Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

markatan

New member
A może ktoś wie jak wprowadzić opóźnienia przy wyłączaniu kolejnych urządzeń?
Mój problem opisałem w osobnym wątku który coś nie chwycił.
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/50159-logitech-harmony-one-pomoc-w-konfiguracji.html

Zacytuję o co mi chodzi:
Chodzi mi o wyłączenie globalnym przyciskiem OFF na pilocie.
Tzn urządzenia powinny się wyłączać w odpowiedniej kolejności i z odpowiednimi opóźnieniami.
Jak to zrobić?

A o to mój problem:
Mam urządzenia:
nr 1: Uniwersalny wyłącznik zasilania sterowny kodem RC5.
nr 2: Odbiornik TV Samsung PS50B650
nr 3: Odbiornik radiowy Panasonic

Urządzenie nr 1 jest zdefiniowane jako sterownik oświetlenia i reaguje prawidłowo na polecenia wysyłane z HARMONY ONE.

chciałbym uzyskać efekt:
1. Włączam działanie : Oglądanie TV - Powinno się włączyć urządzenie 1 i po odczekaniu 5s Urządzenie 2 tzn TV. ( opóźnienie jest konieczne ze względu na TV )
2. Wyłączam przyciskiem OFF na pilocie i powinien się najpierw wyłączyć TV a po odczekaniu 5s urządzenie 1.

Zdefiniowałem działanie : Oglądanie TV
Kolejność włączania urządzeń jest prawidłowa ( najpierw urz.1 a po nim urz.2 )
W parametrach sterownika oświetlenie ( urz1 ) jest ustawione :
Opóźnienie włączenia 100ms
Opóźnienie czasu reakcji:100ms
Opóźnienie ignorowania sygnału:100ms

W parametrach TV ( urz2 ) jest ustawione :
Opóźnienie włączenia 2000ms
Opóźnienie czasu reakcji:500ms
Opóźnienie zmiany wejścia:100ms
Opóźnienie ignorowania sygnału:100ms

W parametrach Radio ( urz3 ) jest ustawione :
Opóźnienie włączenia 500ms
Opóźnienie czasu reakcji:500ms
Opóźnienie zmiany wejścia:500ms
Opóźnienie ignorowania sygnału:500ms

Mimo tego po wybraniu tego działania urz.2 (TV) włącza się szybciej niż urz.1 i nie da się tego zmienić parametrem 'Opóźnienie ignorowania sygnału'.

Zdefiniowałem drugie działanie : Słuchanie radia , gdzie najpierw ma się włączyć urz.1 a po nim urz.3(radio) .
To działanie przebiega prawidłowo i urz.1 włącza się natychmiast po naciśnięciu przycisku bez żadnych opóźnień przed urz.3.

Na próbę zdefiniowałem jeszcze kilka innych działań z udziałem TV , sterownika oświetlenia i dodatkowo innych urządzeń.
Zauważyłem , że zawsze w tych w których występuje TV z niewyjaśnionych dotąd przyczyn załącza się on przed sterownikiem oświetlenia.

czy ktoś ma na to lekarstwo?
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
moze to nie koncert życzeń ale miałbym prośbe o sprawdzenie czy na liscie obsługiwanych urządzeń jest pilot: iMON RM200 to do obsługi komputera HTPC.

z góry dziekuje.
 

kaczkalolo

New member
harmony one

Witam was
Prosze pomozcie mi

Jak dodac nboxa recordera turbo do tego pilocika
w wizardzie nie ma nboxa ani nic takiego co mam wybrac????
i jak ustawic zeby nie bylo zadnych problemów i poznien jak napisal wernus

Dzieki z gory


Tym pilotem da sie wszystko(co ma IR) obsługiwać w dowolnej kolejności, konfiguracja u mnie zajęła parę godzin ale wszystko jest jak trzeba. Jedyny minus jaki zauważyłem to to iż mógł by sie szybciej aktualizować z oprogramowaniem ale niema tragedii.
U mnie obsługuje:
Tv Panasonic TH-46PZ8
wzmacniacz Logiteh Z-5500
nBox recorder turbo (bez żadnych problemów i opóźnień)
Laptop z wbudowanym IR
Aparat sony a550

Kiedyś skoczyłem na niego nieświadomie i pokazały się białe paski na lcd. Po napisaniu do logiteh support po 4 dniach dostałem kurierem ze Szwecji nowiutki oryginalnie zapakowany zestawik harmony one i teraz mam 2. Niestety stary został zablokowany i nie da się go aktualizować z oprogramowaniem ale będzie na części.

