Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
IMG_4999.jpg

Po skromnych latach 90 i dynamicznym rozwoju na początku 21 wieku na masową skalę budujemy coraz to większe, składające się z wielu składników systemy tzw. centra domowej rozrywki. Telewizor, DVD, amplituner, VCR, platforma satelitarna jedna, druga a być może i trzecia. Ilość opcji rośnie z roku na rok, a wraz z nią ilość pilotów w domu. Gdyby nasz Kowalski zakupił wyżej podany zestaw i każdy element pochodziłby od innego producenta, zostałby obdarzony siedmioma, tak właśnie, siedmioma pilotami! Po około tygodniu zacząłby powoli tracić nerwy, po miesiącu z nerwów straciłby włosy. Obsługa wszystkich sprzętów jego rodzinę doprowadziłaby do skrajności. Na szczęście na zwolnieniu chorobowym wpadł na świetny pomysł - przecież pilot od amplitunera można zaprogramować! W początkowej, bardzo entuzjastycznej fazie programowania Pan Kowalski był wniebowzięty, w chwili uniesienia wyrosły mu nawet 32 włosy na głowie, które niestety po południu wypadły. Doskonały plan zawiódł, ponieważ pilot nie był w stanie obsłużyć wszystkich urządzeń, a obsługa kompatybilnych elementów była dla niego denerwująca.

IMG_4964.jpg

Na szczęście w naszej rzeczywistości powoli pojawia się coraz więcej rozwiązań, także dla przeciętnego Kowalskiego. Jeszcze całkiem niedawno, sprawnie działający uniwersalny pilot zdalnego sterowania, który mógłby obsłużyć urządzenia różnych producentów to był wydatek ponad tysiąca PLN, a programowanie takiego urządzenia mogło przypominać koszmar. Zaawansowane urządzenia miały dotykowe panele, a i obsługa wcale nie musiała być prosta. Obecnie rynek uniwersalnych pilotów zaczyna się powiększać, jednym z liderów tej branży stał się Logitech za sprawą serii Harmony, która połączyła ogromną bazę danych obsługiwanych elementów z łatwością obsługi.

IMG_4963.jpg

Harmony One to najnowszy produkt pochodzący ze Szwajcarskiej pracowni. Już przy pierwszym kontakcie z produktem nabieramy do niego zaufania poprzez bardzo schludne opakowanie. Widać, że produkt został zaprojektowany przez pasjonatów, bardzo ciekawa linia, dobre materiały wykorzystane do budowy, dbałość o szczegóły powodują, że chcemy chociaż sprawdzić czy warto zainwestować w ten właśnie model. Dzięki odpowiednio dobranej wadze, oraz odpowiedniemu wyważeniu, będziemy mogli komfortowo włączać, przełączać, wyłączać wszelkie zaprogramowane przez nas urządzenia. Pomimo świetnej jakości samego produktu mam zastrzeżenia do zastosowanego wykończenia na wysoki połysk górnej części obudowy, owszem jeśli pilot jest czysty wygląda to niezmiernie atrakcyjnie, jednak po kilku chwilach...

IMG_4967.jpg

IMG_4984.jpg

IMG_4987.jpg

W odróżnieniu od większości podobnych rozwiązań klawiatura numeryczna została umieszczona na samym dole, w środkowej części mamy przyciski sterujące głośnością, opcjami menu, oraz odpowiedzialne za zmianę kanału (góra, dół), a w górnej sekcji znajdziemy ekran dotykowy odpowiedzialny za zaprogramowane przez nas skróty, oraz bardziej zaawansowane funkcje niedostępne domyślnie z klawiatury. Przyciski mają dobrze dobrany uskok, dzięki czemu wiemy kiedy reagują i nie wciskamy ich niechcący, ekran dotykowy także dobrze sobie radzi. Wszystkie klawisze są podświetlane a podświetlenie załącza się podczas ruchu pilotem. Chyba do końca nie uda mi się sprawdzić długości działania pilota bez ładowania, wszystko za sprawą dołączonej ładowarki, która spełnia przy okazji rolę podstawki. Dzięki takiemu systemowi nie ma problemu z szukaniem pilota, ponieważ zawsze po oglądaniu wędruje on na swoje miejsce, a dodam, że specjalnym zwolennikiem odkładania rzeczy w jedno miejsce nie jestem. Być może producent mógłby w przyszłości rozważyć możliwość powieszenia ładowarki na ścianę dzięki temu posiadacze wypoczynków, które stoją zaraz obok ściany nie musieliby ruszać się z miejsca.

