Logitech z-5500 + 3x toslink

Manky

New member
Witam serdecznie :)

Zastanawiam się nad zakupem kilku sprzętów, jednak jestem typem człowieka który zanim kupi zastanawia się już jak to wszystko zrobić (wydaje mi się że to dobrze, już kilka razy zmieniałem zdanie co do zakupu ze względu na brak pewnych możliwości w zamierzanym sprzęcie)

Sprawa wygląda tak :

Chce kupić :
- LG 50pv350
- xbox360
- pc
- logitech z-5500

Logitechy posiadają 3 rodzaje wejść

image.php


Niestety jest tylko jeden toslink i tu zaczynają się schody ... Z tego co już się orientowałem tv dźwięk w 5.1 (z wbudowanego odtwarzacza usb) wypuści tylko przez optyka, to samo z xboxem więc pozostaje przełączanie 'na odczepianego' co jakiś czas (bez sensu moim zdaniem) lub kupienie jakiegoś switcha do toslinka ...

... Ale mam pewien pomysł i zastanawiam się czy jest to realne - dlatego pytam Was - Czy do jednego z urządzeń podłączyć jakąś przejściówkę (toslink>coax) i wtedy do głośników coaxem ?
Utrata jakość ? Utrata 5.1 ? Jak to wygląda w rzeczywistości ? :)

Później do kompletu dojdzie jeszcze komputer z optykiem, ale tutaj może już sobie daruje i podlącze normalnie po JACKu ...

Proszę o porady, opinie, uwagi i sugestie :)
Pozdrawiam
 

approx

New member
Z tego co widzę tv posiada optical out wiec konsole podłącz pod tv po HDMI z tv wypość toslinka do logitecha w ten sposób będziesz mieć dźwięk 5.1 pod Xklocem a kompa podłącz za pomocą tych trzech czinczy i tez będziesz mieć 5.1 na kompie
 

Manky

New member
No i właśnie w tym sęk, że podobno (PODOBNO, tak wyczytałem) x360 potrafi puścić 5.1 tylko i wyłącznie po optyku ... Prawda to ? :)
 

approx

New member
No i właśnie w tym sęk, że podobno (PODOBNO, tak wyczytałem) x360 potrafi puścić 5.1 tylko i wyłącznie po optyku ... Prawda to ? :)

Nawet gdy by było tak jak piszesz to ixa podłączysz z kinem za pomocą optyki a kompa czinczami tak jak pisałem wyżej omijając tv całkowicie
 

Manky

New member
Nawet gdy by było tak jak piszesz to ixa podłączysz z kinem za pomocą optyki a kompa czinczami tak jak pisałem wyżej omijając tv całkowicie

Rozumiem, że pominąć TV będzie lepiej tak ?
Tylko wtedy pozostaje problem 1 wejścia optycznego w głośnikach, bo TV też chcę optykiem :)
 

approx

New member
podaj m i jeden rozsądny powód po co przepuszczać dźwięk przez tv jak możesz konsole po optyku połączyć z kinem ?
 

Manky

New member
podaj m i jeden rozsądny powód po co przepuszczać dźwięk przez tv jak możesz konsole po optyku połączyć z kinem ?

Powody są nawet dwa, telewizor oraz komputer ... 3 urządzenia musze podłączyć pod zestaw który ma tylko jedno wejście optyczne - każde z nich chce podłączyć optykiem
więc szukam dobrego pomysłu / rozwiązania
 
Do góry