Logitech Harmony One - pomoc w konfiguracji

markatan

New member
O to na początek mój problem:
Mam urządzenia:
nr 1: Uniwersalny wyłącznik zasilania sterowny kodem RC5.
nr 2: Odbiornik TV Samsung PS50B650
nr 3: Odbiornik radiowy Panasonic

Urządzenie nr 1 jest zdefiniowane jako sterownik oświetlenia i reaguje prawidłowo na polecenia wysyłane z HARMONY ONE.

chciałbym uzyskać efekt:
1. Włączam działanie : Oglądanie TV - Powinno się włączyć urządzenie 1 i po odczekaniu 5s Urządzenie 2 tzn TV. ( opóźnienie jest konieczne ze względu na TV )
2. Wyłączam przyciskiem OFF na pilocie i powinien się najpierw wyłączyć TV a po odczekaniu 5s urządzenie 1.

Zdefiniowałem działanie : Oglądanie TV
Kolejność włączania urządzeń jest prawidłowa ( najpierw urz.1 a po nim urz.2 )
W parametrach sterownika oświetlenie ( urz1 ) jest ustawione :
Opóźnienie włączenia 100ms
Opóźnienie czasu reakcji:100ms
Opóźnienie ignorowania sygnału:100ms

W parametrach TV ( urz2 ) jest ustawione :
Opóźnienie włączenia 2000ms
Opóźnienie czasu reakcji:500ms
Opóźnienie zmiany wejścia:100ms
Opóźnienie ignorowania sygnału:100ms

W parametrach Radio ( urz3 ) jest ustawione :
Opóźnienie włączenia 500ms
Opóźnienie czasu reakcji:500ms
Opóźnienie zmiany wejścia:500ms
Opóźnienie ignorowania sygnału:500ms

Mimo tego po wybraniu tego działania urz.2 (TV) włącza się szybciej niż urz.1 i nie da się tego zmienić parametrem 'Opóźnienie ignorowania sygnału'.

Zdefiniowałem drugie działanie : Słuchanie radia , gdzie najpierw ma się włączyć urz.1 a po nim urz.3(radio) .
To działanie przebiega prawidłowo i urz.1 włącza się natychmiast po naciśnięciu przycisku bez żadnych opóźnień przed urz.3.

Na próbę zdefiniowałem jeszcze kilka innych działań z udziałem TV , sterownika oświetlenia i dodatkowo innych urządzeń.
Zauważyłem , że zawsze w tych w których występuje TV z niewyjaśnionych dotąd przyczyn załącza się on przed sterownikiem oświetlenia.

czy ktoś ma na to lekarstwo?
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzieje się tak, dlatego, że tak naprawdę to niczego nie opóźniasz, a te parametry służą do zmiany zachowania SYGNAŁU podczerwieni w trakcie działania NA URZĄDZENIU. Jeśli chcesz zrobić to co piszesz to:
1. wejdź w kolejność włączania/wyłączania urządzeń i ją pozmieniaj
2. dodaj dodatkowe polecenia ("wyślij to opóźnienie 1, 2s...)
Zadziała
 

okiemserca

New member
Mam harmony One + i obsługuje sie go przez aplikacje online.

gdzie konfiguruje sie opóźnienie o jakim piszecie albo jak dodać do Activites przełaczenie na konkretne wyjscie? Konfiguracja online jest strasznie uboga, albo nie potrafie znaleść.

Czy do harmony One + da sie sciągnąc oprogramowanie na komputer, tak aby ustawiac bardziej złożone makra (wybór kanału TV, kolorystyki TV itp?) bo w tej aplikacji online tego sie nie da.
 