IMG_4978.jpg

W pudełku powinniśmy znaleźć:
  • pilota
  • ładowarkę
  • akumulator
  • zasilacz
  • kabel USB
  • płytę ze sterownikami
  • komplet instrukcji
  • oraz specjalną ściereczkę, którą de facto chcemy używać po każdym użyciu pilota
IMG_5004.jpg

IMG_5007.jpg

Podłączenie wszystkiego nie powinno nikomu sprawić żadnego problemu, dlatego przejdźmy do programowania.

IMG_4991.jpg

Ponieważ wszystkie piloty z Logitech'a z serii Harmony mają taką samą procedurę programowania, skorzystam z istniejącego profilu a opis skopiuję z poprzedniego testu Harmony 1000.

7.jpg

Zanim jednak będziemy mogli zacząć na dobre sterować różnymi składnikami naszego domowego systemu, musimy skonfigurować nasz sterownik za pomocą komputera. Należy podkreślić, że do konfiguracji niezbędny jest komputer, oraz łącze internetowe. Pierwszym krokiem jaki robimy, jest założenie konta w specjalnym serwisie, następnie instalujemy program za pomocą, którego komputer będzie się komunikował z pilotem. Dzięki możliwości wybrania języka Polskiego nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć problemów z instalacją. I tutaj natrafiamy na pewien niuans, w przypadku awarii naszego łącza, lub serwerów Logitecha, nie będziemy w stanie dokonać konfiguracji. Właśnie taki przypadek miał miejsce podczas naszego testu, przez 2 dni nie działały serwery i nie byłem w stanie zmusić urządzenia do działania. Obsługa zapewniała, iż jest to sporadyczny przypadek.

01.jpg

22.jpg

3.jpg

9.jpg

Po podłączeniu poprzez port USB system od razu poprawnie rozpoznał urządzenie i mogłem przejść do konfiguracji właściwej. Baza obsługiwanych urządzeń jest bardzo imponująca, tysiące możliwości do wyboru! Do tego dodać możemy ciągłe aktualizacje i jesteśmy bardzo zadowoleni.

4.jpg

Co w przypadku, gdy nie znaleźliśmy na liście poszukiwanego przez nas urządzenia? Ciągle się cieszymy, ponieważ seria Harmony potrafi "nauczyć się" wszystkich komend od posiadanego już przez nas pilota. Co prawda znacznie wydłuża to proces ustawiania pilota, jednak efekt o efekt końcowy możemy być spokojni, a zainstalowany w salonie klimatyzator obsłużymy bez wstawania.

1.jpg

2.jpg

6.jpg

8.jpg

Zatem możemy już sterować wszystkimi urządzeniami z naszego domowego centrum rozrywki, jednak dlaczego mamy ograniczać się do tak prostych funkcji, skoro Harmony pozwala nam na wiele więcej! Zapomnijcie o żmudnym przełączaniu urządzeń na pilocie aby po kolei włączyć telewizor amplituner i odtwarzacz DVD. Dzięki przyciskowi Activities możemy zaprogramować pilot w taki sposób aby pod jedną komendą włączał nam wszelkie niezbędne urządzenia i nie jest to koniec możliwości konfiguracyjnych a dopiero początek. Dla przykładu chcemy ustawić wspomniany tryb oglądania filmu z DVD, podczas konfiguracji podajemy z jakich urządzeń korzystamy, w jakiej kolejności mają się włączyć, na jakie wejście ma się przełączyć TV, następnie określamy które urządzenie będzie obsługiwał przycisk głośności (w naszym przypadku będzie obsługiwał amplituner). Mało tego możemy ustawić sobie każdą zdefiniowaną przez nas akcję. Oddzielnie zdefiniować każdy przycisk dla danego urządzenia, regulować opóźnienia jakie mają wystąpić po naciśnięciu przycisku i wiele więcej!

