logitech jaki pilot za legendę Hormony One

unky

Member
witam
Muszę zakupić nowego pilota. Harmony One wyzionął ducha. Minęło 8 lat i trzeba kupić nowego. czy w tej materii w ostatnim czasie pojawiło się coś fajnego co teraz jest na topie i "będzie Pan zadowolony" wymieniając zużytego Hormony One?
 

vectra1

Member
Bez reklam
witam
Muszę zakupić nowego pilota. Harmony One wyzionął ducha. Minęło 8 lat i trzeba kupić nowego. czy w tej materii w ostatnim czasie pojawiło się coś fajnego co teraz jest na topie i "będzie Pan zadowolony" wymieniając zużytego Hormony One?

Niestety nie pojawiło się nic porywającego, ostatnio przymierzałem się dość długo do pilota i Harmony One jest dalej najlepszym wyborem pomimo, że nie jest produkowany i średnio dostępny.
Pojawił się nowszy model Harmony Touch, ale jak dla mnie jest mniej funkcjonalny, nie ma klawiszy numerycznych , które są cały czas używam w kablówce, blu-rayu. Druga kwestia pilot ma zgrubienie w części którą trzymasz, przez co nie jest stabilny. Największa dla mnie wada to wygląd - Harmony Touch raczej nie porywa.
Na plus w nowym modelu ładowarka i pionowe osadzanie pilota, na minus brak wymienialnej baterii.
W one mógłbym się tylko przyczepić do połysku, który się bardzo palcuje i do czasu pracy na baterii.
Wedle poniższego testu One działa szybciej i ma lepszy czas reakcji.
https://www.youtube.com/watch?v=dlD6iLye7Lg

Możesz pomyśleć o większym rozwiązaniu Logitech Harmony 1100 ale to już mały tablet.
Są jeszcze również nie produkowane piloty Philipsa SRT9320 ale większym zaufaniem darzę Logitecha.
 

ArieLoOoPL

New member
Ja szukam uniwersalnego pilota do kilku urządzeń, mianowicie:

TV - Sony 55W829B
Tuner-Sat - Nbox
AppleTV - Gen 3
Amplituner - Pioneer V923
Xbox One

Jakiś pilot uciągnie to?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z zakupem dobrego uniwersalnego pilota jest coraz gorzej....niestety. Testowałem różne modele i było kiepsko! Mój obecny Logitech harmony zakończył żywot i też szukałem nowego. I tu jest problem bo logitech wycofał się z produkcji pilotów....a te innych firm, które testowałem nie działają na wszytkich urządzeniach. Nie potrzebuję jakiegoś super pilota - chcę obsłużyć 5 sprzętów. Ciężka sprawa - trzeba uważać bo wiele pilotów logitecha to odnawiane używki. A informacja o tym nie jest podawana. W końcu kupiłem model 350. Obsługuje do 8 urządzeń. Zapłaciłem 169 zł jutro 12.11.15r. ma być kurier. Dzwoniłem do sklepu - pilot nowy fabrycznie zapakowany. Także powinno być OK.

ArieLoOoPL - ten logitech 350 powinien dać radę. Niewiem tylko jak z konsolą.
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Ja szukam uniwersalnego pilota do kilku urządzeń, mianowicie:

TV - Sony 55W829B
Tuner-Sat - Nbox
AppleTV - Gen 3
Amplituner - Pioneer V923
Xbox One

Jakiś pilot uciągnie to?

Każdy Logitech nie powinien mieć problemu.
Niestety część modeli nie jest już produkowanych i trzeba cierpliwie czekać na dobrą aukcję.
Ja kupiłem nówkę Harmony One + z roczną gwarancją i foliami za 400, patrząc, że są aukcję z używkami po 500 to dobra cena.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Obawiam się, że nie część, ale Logitech chyba generalnie wycofał się z produkcji pilotów, także niedługo zakup nowego egz. może być problemem.
Mój 350 właśnie dotarł, już skonfigurowany i śmiga. Pełne zadowolenie. To faktycznie są piloty uniwersalne a nie zabawki z marketu. Pełna możliwość konfiguracji. Tak powinno być!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli Elite ma być ostatnim? To potwierdzone info?
Na stronie są dostępne.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dostępne jeszcze są, ale generalnie firma tnie koszty i piloty idą do odstrzału, o ile już definitywnie nie poszły...niestety.
Bardzo by było szkoda bo to autentycznie uniwersalne urządzenia...
Informacje o rezygnacji z produkcji pilotów pojawiają się już od 2013r. Z dostępnością nowych nieużywanych pilotów coraz gorzej. Trzeba uważać, bo sprzedawcy oferują towar nowy a jak dobrze wczytać się w ofertę to okazuje się, że są to sztuki powystawowe, regenerowane itp.
 

SlaWasIl

New member
Mój 350 właśnie dotarł, już skonfigurowany i śmiga. Pełne zadowolenie. To faktycznie są piloty uniwersalne a nie zabawki z marketu. Pełna możliwość konfiguracji. Tak powinno być!

Też mam dramat. Moja Harmonia one spadła i wyświetlacz w 2/3 jest nieczytelny. Masakra... Wszystko działa, ale bez dostępu do całego wyświetlacza muszę klikać na pamięć. Marciniozo, czy 350 ma możliwość zaprogramowania każdego klawisza w dowolny sposób jak w One? Chodzi o makra. Czy klawisze szybkiego dostępu do programów można zaprogramować innymi funkcjami? Czy da się go dodatkowo uczyć za pomocą innego pilota? Czy klawisze klikają czy miękkie jak z gumy?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
SlaWasll
Co prawda 350-tka to niższa półka, ale na wszystkie Twoje pytania odpowiem tak - da radę. A co do klawiszy to nie klikają.
Ja jestem zadowolony. Wcześniej miałem model 300. Teraz 350, który ma więcej możliwych urządzeń do obsłużenia i więcej możliwości konfiguracji.
 

SlaWasIl

New member
Tak się zastanawiam, co One ma lepsze? 8 urządzeń w zupełności mi wystarczy. 350 ma kolorowe klawisze - często je używam i klikanie po ekranie w One nie jest wygodne. Czujnik ruchu - bajer. Kolorowe ikonki - bajer. Help, zegarek, wygaszacz -totalny bajer. Ładowarka - stać mnie na 2 paluszki raz na jakiś czas. Jak będzie to zbyt częste, kupię sobie akumulatorki, ładowarkę profi mam. Jak braknie guzików, to skonfiguruję dodatkowe urządzenie z innym zestawem klawiszy. Coś przeoczyłem? ;)
 

SlaWasIl

New member
Dwa dni bawię się nową 350 i jestem w miarę zadowolony.
Smuci brak możliwości definiowania makr w formie kilku instrukcji następujących po sobie po przyciśnięciu jednego klawisza.
Nie potrafię też zaprogramować klawisza z innego urządzenia niż obecnie programowane. Można to zrobić jedynie poprzez zdefiniowanie i nauczenie nowego polecenia.
 
Do góry