SlaWasIl

New member
Też mnie to bardzo interesuje.
Na początku nigdzie nie mogłem tego znaleźć. Później znalazłem - ściągnąłem z netu aplkację LogitechHarmonyRemote7.7.0-WIN-x86.exe i porażka... Każe się od nowa rejestrować, więc zrobiłem to pod tym samym nazwiskiem, a innym adresem e-mail. Spróbowałem przejść to i cała moja konfiguracja poszła w kosmos, w zamian dostałem nową. Potem obie wersje zaczęły się gryźć. Nie wnikałem, odinstalowałem tę na kompie i wróciłem do tej po http.
Później gdzieś wyczytałem, że gwarancja liczy się od momentu pierwszej synchronizacji... :(
Teraz widzę, że wszyscy mówią o jakichś opóźnieniach, dodawaniach komend, że o wgrywaniu firmware'u nie wspomnę... :(((
Też tak chcę! Jak to zrobić?
 

codaco

New member
Główny element to wada fabryczna pilota, najprawdopodbnie oprogramowania to nie wybudzanie się pilota z uśpienia po naciśnięciu fizycznego przycisku lub wybudzenie bez wysłanie komendy. Powoduje to iż bardzo często komendę trzeba powtórzyć i zamiast jednego kliku wykonać dwa. Na dłuższą metę mnie to mocno irytuje i żałuję zakupu tego pilota. Logitech Polska problem potwierdził z komentarzem, że w kwestii oprogramowania oddział Polska nic nie może zrobić, a centrala Logitecha twierdzi, że jeżeli się nie wybudzi należy nim potrząsnąć. Super sprawa abym przed naciskaniem musiał nim ciągle potrząsać ;).
Tutaj dokładnie to jest opisane, test z 2009 (czyli od conajmniej 3 lat problem znany i do dziś nie rozwiązany):

"There is another problem with the firmware that is far more annoying and problematic. It is a fairly serious flaw. When the LCD on the remote is lit, then when a hard button is pressed a device command is sent. The device command is sent every time, as it should be. However, when the LCD is not lit and a hard button is pressed, the LCD always lights up, BUT the device command is only sent some of the time! This inconsistent behavior seems to be random. I have yet to find a way to cause this problem to occur consistently. I have pressed the same button 10 times in a row, allowing the LCD to go out in between presses, and had the remote fail to send a device code each time (you can tell when a device code is not sent because the device activity icon doesn’t light up and the device doesn’t respond). Then, after that, pressed the same hard button repeatedly, and had the remote send the device code each time. This problematic behavior seems to occur with every hard button, and ONLY when the LCD is off. Since the LCD is coming on each time a button is pressed, it is not some sort of hardware failure - the button presses are being sensed. Apparently there is some inherent design problem in the firmware causing this. The bottom line here is that the remote can be a nuisance to use. For example, if you are scrolling through a channel guide, you may press the down button a few times, pause for a few seconds to read information about a show (during which time the LCD turns off), then press the down button and… it didn’t work! So you may think that you need to press the button again. But wait! Perhaps it did work and the satellite receiver is just slow in responding - so then you don’t want to press the button again. There’s no way to tell except to wait for a while, see what happens and respond accordingly. This is not what I want from a remote! Unpredictable, inconsistent behavior should never occur with these kinds of computerized devices. Currently this is happening on my remote quite frequently, perhaps 25% or more of the the time. It is apparently a major firmware design/implementation flaw that should have been corrected long ago by Logitech."

Strona: RC User Reviews: Harmony One Remote Control (1)
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potwierdzam, tak miałem od początku. Po upgrade firmware'u nadal jest tak samo. Dla ścisłości: pilota dostałem z dość starą wersją, później już nigdy nie było aktualizacji.
 

wojtekawm

New member
Pomocy! Jak zmusic HO aby TV odpalal na koncu?

Zmiana kolejnosci nic nie daje. :( Za kazdym razem TV wlacza sie na poczatku. A w moim przypadku to zle... gdyz dekoder mediabox potrzebuje chwile na "zlapanie" sygnalu. A w tym czasie TV juz informuje ze brak sygnalu i przechodzi do trybu uspienia. :(
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. A nie było czasem tak, że po dodaniu urządzenia "Telewizor" oprogramowanie wyświetliło zapytanie, czy w urządzeniu będzie używane złącze SCART, a Wy wybraliście "TAK" ?? Przy takiej opcji zawsze TV będzie uruchamiał się jako pierwszy. Jeśli wybierzecie "NIE" to nie powinno być problemu z ustawieniem kolejności załączania urządzeń wedle upodobań.
 
Do góry