Logitech Z-5500 - warte do kina domowego ?

maku14

New member
1)Sprawa - jak w temacie. Istnieje cos w cenie tego zestawu, co by sie nadawalo do odtwarzania dzwieku z dvd/tv [kino domowe].. ?
2)Wymiary pokoju to 5m x 6m - pytanie zatem jak rozmiescic kable, zeby byl dzwiek stereo ;/ ? glosniki moglbym umiescic na polkach, tylko czy starczy kabli ? no i jak zrobic, zeby to w ogole jakos wygladalo.. czy ta wersja : http://allegro.pl/item549316215_z_5500_rms_505w_thx_dd_dts_bez_trzaskow_gratis.html
jest wersja przewodowa [ta lepsza] ??? pzdr
 

PopaY

New member
Bez reklam
Ja nie wiem co Wy widzicie w tych systemach komputerowych. Masz pokój 30m2 to kup kolumny porządne, a nie takie małe "G". Takie jest moje zdanie.
 

asoz

New member
Ludzie to w nich widzą, że kosztują 1000 zł. Jak chcesz kupić porządny zestaw, to sam amplituner kosztuje tysiaka a głośniki przynajmniej jeszcze kolejne tyle.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja powiem tak te głośniki są warte tych pieniędzy ale myślę że na taki pokój są za małe ja mam Z5400 w pokoju 3x3 i powiem że są wystarczające dźwięk jest ładny czysty bas potężny ale...
Za drugim razem bym ich już nie kupił, wolał bym dołożyć 1000 i kupić przynajmniej Yamaha 463 + QQ500.
 

maku14

New member
Posiadam zatem zestaw 5 kolumn ELTAX - Discovery
oraz amplituner yamahy - RX - V 350
Czy ten zestaw jest w miare ok, czy lipa ? Oplaca sie do niego dokupic jakis subwoofer (jak tak, to jaki ?), czy tez nie ? pzdr.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Jak masz taki ampel to po co ty chcesz Z5500 ? Przecież masz dobry ampel. Na pewno lepszy niż te Logi. Co do kolumn nie wiem nie słuchałem ich.
 

bluray

Banned
Oczywiście, że warto.
30 m2 to nie jest za duże pomieszczenie na ten system.
Nie ma nic wspólnego z "systemem komputerowym".

Ma za to certyfikat THX, sprzętowe dekodery dts (96/24) i DD (prologic) na pokładzie.
Gdzieś do 4 tysięcy nie wystawisz zestawu równie dobrego.

Mam to.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ale się uśmiałem do 4 tyś. :lol:
A np. HK 255 + Jamo 606 + Jamo 250 ? wychodzi 4 kafle i co nie jest lepsze ?
Nie bądź śmieszny.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
bluray napisał:
1. "...30 m2 to nie jest za duże pomieszczenie na ten system..."
2. "...Nie ma nic wspólnego z "systemem komputerowym"..."
3. "...Ma za to certyfikat THX,.."
4. "...Gdzieś do 4 tysięcy nie wystawisz zestawu równie dobrego..."

hahahah.... sie usmiałem od rana dzieki :) proponuje przesuniecie do dzialu humor
 

bluray

Banned
Taka prawda.
90% szyje zestawy: tekturowe kolumny made china + niezły wzmak (tak bo ampy są tanie i zupełnie przyzwoite w cenie do 2k) i uważa, że im to hula.

Mam dwa zestawy audio.
Główny, oparty na HDMI 1.3 za ok. 20k (preamp ONKYO PR-SC885 US import) plus 5 monitorów aktywnych APS AEON +sub. i drugi, dublujący Z5500.

Do HD Audio ( żródła: PS3- SACD, Dvico 6500, HD DVD XE-1) gram na głównym.
Wszelkie TV SAT-y, ASTER DVB-T grają z Z5500.

Zwrócę uwagę na zasadą, że Z5500 zbiera tym lepsze opiniie im bardziej zaawansowany audiofil je opisuje.

Panowie krytykańci nigdy tego sprzętu nie słuchali. I tyle.