IMG_4998.jpg

IMG_5000.jpg

IMG_5001.jpg


749 PLN to całkiem trafnie oszacowana cena. Harmony One jest produktem uszytym niemal na miarę. Obsługa do 15 urządzeń, przeogromna baza danych obsługiwanych urządzeń, możliwość "nauki", możliwość definiowania własnych rozbudowanych skrótów to podstawowe plusy tego pilota. Jedynym problemem jest konieczność przeglądania długiej listy przycisków na ekranie dotykowym w przypadku obsługiwania zaawansowanego urządzenia jakim jest np. amplituner (gdy chcemy podgłosić kanał centralny). Na szczęście nie robimy tego tak często, a jak robimy to mamy możliwość przypisywania stosownej konfiguracji do innych przycisków dzięki czemu gdy poznamy nasze zwyczaje możemy jeszcze lepiej skonfigurować "Naszego Jedynego".

Pilot Harmony One otrzymuje naszą rekomendację!


Plusy:
+ obsługa do 15 urządzeń
+ ogromna baza sprzętów
+ możliwość tworzenia własnych skrótów
+ prosta obsługa
+ wykonanie

Minusy:
- konfiguracja poprzez internet
- w przypadku obsługi rozbudowanego urządzenia długa droga do znalezienia interesującej funkcji


P.S. Jeśli poszukujecie bardziej ekstrawaganckiego pilota, swoją uwagę skierujcie na Harmony 1000. W moim odczuciu Harmony One jest trochę wygodniejszy od 1000 w obsłudze dzięki większej ilości fizycznych przycisków. Jeśli natomiast nie chcecie wydawać takiej gotówki, a chcielibyście mieć podobną funkcjonalność warto zwrócić uwagę na tańsze propozycje Logitech'a.

Foto by Xroma
 

qwerty

New member
a ja uwazam wrecz przeciwnie, dobry tescik, bo co jeszcze mozna napisac o pilocie? moze dodal bym czy sie nie psuje po tym jak spadnie :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jako, że są dodatkowe pytania:

Przyciski mają dobrze dobrany uskok, dzięki czemu wiemy kiedy reagują i nie wciskamy ich niechcący, ekran dotykowy także dobrze sobie radzi. Wszystkie przyciski są podświetlane a podświetlenie załącza się podczas ruchu pilotem.

Tak jak jest napisane w teście z urządzeniami radzi sobie bardzo dobrze. Baza danych jest przeogromna, a jak czegoś nie ma na liście, to można pilota ręcznie tego nauczyć, przystawiając obecnego. Zabrakłoby u nas miejsca żeby wymieniać tysiące obsługiwanych urządzeń.

Z zasięgiem nie występowały żadne problemy, ale tutaj nie było jak zasymulować jakiegoś wielkiego pomieszczenia, w razie problemów z zasięgiem można dokupić sobie dodatkowe czujniki.

Przy okazji zaktualizowłem test.
 

machu

New member
Jako że od dwóch lat mam pilota Harmony (model 885) moja list +/- jest inna:

na plus:
-Konfiguracja poprzez internet. Jest to dla mnie wygodniejsze i szybsze od ręcznego uczenia. Baza danych jest ogromna (wspomnę tylko, że pilot 'n' był na liście tydzien po debiucie platformy)


na minus:
-Trwałość. Mój harmony był już raz wymieniany (wyładowywał się po godzinie) i dwa razy naprawiany: 1. spalony zasilacz bazy, 2. Czyszczenie - pilota nie da się otworzyć (przynajmniej ja nie dałem mu rady). Kiedyś zadzwoniłem na 'pomoc techniczną' że dziecko wylało colę i przycisk ledwo się wciska; chciałem aby mi powiedzieli jak go otworzyć wcelu przeczyszczenia... ich odpowiedź: nie da się, proszę wysłać pilota do Logitecha w celu naprawy.

-Pomoc Techniczna. Nie ma takowej w Polsce. Centrum klienta 'Harmony' obsługuje tylko w języku Angielskim.
 

lepp

New member
Bez reklam
Fajnie, że sie "prawdziwy" użytkownik odezwał.
Swoją droga może warto byłoby nastepnym razem przetestować coś ze stajni Philipsa.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Taki jest plan aby sprawdzić ostanie urządzenia Philipsa, na targach CES pilot był jednym z najbardziej promowanych urządzeń i dostał nawet jakieś wyróżnienie.

Niestety jak na razie mamy problemy z dostępem do produktów Philipsa.


