten sposób, że ustawiłem wpierw kreatorem obrazu a potem poprawiłem w menu pod siebie. W załączniku. Może akurat komuś też podpasuje.
Aha. Ktoś pytał o czujnik światła. To właśnie w kreatorze obrazu jest inteligentny sensor czy jakoś tak. Ja go wyłączyłem na samym początku, bo bardzo agresywnie działa w zależności od oświetlenia.
 

Attachments

  • xxLW570S-ZD00002.zip
    70,9 KB · Wyś: 61

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Nie wiem co Ty to za reklamowki czytasz, normalnie ta funkcja sie nazywa Web Browser.

... czytam oficjalne reklamówki firmy LG Polska (te małe lakierowane), które leżały w "Media Markt". Mam taką od wiosny i w niej tylko linia LW5500 i LW650S ma funkcję Web Browser. ;-) Widocznie LG Polska "zapomniało" dodać, że LW570S też ma tę funkcję. A nazwa Broadband (nowe określenie otwartej przeglądarki - podawane na stronie LG) funkcjonuje na ich stronie internetowej przy specyfikacji TV "Cinema 3D".
 
Ostatnia edycja:

PolishFactor

New member
To te same Tviki tylko się różnią brakiem Tunera satki. W 570S nie ma żadnej otwartej przeglądarki. Sobie Youtube i IPLA mozna jedynie swobodnie przegladać i oglądać. Dali też ciała z bo nie ma wbudowanego ,ani do pobrania SKYPE co najbardziej boli. Trza zewnętrzny zestaw dokupić z oprogramowaniem by kompa nie włanczać. Szkoda bo TVik naprawdę fajny.

Niestety z oprogramowaniem jest coś nie halo bo niektórym programy się dublowały, a czasem zniakały same (mi nigdy) ,ale za to doznałem uroków permanentnej zwiechy 570tki (nie do odblokowania nawet przez odłączenie TVIka na dłuzej z sieci). 8 miechów zajęło ,aby system uległ totalnemu zmuleniu tj po wyszukaniu ponad 1000 z hakiem progsów z satki i ich przeglądaniu TVIk przestał reagować na jakiekolwiek komendy, łącznie z próbą jego wyłączenia. Generalnie udało mi się przełączyć kanał ,ale trwało to z 2 minuty. Serwisik idzie jak nic po świętach.... Coś przedobrzyli z ostatnim Fimwearem ,albo ten typ tak ma. :) Zobaczymy co serwis na to.
 
Ostatnia edycja:
Do góry