Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

salata

Member
salata, usuń TV z listy urządzeń i jeszcze raz wprowadź. Podczas konfiguracji koniecznie zaznacz, że włączasz i wyłączasz TV jednym przyciskiem na pilocie. Może to zadziała.
Niestety nadal nic. Jaki masz TV i jaki model wpisywales go podczas programowania w Harmony. Gdzies na stronach angielskojezycznych wyczytalem, ze powinna pojawic sie opcja 'duration'. Podobno support dodaje ta opcje na zyczenie. Chyba pozostaje mi do nich zadzwonic w poniedzialek.
 

salata

Member
Wie ktos jaki jest numer telefoniczny do supportu w PL? Probuje sie skontaktowac napodanyt na stronie i ten w aplikacji i zaden nie wydaje sie poprawny.
 

salata

Member
Wie ktos jaki jest numer telefoniczny do supportu w PL? Probuje sie skontaktowac napodanyt na stronie i ten w aplikacji i zaden nie wydaje sie poprawny.

W koncu się zadzwoniłem. Naczekałem się chyba z 5 minut, prawie zasnąłem wysluchujac automatu. Ale powiedzieli, że oddadzą funkcję wydłużenia sygnału włączania. Podobno podczas konfiguracji wystarczy dodać w nawiasie EU. Ale mój model nie występuje w tej wersji.
Więc może teraz dodadza.

PS. Numer do supportu to 228541151

regards
salata via tapatalk
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Mam tego xsight touch - zastapił u mnie logitech harmony. Teraz przynajmniej nie brakuje mi przycisków do jednoczesnej obsługi internetu w tv i rubryce sat. A gdy już brakuje klawiszy, to mogę sobie doprogramowac własne dowolne funkcje na dotykowym ekranie LCD.
Do tego wszystkiego dochodzi super jakość wykonania całości, podswierlanie klawiszy itd. Wszystkie szczegóły w linku z poprzedniego postu.
 

rafix01

Member
Bez reklam
Już prawie kupiłem harmony one, ale wyczytałem tutaj, że pilot musi być skierowany na sterowane urządzenia tak długo jak długo trwa sekwencja włączania/przełączania wszystkich urządzeń (np. opcja "oglądaj dvd" włącza TV, amp, dvd, wyłącz C+ itp.).

Pytanie teraz takie: jak szeroko mogą być rozstawione w jednej linii sprzęty aby zadziałała funkcja np. "oglądaj dvd" z odległości ok. 2m...chodzi mi o to, że np. amp jest w odległości np. 1,5m od dekodera C+ i czy sygnał pilota obejmie oba sprzęty?

Kurde, może rysunek o co mi chodzi :)

----............................----
amp.........1,5m............C+




2m


...............-----
...............harmony one
 

rafix01

Member
Bez reklam
dzięki za odpowiedzi,
a jeszcze taki dylemat, bo mam tylko :) sześć urządzeń, więc może wystarczy harmony 700?
Co myślicie o tym 700, wizualnie gorzej wg mnie wypada w porównaniu do ONE, ale za to ma te cztery kolorowe przyciski (np. do telegazety, które często w menu urządzeń są wykorzystywane)
Jak te przyciski są rozwiązane w ONE? Na ekraniku dotykowym, czy jakos inaczej no i czy łatwy jest dostęp do nich?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
dzięki za odpowiedzi,
a jeszcze taki dylemat, bo mam tylko :) sześć urządzeń, więc może wystarczy harmony 700?
Co myślicie o tym 700, wizualnie gorzej wg mnie wypada w porównaniu do ONE, ale za to ma te cztery kolorowe przyciski (np. do telegazety, które często w menu urządzeń są wykorzystywane)
Jak te przyciski są rozwiązane w ONE? Na ekraniku dotykowym, czy jakos inaczej no i czy łatwy jest dostęp do nich?

4 kolorowe przyciski są w One - No problemo :) a ekranik super się przydaje jak Ci innych 'specjalistycznych' klawiszy brakuje - wtedy definiujesz je sobie własnie na ekraniku.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja używam Harmony 555, 2 stówki za pilota jeszcze mogłem dać - spisuje się rewelacyjnie, ale dać 3 razy tyle za ONE to raczej bym nie dał :)

Pozdrawiam,
 

rafix01

Member
Bez reklam
Vaderus a amp rx-v2076 miałeś w bazie logitecha czy ręczne programowanie...bo wyszukiwarka logitech raz pokazuje, że nie ma a raz że jest :)
analogicznie będzie dla rx-v1067
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Vaderus a amp rx-v2076 miałeś w bazie logitecha czy ręczne programowanie...bo wyszukiwarka logitech raz pokazuje, że nie ma a raz że jest :)
analogicznie będzie dla rx-v1067