EDIT: Jeśli szukacie więcej opinii użytkowników znajdują się TUTAJ (klik)
 

kozikpl

Member
Pilot może i fajny, na pewno odbiega wyglądem i opcjami od mojego uniwersalnego pilota, ale....
dałem za TV 3400 (nie chwale się :) ) za DVD mogę zapłacić 600 zł (nie mam ale jak będzie potrzebne będę mógł wyłożyć taką gotówkę) zarabiam jak większość Polaków- poniżej średniej krajowej (no może ciut niżej niż poniżej ;) ) ale za rzecz, która według mnie jest warta swojej ceny mogę dłużej zbierać i wydać więcej niż przeciętny Polak.
Według mnie żaden pilot nie jest warty 750zł- po prostu gdybym wydał tyle pieniędzy na pilota zastanawiałbym się przez rok czy dobrze zrobiłem :), za taki gadżet mógłbym wydać max. 250 zł.

Ja za swojego dałem około 80 zł jest to Focus firmy Elmak, baze sprzętu ma nie tak imponującą i nie można go aktualizować przez neta, ale za to ma możliwość uczenia się i działa to bardzo dobrze. Mam go od 6 miesięcy i jestem bardzo zadowolony.
Więc jeżeli jest ktoś taki jak ja (chodzi o zasoby finansowe i mentalność) polecam właśnie tego pilota :).

ps. jeżeli miałbym sprzęt za 10 tys. zł to na pewno kupiłbym logitecha ;)

Jeżeli macie jakieś pytania co do pilota chętnie odpowiem (ale najwcześniej w piątek :) )
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Myślę, że mógłbyś założyć nowy wątek i podyskutowalibyśmy o tym pilocie. Oferta Elmaku się poszerza, ale słyszałem opinie, iż przyciski są dość kulturalne. Jeśli mógłbyś coś więcej o tym napisać, załóż nowy wątek.

ArtS :)
 

lepp

New member
Bez reklam
Z tego co piszesz masz telewizor i .....? W takim razie pilot uniwersalny nie jest Ci potrzebny. U mnie stoi TV, ampli, DVD, BR, CD, projektor, tuner sat w sumie 7 pilotów.
Kiedy chcę wyłączyć telewizję i odpalić film na dvd potrzebuje do tego celu 5 pilotów. Kożystam co prawda z uniwersalnego pilota do ampi Harmana, ale niestety nie daje sobie rady ze wszystkimi sprzętami i brakuje mu dobrego wyświetlacza. Nie szukam gadgetu ale w pełni funkcjonalnego pilota, który da sobie z tym bajzlem radę. Oczywiście wolałbym wydać 250zł, ale nic lepszego nie znajde pozostanie kupić Harmony.
 

autorus

New member
Mam 885 i najbardzie doskierało mi to ze nie miał klapki :) no ale ostatnio dokupiłem i jest ok.

A powaznie to pilot superek tylko programowanie jest na prawde trudne szczególnie jesli się ma sporo urzadzeń i trzeba je uruchomić razem :( No moze się źle wyraziłem, skaplikowane i czasochłonne.


Autorus
 

kozikpl

Member
Swojego pilota kupiłem tylko po to, żeby nie trzymać 2 pilotów, bo jeden z nich służył tylko do włączania i wyłączania TV (drugi do tunera Polsatu,)

Tak jak pisałem jestm zadowolony, pilot nie ma generalnie nic "fajnego" tylko robi to co powinien :) (fakt, że funkcja włączania tv i np. tunera jednym przyciskiem jest ciekawa) ale cóż to tylko 80 zł.

Jeżeli chodzi o przyciski to jest jeden minus, że są troche za wysokie ale nie jest to w jakiś sposób denerwujące.

ps. czekam na następce focusa i zapomniałem dodać, że pilotem tym obsługuje również komputer tak więc zastępuje mi 3 piloty.
 