No ale dam Wam szansę:
proszę zestawić w cenie 1099 zł kompletny system 5.1 z okablowaniem, aktywnym subem i certyfikatem THX.

ps. Wymieniłem w moim Z5500 kable głośnikowe. To wydatek niemały zważywszy cenę podstawową.
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
Taka prawda.
90% szyje zestawy: tekturowe kolumny made china

a ten zestaw zrobiony jest ze złota ? :D
Mam dwa zestawy audio.
Główny, oparty na HDMI 1.3 za ok. 20k

łał za 20k masz hdmi 1.3 .. i kiepskie monitory ..

Zwrócę uwagę na zasadą, że Z5500 zbiera tym lepsze opiniie im bardziej zaawansowany audiofil je opisuje.

a ktory audiofil opisuje glosniki komputerowe.. to musi byc jakas inna odmiana audiofili :D
certyfikatem THX.
HAHAH.. ty to mnie potrafisz rozbawic ..


Wymieniłem w moim Z5500 kable głośnikowe.

tak.. tez musze wymienic kable w moich pukaczach komputerowych na min 5mm2 ..


kolego prosze nie osmieszaj sie..

uwazasz 30m2 to mało?!gdzie ty mieszkasz w zamku jakims 600m2?, opisujesz glosniki komputerowe jako super zestaw do kina ktory przebija wszystko do 4k i do tego myslisz ze jak ma THX to jest super sprzet ... rozumiem ze to moze i dobrze u ciebie gra zwlaszcza jak niemasz kolumn dobrych zeby to porównac ..

taki zestaw jest dobry góra na 10-15m2 , wymiana kabli w glosniczkach komputerowych nic nie daje..
 

bluray

Banned
Monitory aktywne ( studyjne średniego pola) APS AEON kosztują 5k za parę, zaś zasilane są kablem symetrycznym, sygnałowym XLR, Jeżeli ci to coś mówi.

Przytoczę fajną opinię:
takich znawcow jak ty to akurat nie potrzeba. 505w to moc RMS a nie P.M.P.O i to znamionowa moc glosnikow szczytowa to 1000w. i to nie jest czlowieku moc taka jak na radyjkach z rynku za 10zl z naklejka 900w tylko to ZNAMIONOWa moc glosnikow. to po 1. po drugie to nie sa kolejne creativy z pierdzacym wooferem bo nie wprowadzisz go w pierdzenie. sub schodzi ponizej slyszalnosci ludzkiego ucha dzieki czemu nawet na cichym ustawieniu czujesz podmuch basu na pokoj. wylot woofera jest tak duzy ze wejdzie meska piesc zacisnieta a zaslaniajac go plyta Cd tak ja wygina ze potrafi ja zlamac. tzn mnie pekly tak 3 plyty
smile.gif
z karta papieru 14 radzi sobie w 10 sekund robiac w niej dziure. jak nie masz doczyniena ze sprzetem to po 1 sie nie wypowiaaj a po 2 przeczytaj chociaz parametry. co do tekoderow dts pro logic itp to nie sa to CYFROWE dekodery jak w media playerze funkcja "efekt WOw' tylko to SPRZETOWY dekoder. to znaczy tyle ze ma uklad scalony zmieniajacy ten dzwiek a nie cyfrowa podrobka tego systemu. mieszkam na partenrze kolega z 4 pietra mowi mi ze slychac odemnie muzyke. wlacz swoje 2x20w na wzmacniaczu i powodzenia
smile.gif
juz wielu takich jak ty do mnie przychodzilo i po udezeniu basu na 70% glosnosci uslyszalem jedynie "aha" albo "noooo" czasem ktos powiedzial .. "aaa" jak masz mozliwosc idz gdziekolwiek i posluchaj ich na chociaz 30% mocy z wooferem na maksa.. nie wiem czy wiesz co to znaczy ze glosnik niskotonowy ma wysokoskokowa membrana ale oznacza to ze wychyl membrany czyli zakres w jakim sie rusza w tyl i przod wynosi nawet 5cm! a gorne zawieszenie ta miekka obwodka dookola glosnika ma 3cm szerokosc
smile.gif
i zaufaj m ze te wszystkie creativy nawet model gigaworks 7,1 wysiadaja przy tych logach. mam je od roku a mialem juz bardzo wiele zestawow... nie zmienie go na zaden inny chyba ze bede mial 5000zl to sobie kupie inne
smile.gif
co do wejsc ma wejscie cyfrowe wejscie coacx czego nie ma wieksozsc zestawowo i wejscia jack. na raz mozesz miec podlaczonego np x-boxa kompa i dvd. mialem kiedys 4x 100w 2 drozne kolumny. graly glosno nie powiem ale zaden zwykly glosnik nie zejdzie ci tak nisko jak ten sub. bas jest taki jak w klubie glebokii przechodzacy przez pokoj. cuzjesz czysty podmuch doslownie podmuch basu taka fale niskiego dzwieku jak uderza w pokoj. zadnych glosnikow zadnych zwyklych nie nieskotonowych nie ebdziesz mial niskich dzwiekow. ale widze ze tobie odpowiada to ze glosnki wrzeszcza. nie wazne ze slow nie slychac basow nie ma glosne to git. ) wiec powodzenia aaa zapomnial bym "najlepse to THX" wiesz co to w oglle THX? to norma jakosci dzwieku ktorej nie spelnia 99% zestawow ktore slyszales po to pilotki maja aluminiowe stozki fazowe zamaist kopulek na cewce zeby zachowac czystosc i jakosc dzwieku. najlepiej nie odpisuj wcale bo nie szlak trafia jak slysze opinie laikow ktorzy nie znaja sie na tym o czym mowia. i pod twoim wzmazniaczem 2x20 wat dym nie pojdzie bo one maja wzmacniacz 510w fizycznie w srodku czlowieczku
link:
http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t56046.html
 

