Ludziska !!! Pc & Lcd

amg-1

New member
Witam,
Jestem tu nowy ale forum obserwuje i czytam od dawna.Przyszedł czas i na mnie ... kupiłem LCD.Na razie do sypialni o małej przekątnej.Jest to Samsung Le26r72bx.Nie mam n-ki więc podłaczyłem go pod kompa z procesorem AMD HP2600 (1,91GHz, 512MB RAM),z kartą graficzną nVidia GForce FX5900XT kablem DVI - HDMI "HAMA" kupionym w Media M.Nie będę pisał ile sie namęczyłem ale w końcu obraz jest transmitowany też na TV, bez dźwięku na razie.Jednak coś nie tak! Bardzo często, co kilka, kilkanaście sekund następuje błysk i prążki poziome i ukośne lub przyciemnienie obrazu.Trwa to ułamek sekundy ale to widać i strasznie wkurza.Boję sie też o TV bo wygląda ta usterka jakby gdzieś iskrzyło!!!.Poradźcie coś!!! PLEASE!!!!
Pozdrawiam serdecznie !!!
 

amg-1

New member
Witam,
Co jest, wyjechaliście wszyscy? Nikt nie miał podobnych błysków?
Zamieniłbym kabel ale nie mam od kogo pożyczyć.Może tu jest problem.Może karta graficzna za słaba?
Poradźcie coś!!!!
Pozdrawiam
 

Pawel85

New member
Karta graficzna za słaba raczej nie jest, bo u mnie wszystko śmiga jak trzeba na GeForce FX 5200.
Niestety sam jestem początkującym HDmaniakiem więc raczej ci nie pomogę.
 

miles

New member
Hmm..pisałeś coś o problemach z podłączeniem..więc może tu leży problem.
Z tego jednak co wiem o telewizorach LCD Samsung (sam mam LE32R81B) to nie można podłączać pod wejście HDMI w tv komputera PC - tak jest napisane w instrukcji (być może u Ciebie nie ale u mnie tak jest napisane, sprwadź). Też się zdziwiłem, ale stąd może brać się Twój problem i uzasadnione obawy, że takie podłączenie może źle wpłynąć na tv.
Niestety nie mam PCta z HDMI i żeby to przetestować (podłączam PC po VGA) ale forumowicze może tak. Czy ktoś podłączał do lcd Samsunga PC po HDMI?
 

phenomenon

New member
Dźwięku nie masz, bo DVI to transmisja wyłącznie obrazu. Dźwięk musisz wyprowadzisz z karty dźwiękowej i podłączyć np. chinchami do TV.
Co do połączenia HDMI tego Samsunga z PC to nie mogę się wypowiedzieć, gdyż nie mam akurat Samsunga. Zresztą swojego PC mam podłączego po AV.
 

lewy

New member
Formatowanie obrazu z PC

To może jak sie podepnę pod wątek, bo temat zbliżony.
Czytam i czytam i wciąż nie mam pewności w pewnej kwestii. Czytam np., że Sharp SA1 obsługuje tylko tryby VGA do 1024x768. Czy ten problem dotyczy tylko podpięcia przez d-suba? Co z obrazem uzyskanym przez dvi-hdmi? Mam w tej chwili notebooka z d-subem, więc nie mam jak pooglądać ustawień DVI.
Czy też będą pasy po bokach, czy sterowniki kart graficznych pozwalają uzyskać zgodność trybów HDMI?
I jeszcze jedno pytanie - jak ktoś tutaj odpowie, to nie będę musiał zakładać osobnego wątku ;)
Jakie tryby VGA obsługuje JVC A80? Nigdzie nie widzę infa w instrukcji, którą ściągnąłem.
 

hryniek

New member
Samsung

witam
jestem posiadaczem tv lcd Samsung LE37S81B i sam od kilku dni zastanawiam sie jak połączyć to z pc.
wiem na pewno, że kabel dvi -> hdmi służy tylko do transmisji obrazu a dźwięk (w moim przypadku, ponieważ posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową) najlepiej jest chyba podłączyć kablem jack 3,5mm stereo - 2 x RCA np http://www.allegro.pl/item239489879_kabel_jack_stereo_2xrca_pga3403_profigold_3m.html

prosiłbym o opinie na temat połączenia audio i czy warto łączyć pc z tv kablem dvi -> hdmi.

pozdrawiam
 

miles

New member
Kabel jest ok, wg mnie nawet za dobry i drogi do połączenia pc z amplitunerem. Klasyczny kabel analogowy z jednej strony zakończony wtykiem jack z drugiej dwoma chinchami możesz kupić za znacznie mniejsze pieniądze w porządnym sklepie z podzespołami elektronicznymi lub zrobić sam!
Można dyskutować nad jakością i parametrami obu kabli, ale wg mnie to nie kabel a wyjście słuchawkowe z karty muzycznej samo w sobie dość mocno degraduje i zaszumia sygnał, więc nie inwestowałbym w kabel a raczej zmienił kartę, na kartę z wyjściem SPDIF.
Mam nadzieje, że wiesz też, że za pomocą tego kabla analogowego (mimo że chcesz wydać na niego 80 PLN) uzyskasz maksymalnie dzwięk stereo, 5.1 już tym kablem nie prześlesz.

...generalnie odbiegliśmy od wątku, mówiliśmy o pc z hdmi i podłączeniu jego do telewizora lcd samsung. Ktoś ma jakieś doświadczenia?
 

hryniek

New member
kabel jak na taki kabel jest za drogi, bo szkoda mimo wszystko płacic prawie 100 pln za sam wyglad kabla jeśli parametry są zbliżone. ale jak narazie potrzebuje tylko kabli do połączenia pc z tv. więc do dźwięku kupie tańszy odpowiednik ww kabelka a obraz zapewne poprzez dvi z pc do hdmi w tv.
 
Do góry