LV933 i wyciek światła

WiuEmPe

New member
Witam, kupiłem LV933 i niestety ma wyciek światła. Czy jest to poważna usterka? Nie przeszkadza mi podczas oglądania czegokolwiek, widać go tylko gdy telewizor pokazuje czerń (np. przy przełączaniu programów). Jeśli nie pogorszy się to chciałbym zgłosić tą usterkę przed końcem okresu gwarancyjnego (czyli jakoś za 2 lata) i albo dostanę nowy model albo zwrot gotówki co mnie bardziej zachęca niż wymiana nowego TV na nowy ;) Do TV dostałem kartę gwarancyjną napisaną w jakiejś cyrylicy, nie jest wypełniona i fakturę ze sklepu w drugiej części Polski (telewizor kupiłem na allegro). Czy może być problem z tą kartą gwarancyjną?
 

paeru

New member
Bez reklam
Toshiby mają dwie karty gwarancyjne - obowiązująca, na zewnątrz pudełka oraz ta, napisana w cyrylicy - w środku.

Na czym ten wyciek światła polega? Chodzi o paski widziane z boków telewizora?
 

WiuEmPe

New member
Dzięki za odpowiedź, kojarzysz co się działo z telewizorem koneskopowym obok którego był magnez? Powstawała taka kolorowa plama, moja jest biała, w kształcie taka sama jak ta od magnesu.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pamiętaj że dzwoniąc do serwisu powiedzieć trzeba że powstało to "przed chwilą". Bo gdzies tam w regulaminie masz chyba 48h na zgłoszenie, i często "upupiali" ludzi którzy mówili " a tak od miesiąca mi coś tu się psuje".

Być może kupiłeś uszkodzony egzemplarz przez poprzedniego użytkownika, nawet jeśli on go nie używał.
 

WiuEmPe

New member
Tak, telewizor nie był w ogóle używany. Myślisz że w serwisie mogą zobaczyć że taki stan rzeczy jest już od dłuższego czasu? Albo że może się pogorszyć?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Zrób nam najlepiej zdjęcie, bo jakoś wyobrażam sobie parę możliwości.
Raczej nie będą w stanie zobaczyć że to jest od dłuższego czasu. A już na 99% nie będą w stanie tego udowodnić.
 

WiuEmPe

New member
Odkryłem że musi się troszkę rozgrzać aby plamę było widać, zdjęcia zrobiłem po 15 minutach. Po 15 minutach przy zgaszonym świetle górnym plamy nie widać, jednak jak zaobserwowałem wcześniej po godzinie jest ona świetnie widoczna bez światła. Ciężko ja również zauważyć patrząc na nią pod kątem prostym. Niestety zdjęcia słabo oddają rzeczywistość.

IMG_20121129_002537.jpg

IMG_20121129_002849.jpg
 
Do góry