darkmajin

Member
Bez reklam
tak wiem pocztalem sobie o nich zanim ci odpowiedzialem widze ze sie chwalisz ile kosztowaly ciesze sie ze masz na to kaske ale za takie pieniadze mozna byloby kupic sprzet 10x lepszy od twojego ..

zaś zasilane są kablem symetrycznym, sygnałowym XLR, Jeżeli ci to coś mówi.

przyznaje rozsmieszyles mnie po raz 3 przyznaje ci medal.. bo rzadko komus sie to udaje i to 3 razy z rzedu !:lol:

ale zebys wiedzial o co chodzi to musisz troche popatrzec na instrukcje bo zasilane sa pradem zmiennym 230v 50hz :p

xlr to nic specjalnego i zadna nowosc ...
 

asoz

New member
No to gratuluje Ci dobrze wydanych pieniędzy, bo mój zestaw za 10k zjada te Logitechy na śniadanie.

Pytanie poza konkursem. Czy są głośniki, w miarę rozsądądnej cenie, nie za 100k, które nagłośniły by pomieszczenie ok 200m2 z sufitem w najwyższym miejscu ok 7m ?
 

asoz

New member
Nie no nie postawie sobie czegoś takiego w domu. To musi jeszcze wyglądać.
Może jakieś Canton Vento, albo Referenz ? MA Gold ? Paradigm ? B&W ?
 

lighthammer

New member
Oo, nowy wątek o głośnikach konserwowych. Fajnie.

Że sam siebie zacytuje:

Jak dobrze poszukasz, to za 1500PLN kupisz Marantza 4003 + na początek głośniki stereo (np. Jamo S606 za 1100PLN albo od biedy S506 za 800PLN). Nie żebym był przeciwnikiem głośników "konserwowych" - nie jestem, do puki ich cena nie przekracza 500zł. W przeciwnym razie dla dedykowanego amplitunera + kolumn nie ma alternatywy.

Definicje głośników konserwowych znajdziecie gdzieś tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=11293

Edit: znowu muszę sam siebie zacytować. Odpowiadam @darkmajin, definicja głośników konserwowych :

No co ty, Logitechy Ci nie pasują? Człowieku, ta firma ma najlepszy skład inżynierów / techników / testerów / monterów i najlepsze linie produkcyjne (może troche mniej "zaawansowane" od Chińskich). Jako jedniz nielicznych na tych samych liniar robią: wypasione myszki (fakt), wypasione klawiatury (fakt), wypasione piloty (fakt) oraz sprzęt audio (żart) i konserwy (żart). Jako jednym z nielicznych udało im się zamknąc wzmacniacz o mocy 1000W w sześcianie o boku 10cm. Zastanów się co piszesz

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
on mowil o tych z certyfikatem THX!! tych co te kina nagłasniaja .. no tych co tak graja dobrze .. no tych komputerowych..
 
Do góry