Ostatnia edycja:

mg30906

New member
Ja jestem od niedawna posiadaczem 895 , jestem bardzo zadowolony , pilot włącza się gdy weźmie sie go do ręki , delikatnie sie podświetla ,
baza sprzętów olbrzymia - obsługuje nawet bezprzewodowe słuchawki philipsa HD , bardzo podoba mi sie funkcja off - wciskasz i wszyskie urzadzenia się wyłączają , tryb activity też działa super , che oglądać dvd włacza sie Tv przełącza w ampli na dvd itd , che posłuchać na słuchawkach klikam i gaśnie ampli włączają sie śłuchawki , chce posłuchac radia gaśnie wszystko włącza sie ampli na FM itd.....:)

Pilot dla mnie ma dwa (choć nie wiem czy można to uznać za minusy)

Nie obsłuży PS3 - bluetooth
żona sie go boi :) tzn użytkownik który jest malo zainteresowany takimi zabawkami albo starszej daty bedzie miał raczej problemy z obsługą
 

spikeff

New member
lepp napisał:
Można napisac dużo więcej.
Szczególnie interesuje mnie jak sobie radzi z różnymi urzadzeniami? Na ile kompletna jest lista?
Szeroko pojęta ergonomia. Jak wciskają się guziki? Jak z zasięgiem urzadzenia i pracą pod kontami i odbicia od scian.
Z tego co wiem pilot załącza się w momencie podniesienia. z testu to nie wynika.
Takie szczególiki sa niezmiernie ważne przy wyborze takiego urzadzenia.

W odpowiedzi na twój post, postaram się udzielić więcej szczegółów.
W dniu wczorajszym zakupiłem ten model pilota. Jest to mój pierwszy model pilota ze stajni Logitech. Podejżewam, że tak jak Ty szukałem opinii na ten temat, niestety jest ich jak na lekarstwo i w dodatku lakoniczne. Zdecydowałem się na zakup ostateczne, bo sprzedawca ze sklepu Vobis posiada pilota tej marki, lecz ten model 500 (koszt około 250zł), więc udzielił mi kilku fajnych uwag, a oprócz tego w salonie mieli rozpakowany model ONE i tą pięćsetke. Z przekazu sprzedawcy wynikało, że ten starszy model bez problemów obsługuje jego DVD, TV, dekoder SAT (Cyfra+, gdzieś na forach widziałem, że bez problemu działa też z n ) i konsolą do gry Xbox 360.
To teraz przejdźmy do meritum.

Po rozpakowaniu, pełne ładowanie baterii osiągnął w około 2 godziny.
Zgodnie z instrukcją podłączyłem go do komputera za pośrednictwem USB i rozpocząłem instalacje softu. Soft i urządzenie, bez problemu odnalazły się na Windows Vista. Soft jest w pełni w języku polskim!!!
Przed rozpoczęciem programowania, które jest dziecinnie proste, a szczegóły w poście powyżej, warto skorzystać z uwag Logitecha, aby spisać sobie na kartce wszystkie urządzenia jakimi ma zarządzać ten pilot w kolejności: typ, marka, model to przyspieszy cały prces.
W moim przypadku to jest:
TV Samsung PS - 42C91H
Dekoder SAT PVR Philips DSR - 7201 (to ten z możliowścią nagrywania Cyfra+)
Głośniki Logitech Z - 5500 (rozpoznane później jako wzmacniacz, bo w rzeczywistości tak jest)
DVD Thomson DTH - 720E
i z racji tego że posiadam karte muzyczną w komputerze Creative Sound Blaster X-Fi Elite Pro, która posiada zewnętrzny moduł sterowania (mikser), również dodałem do sterowania jako urządzenie domowe.

