lpcm, a bit stream, jaka roznica ps3 jako dekoder dtshd?

cin0

New member
aha rozumiem, a jak powinno byc ustawione w wypadku BD i gier na ps3?

zestaw oknyo 606 + jamo 606 + ps3 mam od kilku dni, to praktycznie moje pierwsze KD, wiec nie potrafie jednoznacznie ocenic czy bardziej mi sie podoba LPCM czy Bitstream.. nie wiesz moze z technicznego punktu widzenia co powinno dac lepsza jakosc w przypadku mojej konfiguracji (tutaj mowie o dvd), LPCM czy Bitstream? wole ustawic "lepiej" i sie do tego przyzwyczaic ;) ewentualnie pozniej, kiedy moja wiedza nt sprzetu sie powiekszy, testowac.

pozdrawiam
 

BoDeX

New member
W przypadku BD ustaw PCM - to jedyna droga aby dżwięk HD ( TrueHD , DTS HD MA ) był odtwarzany z PS3 w najwyższej jakości ...

Nie gram, więc nie wiem jak są zapisywane gry .

Osłuchaj się ze sprzętem i samodzielnie zdecyduj gdzie dekodować DD,
mi osobiście wydaje się , że podzielenie tej pracy na 2 urządzenia (czyli LPCM z PS3 ) powinno dać lepsze rezultaty ...
 

klemens007

New member
Mam konsole podpiętą do ampli przez optyka. Jeśli chodzi o gry to jak odpalam gierkę, na wyświetlaczu AV od razu wyświetla mi DD bo taki jest dźwięk w grach. Teraz problem-posiadam jeden film BD i jest nagrany w DD 5.1. Jak go odpalam to konsola gubi mi DD . Jak mam ustawić w menu żeby mi odtwarzało w dolby. Na true HD mi nie zależy bo nie mam całego zestawu głośników a jedyne 5.0. Nie wiem czy to istotne ale AV jaki posiadam to onkyo 605. Niedługo mam zamiar zmienić okablowanie konsoli na HDMI.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kupuj kabel HDMI bo to może od razu rozwiązać Twój problem ale przy DD5.1 wszystko można też załatwić po optyku więc pytanie jak masz ustawione opcje związane z dźwiękiem w PS3?

Jaki to ten film na BD?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

klemens007

New member
Skoro po optyku gry ida w DD to dlaczego film nie chce iść. Film jaki posiadam to krok do chwały (stomp the yard). Teraz nie wiem jak mam ustawiś dźwięk dla BD w setupie konsoli. W sound seting ustawiłem optyk i wszystko odznaczyłem ptaszkami.
 

klemens007

New member
Za szybko się poddałem:(
W audio output settings ustawiłem DD5.1 CH DTS 5.1CH dla optyka.
W BD audio output format(optical digital) BITSTREAM- i chyba tu był pies pogrzebany. Teraz w AV przeliczam na jakikolwiek rodzaj dźwięku a po włożeniu płyty BD lub gry ampli automatycznie wyszukuje i wyświetla DD.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zależnie od wersji ten film może mieć też ścieżkę audio English PCM 5.1 Surround.

Zobacz czy wybierasz na pewno English Dolby Digital 5.1 Surround.

I właśnie mi się wydawało, że raczej wszystkie ptaszki należy zaznaczyć raczeni niż odznaczyć :)

Pozdrawiam,
 

klemens007

New member
Ten film posiada tylko DD 5.1. Ustawiłem tak jak napisałem i jest OK. Nawet z polskim lektorem jest DD 5.1
Teraz wyszła mi ciekawostka z obrazem. Konsola jest podpięta tanim componentem bezpośrednio do AV. W ustawieniach obrazu w konsoli ustawiłem 1080i a telewizor wyświetla 720p (sharp hd ready). Ciekawe czy jest to wina taniego przewodu czy faktu podłączenia konsoli bezpośrednio do AV. Ale z drugiej strony DVD także mam podłączone pod AV i jak ustawie 1080i to taką rozdzielczość wyświetla tv.:confused:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co do rozdzielczości, to może Twój AV większej rozdzielczości nie wysyła?
Może LCD nie przyjmuje sygnału 1080?
Jaki masz model ampli i jaki LCD?
Co wyswietla Ci sie na LCD, kiedy podepniesz konsolke (tylko XMB, bez gierek czy filmów)? 1080i, 1080p czy 720?
Tylko, że zdaje sie, że to niekoniecznie odpowiedni wątek ;)
 

cola0760

Member
pasjonujace wymiany zdań ;)

prosze mi odpowiedziec czy mój onkyo 505 przez hdmi wysyla dżwiek czy nie? (w instrukcji nic nie pisze) a ps3 mam zamiar dopiero kupic i chcialbym wiedziec czy bede sie cieszyl True HD czy nie

pzdr
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Wciągneło mnie

Witam,bardzo ciekawy temat i dość ciekawie opisany!!!!
Kolego DeBox pełen szacun dla pracy którą włożyłeś w tym wątku!!!

dobrze że to dyskusja virtualna
bo KREW BY SIĘ LAŁA,niema Ze boli:):):)

A to przykłady z problematycznego tematu
AVR-1509
i VSX-818

Pozdrawiam
 

new

New member
Ludzie ! Nie bijcie ale ja już nic z tego nie wiem .:(
Ps3 mam podłączone po HDMI do Yamahy Rxv 661 , ściągnąłem sobie ostatnio pliki wav DTS z muzyką i nic nie słysze tylko szumy i piski !
Już nawet próbowałem przesłać ten plik przez ps3mediaserwer i nic dalej trzaski :( już nie wiem czy to czasem nie wina tego "wav"
 

Cyrian

New member
takie proby robilem na moich plytkach DTS DD5.1 sproboj w ps 3 w setupie dzwieku zostawic zaznaczona opcje tylko DTS i zdaje sie odznacz cala reszte i sproboj wlaczyc plik u mnie ps3 ma problem z rozpoznaniem plytek DTS dd5.1 jesli ma zaznaczone wiecej niz tylko DTS albo DD .
Mimo zostawienia tylki 1 opcji nie dekoduje niektorych plyt ktore to byly popraw nie widziane i odtwarzane na moim starym kinie domowym.
 
Do góry