Logitech z5500

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Witam. Mam problem z kanałami w tych głosnikach. Przy ogladaniu na komputerze filmow, występuje zanik cześci kanałow. Objawia sie to tym, ze np. nie ma głosu(mowy), ale jest reszta dzwieku(efekty dzwiekowe, muzyka, itd.). Problem ten pojawia sie tylko przy niektorych filmach(sposob kodowania dzwieku?). Z tego co zauwazyłem to w trybie "6 Ch Direct" wszystko jest ok, natomiast w pozostalych trybach bywaja wyzej opisane problemy. Zestaw podpiety jest z komputerem kablem 3x jack -> 3x jack - kolorami odpowiednio. W systemie(vista) ustawilem na 5.1 i wykonalem test. Okazało sie, ze wszystko jest ok tylko w "6 Ch Direct", w pozostalych trybach dzialaja tylko front L i R.
Moje pytanie brzmi jak to naprawic? Prosze o to, bo raczej sie na tym nie znam.
Dodatkowe informacje:
- Komputer Dell Dimension E521
- System Vista
- Płyta gł. Dell Inc 0CT103 ze zintegrowana karta dzwiekowa(z tego co wiem).

Dodam jeszcze, ze głosniki te podpiete kablem optycznym do odtwarzacza BD dzialaja wzorowo.
Dziekowac :)
 

dawideksl

New member
Jeżeli chcesz mieć oryginalną ścieżkę dźwiękową filmu (5.1) z komputera - wtedy tylko 6ch direct. Pozostałe dolby dostepne na analogach (jackach) to tylko prologic czyli sztuczne rozbicie na 6 kanałów. Przez wejscia cyfrowe Dostępne są również DD i DTS. Dlatego na BD działa wzorowo.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Jeżeli chcesz mieć oryginalną ścieżkę dźwiękową filmu (5.1) z komputera - wtedy tylko 6ch direct. Pozostałe dolby dostepne na analogach (jackach) to tylko prologic czyli sztuczne rozbicie na 6 kanałów. Przez wejscia cyfrowe Dostępne są również DD i DTS. Dlatego na BD działa wzorowo.

Hmmm... No tak, ale dlaczego glos(mowa) mialaby znikac po tym sztucznym rozbiciu? No i co z faktem, ze Vista w tescie(jak pisalem wczesniej) pokazuje, ze jednak w innych trybach niz 6ch direct, dzialaja tylko dwa glosniki? Przeciez tutaj dzwiek pochodzi z systemu(charakterystyczne dzwoneczki), a nie z np filmu z dzwiekiem stereo...
Jeszcze jedno... Jak robie ten test w systemie, i jak w drogim etapie zaznacza sie ktore glosniki sa w zestawie to:
- Po odznaczeniu wszystkiego graja wszystkie glosniki
- Po zaznaczeniu Sub, central i 4 glosnikow satelitarnych(czyli to co mam w zestawie) graja wlasnie tylko te przednie L i R

A, i jeszcze cos. Mianowicie jak mam wlaczone te glosniki, i jednoczesnie wepne sluchawki do gniazda z przodu odudowy komputera, to slysze dzwiek w sluchawkach (tak jak powinno byc), ale jednoczesnie w glosnikach tez leci dzwiek z tym ze tylko w tych dwoch przednich(L i R).
 
Ostatnia edycja:

maly1981

New member
Prosta sprawa po analogu wysylany jest dzwiek zdekodowany juz w komputerze i wszelkie proby dalszego dekodowania wlasnie tak psuja dzwiek i musi zostac 6ch direct poniewaz glosniki dostaja juz dzwiek taki jaki ma wyjsc na zewnatrz
 
Do góry