Wizard prowadzi Cię krok po kroku przy dodawaniu każdego ze sprzętu, pytając Cię o szczegóły. Nawet na koniec po skonfigurowaniu, możesz zawsze zmodyfikować ustawienia danego urządzenia, od portów wyjścia przez przyciski, podmenu i wiele innych. Konfiguracja nieograniczona!
Po zainstalowani (bezproblemowo) wszystkic podzespołów do sterowania wizard rozpoczyna pytania o powiązania pomiędzy urządzeniami zadając podstawowoe proste pytania, np czy do TV mam podłączony dekoder PVR, przez jako port (tu przez HDMI), przez co odtwarzać dzwięk ( tu wzmacniacz Logitech), czy korzystam z teletekstu itd. (można to pominąć jak ktoś chce, ale warto to powiązać, szczegóły u dołu.
Osobno robi to dla konfiguracji DVD i osobno dla odsłuchu muzyki ( w moim przypadku muzyka może być odtwarzana przez DVD, wraz z włączonym wzmacniaczem Logitech, ale bez TV)
Ta cała konfiguracja ma na celu nam uprościć nam życie. I tak jest! Bo jeśli na wyświetlaczu pilota ( a jest dotykowy :) ) nacisnę oglądanie PVR (nazwę możesz nawet zedytować) włącza mi się prz jednym naciśnięciu TV, SAT, i wzmacniacz z głośnikami. Rewelacja.
Bez problemów można sterować Dekoderem SAT w tym przypadku, nagrywać, zatrzymywać, pałzować itd, bez problemów wchodzisz i obsługujesz menu dekodera, programujesz nagrania jednymi słowy dziłają wszystkie funkcje. To samo się tyczy funkcji wzmacniacza z głośnikami Logitech, DVD i konsoli Creative.
Co prawda w sowjej bazie Logitech nie znalazł Creative SB X-Fi Elit Pro ( no chyba, że ja coś źle zrobiłem - ucze się), ale podczas instalacji poprosił o oryginlnego pilota i poprze Irda ( zbliża się dwa piloty na odległość 5-10 cm) pobrał wszystkie funkcje (trwało to kilka sekund) i wszystko działa.
Ważna rzecz, podczas pierwszej instalacji musisz założyć swoje konto na serwerze Logitech. Tam są przechowywane wszystkie dane dotyczące twoich urządzeń i konfiguracji. Można to w każdej chwili edytować, zmieniać i kombinować do woli, bez podłączonego pilota do komputera (uwaga, pierwsza instalacja wymaga podłączonego pilota do kompa i dostępu do internetu). Po dokananiu modyfikacji, jak uznasz za stosowne, podłączasz pilota do komputera i synchronizujesz, wtedy następuje modyfikacja danych w pilocie. Fajna rzecz, bo możesz modyfikować ustawienia poszczególnych urządzeń, nie "blokując" pilota innym urzytkownikom domu. Jeszcze jedna uwaga, nawet, gy będziesz dokonywał modyfikacji urządzeń wraz z podłączonym pilotem do komputera i zatwierdzisz po modyfikacji "Gotowe", to dane nie są przesyłane online do pilota, musisz śwaidomie urzyć przycisku synchronizacji widocznego na ekranie komputera!
To wszystko jeśli chodzi o programowanie. Jak widzisz nie ma żadnych problemów!
Po zaprogramowaniu, na pilocie widnieją całe grupy urządzeń do jednorazowego włączenie (np w moim przypadku TV,SAT,Wzmacniacz - to sekwencja do odlądania telewizji, np. TV,DVD,Wzmacniacz - to sekwencja do oglądania filmów DVD, np. DVD, Wzacniacz - to sekwencja do słuchania muzyki - to są moje przykłady wynikające z moich urządzeń) jak i masz dostęp do poszczególnych zaprogramowanych urządzeń, gdzie za pośrednictwem wyświtlacza i klawiatury możesz używać wszystkich funkcji. Podczas włączenia całej grupy ( np oglądanie TV), możesz osobno sterować swoimi urządzeniami.
Uwaga, menu kontekstowe pilota jaki soft i całe programowanie jest w języku polskim, lecz wchodząc w poszczególne urządzenia, z poziomu wyświetlacza, nazwy funkcji sterujących danym urządzeniem wyświtlane są po angielsku. Jest to wina softów producenta, który jest zawsze w języku angielskim, mamy małą świadomość tego bo nigdy tego nie widzimy, bo nasze stare piloty nie mają wyświetlaczy, a to co widzimy na ekranie TV (menu w języku polskim), to osobny soft wyświetlający daną funkcje. Ogólnie to nie przeszkadza, bo chyba każdy wie co oznacza tur off itd., ale warto o tym wspomnieć.
Pilot jeśli nie jest używany po kilku sekundach (masz możliwość ustawienia czasu czuwania) sam się wyłącza, celem oszczędności baterii. Po każdorazowym wzięciu pilota do ręki podczas wyczucia ruchu pilot się wzbudza i wyśwetla nam nasze urządzenia na swoim ekranie i delikatnie podświetla klawiaturę (szczególnie przydatne nocą). Ponadto jego podstawa, która służy również jako ładowarka posiada diodę śwetlną która emituje delikatę biało-bękite światło, co umożliwia znlezienie pilota nocą podczas gdy wszystko jest wyłączone i panują egipskie ciemności. Światło jest na tyle delikatne, że nie przeszkadza w śnie (ma tą podstwę dosłownie obok głowy na stliku, zresztą masz możliwość regulacji tego światełka na max, średnie lub off - to dostępne w dolnej części podstawki)
Jeśli chodzi o czułość pilota na wysyłany sygnał, uważam że jest zadowalająca. Mój TV stoi na niski stoliku (Ikea - przynajmniej będzie świadomość wysokości), na dolne półce jest dekoder PVR, a obok TV jest moduł wzmacniacza Logitech. TV ma 42 cale, więc źrudło odbioru sygnału Irda wzmacniacz , jest w odlegości około 1m od źródła odbioru TV, a żródło odbioru PVR jest około 50cm w dół od żródła TV, ponadto PVR jest cofnięty w głąb półki jakieś 30-40cm, tak że mogło by się wydawać, że sygnał będzie zasłaniał blat na którym stoi TV. Nic podobnego! Bez problemu wszystko chwyta sygnał. Próbowałem wysyłać sygnał odbijaąc od wszystkich 4 ścian i też wszystko działa, nawet przysłonięty PVR w odlegóści 60-100cm, też działa. Bez problemów łapie sygnał pod kątem 30 stopni i z odległości 7-8m (dalej nie sprawdzałem jestem już ograniczony ścianami). Więc czego więcej oczekiwać.