Ogólnie polecam wszystkim niezdecydowanym, a posiadaczom gratuluje dobrego zakupu.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Witam
Mam harmony 785 i proste pytanie. Jak szybko i sprawnie zmienić w nim TV nie ruszając pozostałych urządzeń i żeby wszystko działało jak poprzednio? Probowalem grzebać ale za każdym razem wymaga to rozkopania wiekszosci polecen a ja chciałbym to zrorbić bezboleśnie.
 

Saracen

New member
Jak przyspieszyć włączanie się urządzeń w "activities"? Mam w nim trzy urządzenia, które się dość długo włączają jedno po drugim. Wyłączają się szybko.
 

biglyk

New member
Drodzy użytkownicy, czy wiecie może czy da się zaprogramować aby jakiś przycisk wysyłał polecenia w stanie gdy wszystkie urządzenia są wyłączone? Chodzi mi o to, że nie mogę gasić światła pilotem, jak nie jest włączone jakieś activities... Da się to jakoś obejść? Osobne activities odpada, bo wtedy wyłączy mi inne urządzenia i nie będę mógł sterować urządzeniami... Nie mogę sobie z tym poradzić.
 

markatan

New member
To czym wyłączasz światło gdy masz pilota w trybie z jakimś Activity?
Ja zrobisz POWER-OFF pilotem to przejdź na tryb 'Urządzenia', wybierz to przy którym masz zaprogramowane sterowanie światłem i musi zadziałać. ( ja tak mam)

Jak przyspieszyć włączanie się urządzeń w "activities"? Mam w nim trzy urządzenia, które się dość długo włączają jedno po drugim. Wyłączają się szybko.
Sprawdź opóźnienia w parametrach każdego z urządzeń.
 
Ostatnia edycja:

Flapu

New member
Najnowszy soft

Witam
Czy najnowszy soft do konfiguracji pilota umożliwia:
1. Zaprogramowanie więcej niż 24 ikon programów na jedno Activity
2. Zmianę nazw urządzeń i Activity np żeby nie było "Listen to CD" tylko np. "Słuchanie CD"

Pozdrawiam
 

maliniaq

New member
Witam
W jaki sposób wprowadzić do pilota ikony programów, i jak podporządkować im odpowiednie kanały.
z góry dzięki za pomoc.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czytam i czytam ten i inne watki związane z pilotami uniwersalnymi i męczy mnie jedna kwestia.
O ile z poprzez uniwersalny pilot z wyborem kanału, regulacją głośności, poruszaniem się po menu, wyborem źródła nie ma problemu to męczy mnie problem rzadziej wykorzystywanych funkcji, ale jednak, strzelam, np. zmiana formatu wyswietlanego obrazu w tv, szybkie dodanie basu w ampl, funkcja sleep danego urzadzenia. To tylko przykłady z palca. Chodzi mi oto, ze nie ma takich przyciskow na większości pilotow, a przynajmniej ja się nie spotkałem. Rozumie, ze gdyby pilot mialby być na prawde uniwersalny to musiałby mieć kilkaset przycisckow z wszystkich pilotow, ze wszystkimi funkcjami, ale nie w tym rzecz. Wiem, ze zazwyczaj funkcje jakiegos przycisku z oryginalnego pilota można nauczyć uniwersalnego, ale jeśli tych funkcji będzie więcej to jak zapamiętać 10-15 roznych funkcji na przyciskach uniwersalnego pilota, które są inaczej podpisane? Przeciez nie będziemy podpisywac pisakiem, przyklejac tasmą czy wieszac legendy na scianie.
Jak rozwiązujecie ten problem?
 

