Logitech z-5500 + kabel optyczny, z kartą zintegrowaną

matikolud

New member
Witam tak myślę że może na tym forum się spytam a więc tak zakupiłem głośniki jak w temacie do komputera , i od razu kupiłem kabel optyczny .
Karta dzwiękowa specyfikacja :
8-kanałowy High Definition Audio CODEC VIA® VT1708S
- DTS Surround Sensation UltraPC
- Obsługa Jack-Detection, Multi-Streaming, i Front Panel Jack-Retasking
- Optyczne wyjścia S/PDIF na tylnym panelu
- Filtr szumów firmy ASUS

i pytanie odnosi się do odtwarzania dźwięku , co zrobić by na ekranie pojawił się napis dts digital ? już różne kodeki ściągałem i ustawiałem i nic nie wychodzi , może muszę kupić kartę dźwiękową typu asus xonar dx ? o napis chodzi na wyświetlaczu panelu od głośników
Z góry dziękuję za odpowiedź .
Pozdrawiam .
 

karapuszek

New member
nie wiem czy kupienie karty pomoze ale na pewno jest to niezbedny wydatek jezeli zalezy vi na dobrej jakosci. karty zintegrowane to najwieksze zlo. bez sensu wydawac na glosniki tyle kasy skoro sluchasz na integrze
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Nie otrzymasz napisu na ekraniku (detekcji 5.1 na DAC wbudowanym w zestaw Z5500) jeśli sygnał na TosLink będzie w jakikolwiek sposób przetworzony przez kartę dźwiękową w komputerze. Nie może więc być żadnej zmiany samplingu, efektów surround, a nawet regulacji głośności (wszystkie potencjometry w mikserze i suma muszą być ustawione na 100%).
ps. Nie potrzebujesz żadnej super karty dźwiękowej do tego zadania, bo ona nie bierze żadnego udziału w przetwarzaniu źródłowego strumienia audio 5.1.
 
Do góry