Jeśli chodzi o ergonomie, pilot bardzo dobrze lerzy w dłoni, choć mam wrażenie, że jest ciężki (czuć wagę akumulatora), lecz producent postarał się go wywazyć, aby zminimalizować to odczucie. Dość dziwnie używa się klawiszy numerycznych z powodu umieszczenia ich na dole pilota, 3/4 pilota musi być poza dłonią (może to kwestia przyzwyczajenia), natomiast, sterowanie nagrywaniem, przełączanie kanałów, głos i wszystko co powyżej na pilocie znakomicie rozmieszczone (przyciski chodzą znakomicie, mają idelny skok, zawsze wiesz, że je naciskasz, ale nie używasz do tego dużo siły, rewelacja). Nawet nieźle leży pilot w dłoni sterując wyświetlaczem, ale napewno musisz mieć inny układ dłoni niż w przypadku używania przycisków strefy centralnej, a tym bardziej dolne. Do tego trzeba się przyzwyczaić, no chyba że ktoś ma długie palce. Oczywiście, cały czas mówię o obsłudze pilota jedną dłonią. Jestem osobą praworęczną, ale w lewej dłoni pilot leży również znakomicie, tak więc osoby leworęczne będą na pewno zadowolone. Wyświetlacz chodzi znakomicie (masz możliwość ustawienia jego czułości), podczas dotykania wyświelacz wydaje delikatny dźwięk, który możesz wyłączyć.

Estetyka i jakość wykonania jest na najwyższym poziomie. Oczywiście czarne tworzywo sztuczne na wysoki połysk, z jakiego jest wykonany pilot i podstawa dramatycznie szybko się brudzi. No cóż, nawet po uprzednim umyciu dłoni zostają ślady. Najbardzej jest to widoczne na wyświetlaczu, ale tu dobra wiadomość, jest to widoczne tylko i wyłaczne, gdy pilot leży i jest wyłączony, w momencie wzbudzenia, na wyświetlaczu nie widać odcisków, natomiast ślady na przyciskach są mało widoczne (prawie wogóle), bo same przyciski są bardzej matowe niż obudowa, więc problem dotyczy tylko strefy wyświetlacza i w dodatku kiedy jest wyłączona. Reasumując nie ma tragedii. Tak naprawdę to się chyba już przyzwyczailiśmy bo i TV są na wysoki połysk, telefony, konsole, meble itd..
Co do długości działania na jednym ładowaniu nie wypowiem się, bo jeszcze za wcześnie.
Tak jak gdzieś czytałem podstawy do pilota nie można powiesić na ścianie, nie ma takiej możliwości (przynajmniej producent nie przewidział). Domowym sposobem można by było, ale odradzam, fak że podczas ułożenia pilota w podstawie, zaczepia się on i sprawia wrażenie że dość trwale, ale to może być złudne, ponieważ, zaczepiają się tylko styki ładowania, więc jest duże prawdopodobieństwo, że może spaść.
Jeśli chodzi o wytrzymałość na upadki, wybacz, ale nie zamierzam tego z premedytacją testować, poczekam na opinie innych :)