Nie mam już Logitecha - brakowało mi w nim klawiszy :(
Mam teraz Xsight Touch i mam w nim obsługę Yamahy, AZBox'a, Samsunga, wieszaka TV Vogel itd. ze wszystkimi ich bajerami typu internet, sieć, obracanie TV itp :)
 

rafix01

Member
Bez reklam
no to się porobiło :) już sam nie wiem co kupić ?!
Vaderus, kilka pytań:
1. czy ten Xsight Touch spełnia Twoje wymagania tak samo jak Logitech One?
2. niż żałujesz zmiany z One na Xsight Touch?
3. czy pilot ma menu PL?
4. w internecie konfiguracja jest tylko po EN, tak? Miałeś jakieś problemy z ustawienem wszystkich urządzeń?
5. dlaczego nie kupiłeś modelu niżej tj. Xsight Color, może mi wystarczy właśnie Color do sterowania 6-8 urządzeń ONE FOR ALL UNIWERSALNY PILOT XSIGHT COULEUR - ZARZĄDZA 18 URZĄDZENIAMI kupić tanio ?
Już wiem, Xsight Couleur nie ma ekraniku dotykowego tylko zwykłe LCD i przyciski po bokach :)
6. to jes ten pilot Xsight Touch URC8603 ONE FOR ALL UNIWERSALNY PILOT XSIGHT TOUCH URC8603 kupić tanio

kurde, jakoś przekonują mnie te cztery kolorowe przyciski do kupna Xsight Touch :)
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
no to się porobiło :) już sam nie wiem co kupić ?!
Vaderus, kilka pytań:
1. czy ten Xsight Touch spełnia Twoje wymagania tak samo jak Logitech One?
2. niż żałujesz zmiany z One na Xsight Touch?
3. czy pilot ma menu PL?
4. w internecie konfiguracja jest tylko po EN, tak? Miałeś jakieś problemy z ustawienem wszystkich urządzeń?
5. dlaczego nie kupiłeś modelu niżej tj. Xsight Color, może mi wystarczy właśnie Color do sterowania 6-8 urządzeń ONE FOR ALL UNIWERSALNY PILOT XSIGHT COULEUR - ZARZĄDZA 18 URZĄDZENIAMI kupić tanio ?
Już wiem, Xsight Couleur nie ma ekraniku dotykowego tylko zwykłe LCD i przyciski po bokach :)
6. to jes ten pilot Xsight Touch URC8603 ONE FOR ALL UNIWERSALNY PILOT XSIGHT TOUCH URC8603 kupić tanio

kurde, jakoś przekonują mnie te cztery kolorowe przyciski do kupna Xsight Touch :)

1. Nie - jest bogatszy w funkcje i dlatego zmiana. Tak, teraz spełnia moje oczekiwania.
2. Nie żałuje - patrz pkt.1
3. Menu, to jest to co na wyświetlaczu... a ze wyświetlacz to "pospolite" LCD, to jest mu wsio ryba w jakim języku - sam sobie teksty wyedytujesz :)
4. Sterownik tylko Eng... spokojnie dasz radę
5. Sam sobie odpowiedziales :)
6. To ten model tylko cenę wziales z kosmosu - spkojnie powinieneś się zmieścić poniżej 400zl z przesyłka
7. Tam są nie tylko kolorowe przyciski (to miał i Logit) ale najważniejszy jest touch LCD, gdzie mogę sobie spokojnie ile chce dodatkowych dziwacznych funkcji zaprogramowac - i to jest najwazniesza cecha!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie należy zapominać o świetnym supporcie Logitecha, nawet telefonicznym i to po naszemu.
Przypuszczam, że ten drugi pilot już tak dobrze nie ma.

Pozdrawiam,
 

rafix01

Member
Bez reklam
no nie ma, coś pisali, że w weekend "pomoc" nie pracuje :) ale to na angielskich stronach :)

PYTANIA ;)

1. W Polsce w ogóle jest jakiś dystrybutor, serwis itp. bo jakoś nic nie mogę znaleźć...tak nawiasem mówiąc to nawet na alle...jest jeden powystawowy :(

2. Xsight Touch wyczytałem, że nie ma śledzenia stanu urządzenia, czyli na moje jak mamy"watch TV" i damy na "watch dvd" to co wyłączy i włączy nam TV...jaki jest na to sposób?

3. Czy w One i Touch na pilocie można ustawić polskie menu lub polskie np. "Oglądaj TV" ?

4. Aha, wszędzie widze urządzenia DVD a co z Blu-ray, są do zrobienia ikonki i napisy na LCD pilota np. "Oglądaj blu-ray" ?

5. czy oprócz Vaderus'a ma ktoś na forum Xsight Touch'a ?!:blagam:

6. czy w Xsight Touch na ekraniku LCD można ustawić opcje "watch TV" itp. chodzi mi o to włączanie wszystkiego potrzebnego jednym przyciskiem/dotknięciem?

...bo ja w sumie potrzebuje do 6-8 urządzeń takich jak w mojej sygnaturce + kamera SONY...już sam nie wiem co wybrać :x
 
Do góry