ArtiW

New member
Mam pytanie. Czy się różnic Harmony One od 900? Na stronach Logitecha porównanie pokazuje, że to niemal identyczne piloty.
Nie mam na myśli oczywiście delikatnych różnic w wyglądzie.
Który pilot wg was jest lepszym? Którego rekomendujecie?

Wcześniej myślałem o zakupie 1000 lub 1100, ale jego oburęczna obsługa raczej go dyskwalifikuje...
 

SwFranciszek

New member
Harmony One - podczerwien. Tu wiadomo - trzeba wycelować w odbiornik.
Harmony 900 - fale radiowe bezpośrednio. Podczerwień pośrednio (przy pomocy przekazników). Nie trzeba celować w odbiornik. Dodatkowe 4, kolorowe przyciski. Minus za cenę i kable od przekazników.
 
Ostatnia edycja:

salata

Member
Problem z wlaczaniem Panasonica

Witam,
poratujce mnie, bo mnie to denerwuje juz. Nie moge wlaczyc swojej plazmy P50X10 uzywajac Activities. Pilot za krotko wysyla sygnal do TV. wie ktos jak to ruszyc i w ktorym miejscu? Jeszcze mnie irytuje zwieksznie i zmniejszanie glosnosci - zmienia sie o 2 poziomy niezaleznie czy do gory czy w dol. Zmiana programow dziala normalnie.

Pomozecie?
 
Ostatnia edycja:

babus

Member
salata, musisz zmienić opóźnienia dla TV. W zakładce "urządzenia" wybierasz TV, ustawienia, na wyświetlonej planszy zaznaczasz - "dostosuj opóźnienia". Następnie zmień "opóźnienie włączenia". Mam panasa i ustawione 8000, wszystko śmiga ok.
Co do zmiany głośności to wejdź w zakładkę "działania", ustawienia. Na planszy zaznacz "rozwiązywanie problemów". następnie zaznacz "tak te ustawienia są poprawne". Na kolejnej stronce zaznacz TV jako urządzenie, które jest sterowane nieprawidłowo. Na kolejnej karcie wybierz " urządzenie reaguje zbyt mocno na polecenia". Wyświetli się karta z pozycjami od 0-5, zmniejsz na 1. Domyślnie jest chyba 3. Na 1 nie będzie przeskakiwał dźwięk o dwie pozycje. Wygląda to z opisu na skomplikowane, ale nie umiałem tego prościej napisać. Myślę, że dasz radę. Aha i trzeba oczywiście zaktualizować pilota. Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

salata

Member
salata, musisz zmienić opóźnienia dla TV. W zakładce "urządzenia" wybierasz TV, ustawienia, na wyświetlonej planszy zaznaczasz - "dostosuj opóźnienia". Następnie zmień "opóźnienie włączenia". Mam panasa i ustawione 8000, wszystko śmiga ok.
Co do zmiany głośności to wejdź w zakładkę "działania", ustawienia. Na planszy zaznacz "rozwiązywanie problemów". następnie zaznacz "tak te ustawienia są poprawne". Na kolejnej stronce zaznacz TV jako urządzenie, które jest sterowane nieprawidłowo. Na kolejnej karcie wybierz " urządzenie reaguje zbyt mocno na polecenia". Wyświetli się karta z pozycjami od 0-5, zmniejsz na 1. Domyślnie jest chyba 3. Na 1 nie będzie przeskakiwał dźwięk o dwie pozycje. Wygląda to z opisu na skomplikowane, ale nie umiałem tego prościej napisać. Myślę, że dasz radę. Aha i trzeba oczywiście zaktualizować pilota. Pozdro.

Druga sprawa rozwiazana, dzieki. problem wlaczenia nadal wystepuje. Mialem opznienie wlaczania ustawione na 8000 zmienilem raz na 2000 i raz na 9000ms. Teraz z powrotem jesst 8000ms. Nie wiem jak to ugryzc. Jakies porady? Napisalem do pomocy echnicznej ale milcza.
 

babus

Member
salata, usuń TV z listy urządzeń i jeszcze raz wprowadź. Podczas konfiguracji koniecznie zaznacz, że włączasz i wyłączasz TV jednym przyciskiem na pilocie. Może to zadziała.
 
Do góry