Reasumując
Urządzenie rewelacjne, nie sprawia problemów podczas programowania, intuicyjne menu, dobre wyważenie i ergonomia, świetny zasięg.
Koszt tego pilota to 699zł w Vobis i dwu letnia gwarancja, co też nie jest bez znaczenia. W modelach Logitecha od 525 do 895 w rozpiętości cenowej od 250zł do 1150zł,nasz model jako jedyny ma funkcje dotykowego wyświetlacza i kosztuje jak pisałem 699zł. Dopiero model 1000 posiada tą funkcje, lecz kosztuje jeszcze raz tyle 1499zł. Tak więc ergonomia, funkcjonalność i cena stawia Harmony ONE na pierwszym miejscu. Dobry współczynnik ceny do jakości i oferowanych możliwości. Dla tych którzy chcą zakupić jakiegoś pilota z serji Harmony, ważna informacja, że urządzenia te mogą obsługiwać do 15 urządzeń i wszystkie te modele korzystają z tej samej bazy urządzeń Logitech która jest na tą chwilę imponująca i cały czas rośnie. Tak że jak ktoś kupi model za 250zł i za 1500zł to możliwości obsługi sprzętu są na ogół te same (przynajmniej tak wynika ze strony producenta).
Podsumowując to jest moje trzecie urządzenie ze stajni Logitecha, oprócz wzmacniacza, z głośnikami Z5500 i klawiatury+mysz Cordles Desktop MX 5000 Laser. Wszystkie te trzy urządzenia sprawują się znakomicie. Oczywiście ceny nie są niskie. Ale ja nie żałują tych wyborów, częstko kosztem różnych poświęceń.
To wszystko co na tą chwię mam do napisania. W razie pytań, proszę pisać, postaram się odpowiedzieć. Proszę pamiętać, że część tych wywodów to moje subiektywne odczucie, oprócz oczywiście spraw technicznych.

Pozdrawiam i zachęcam do zakupu
 

spikeff

New member
lepp napisał:
Tak naprawde na coś takiego czekałem. Obszerna opinia "normalnego" użytkownika, dzięki.
Proszę bardzo. Wiem ile to kosztuje determinacji aby doczytać się konkretnych opinii. Sczególnie trudne jest właśnie przy takich urządzenia, gdzie sprzedawca nie chce otwierać opakowania. Tak więc zachęcam wszystkich do merytorycznych wypowiedzi, to naprawdę ułatwia w podejmowaniu decyzji.
Jeśli chodzi o Twoją osobę, to bym się niezastanawiał, tylko bym kupił jedno z tych lub podobnych urządzeń. W poprzednim poście piszesz o 7 pilotach, ja się pozbyłem 5, a w przyszłości planuję zakup konsoli PS3 (która teraz podrożała o 300zł :( ) i klimatyzacji. Tym wszystkim będę mógł starować jednym pilotem. Pilotem który jest efektowny i efektywny.
Oczywiście użytkownicy, kamer, madnetowidów i wszystkiego co wymaga pilota powinni rozważyć taką ewentualność. 15 urządzeń jaką jednorazowo może obsłużyć ten pilot to imponująca cyfra, kto z nas, ma taką na tą chwilę? Choć za jakiś czas....... , kto wie.
Naprawdę jest nad czym myśleć.

Pozdrawiam
 

lepp

New member
Bez reklam
Decyzja już właściwie podjęta, za jakieś 2-3 tygodnie pewnie dołączę do grona użytkowników Harmony One
 

darmane

New member
Z tego co wiem do PS3 jest juz gotowa przejsciowka BT na IrdA
Co do Logitecha to jest jeden drobniutki mankament dla N-kowców. Pilot nie ma przyciskow bezposredniego wyboru telegazety co sprawia że uzytkownicy tunera telewizji N nie bedzie mial dostepu do swojej listy programów poprzez proste nacisniecie przycisku lub bedzie musial ta funkcje przyporzadkowac innemu przyciskowi lub na wyswietlaczu LCD co zawsze moze byc troche uciazliwe
 
Do góry