Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

biglyk

New member
Mam kilka pytań do użytkowników:
1. Jak dzwonie na tą infolinię (chyba w Wlk Brytanii) to ile płacę za połączenie? (szkoda, że nie maja polskiego numeru...
2. Jak zaprogramować przyciski przewijania rozdzialów, bo nie mogę znaleźć ich w wykazie, czy te przyciski są wogóle programowalne?
Chodzi mi o zaprogramowanie je dla tunera satelitarnego (Golden Interstar 980) domyślnie dla tego typu urządzeń nie jest to programowalne a to dosyć ważne przyciski bo przełanczaja kolejne podstrony epg...
W ogóle pilot dla mnie porażka bo nie jestem w stanie go zaprogramować pod swoje potrzeby (tunka GI-s 980 nie ma jednak w bazie...) Pilot oka ale mając czas po 19 (infolinia logitech już nie działa) siadam do jego programowania już piąty dzień po godzinie i chyba nie ruszam się z miejsca. Nie mam więcej czasu a z nikąd pomocy. Kicha
 

SwFranciszek

New member
Ad. 1 - jeden impuls ca. 29 gr.
Ad. 2 - można je zaprogramować. Nie wiem czy w bazie jest 'Golden Interstar 980' ale wątpię żeby go nie było. Czasem lepiej znaleźć sprzęt po nazwie producenta i symbolu urządzenia z pudełka/tabliczki znamionowej z tyłu niż po nazwie handlowej. Ja mam tak z nbox recorderem.
Z programowaniem Harmony już tak jest - na początku wydaje się nielogiczny, ale jak załapiesz o co chodzi - to go pokochasz.

Pzdr
 

biglyk

New member
Dzięki swFranciszek za pocieszenie... :) A jak bede walił z komóry na ta infolinię to zapłace jak za rozmowe do TP Sa?
 

yoyi

New member
Mam kilka pytań do użytkowników:

2. Jak zaprogramować przyciski przewijania rozdzialów, bo nie mogę znaleźć ich w wykazie, czy te przyciski są wogóle programowalne?
Chodzi mi o zaprogramowanie je dla tunera satelitarnego (Golden Interstar 980) domyślnie dla tego typu urządzeń nie jest to programowalne a to dosyć ważne przyciski bo przełanczaja kolejne podstrony epg...

Domyślam się że masz oryginalny pilocik od Interstara. Jeżeli tak to zaprogramowanie Harmony to pikuś. (ps. dekodera aster też nie ma w spisie i ja swój zaprogramowałem bez najmniejszych problemów tym sposobem).
Musisz zarejestrować wszystkie przyciski ręcznie tj. zarejestrować poszczególne polecenia. Następnie, jak juz to zrobisz, to musisz w funkcji makra wejśc w ustawienia/dostosowania przycisków i wybrać dla danego działania z których piotów/urządzeń Harmony ma brać polecenia. Wtedy sam sobie ustalasz co pod jakim przyciskiem chcesz mieć.
To naprawdę jest bułka z masłem.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Kiedyś skoczyłem na niego nieświadomie i pokazały się białe paski na lcd. Po napisaniu do logiteh support po 4 dniach dostałem kurierem ze Szwecji nowiutki oryginalnie zapakowany zestawik harmony one i teraz mam 2. Niestety stary został zablokowany i nie da się go aktualizować z oprogramowaniem ale będzie na części.

Ogólnie polecam wszystkim niezdecydowanym, a posiadaczom gratuluje dobrego zakupu.


Czyli teoretycznie kupując tanie piloty z allegro bez klapek baterii niewiadomego pochodzenia mozna sie spodziewac zdalnej blokady ?
 

SwFranciszek

New member
biglyk
Nie wiem ile kosztuje walenie z komóry. Hahahaha (Co za piękne określenie...).
Infolinia jest ok, ale załatwianie trudniejszego problemu trochę trwa.
Polecam Ci droge małych kroków.
Zapomnij na początku o programowaniu działań (activities).
Zdefiniuj pojedyncze urządzenia. TV, DVD, Sat..., posprawdzaj czy wszystko działa, jak nie - porób poprawki i znowu testuj. Zawsze możesz zdefiniować przycisk (zarejestrować polecenie) i nadać mu dowolną nazwę. Jak opanujesz urządzenia to z activities pójdzie Ci łatwiej, bo tylko łączysz urządzenia w grupy: TV, Kino, etc.
Pzdr
 

biglyk

New member
Pomalutku, powolutku, coraz więcej rzeczy mi się udaje... Strasznie to żmudna praca ale już koniec narzekania!!!
Czy toś z użytkowników harmony ma Samsunga b650? Chodzi mi o opóźnienia czy macie standardowe czy coś zmienialiście?
Bo w jednym z activities chciałem sobie zrobić, że przy przełączaniu telewizor jest wyciszany do zera(dźwięk mam z ampli w tym ustawieniu) i wprowadziłem 20x polecenie "volume down", ale strasznie to szarpie i długo trwa. Ma ktoś jakiś pomysł, jak płynnie i szybko ściszyć ten telewizor naszym pilotem? Mute odpada, bo lata ten przekreślony głośniczek, a nie o to chodzi... Z góry dziękuję jeżeli ktoś miałby jakąś pomocną radę.
 

SwFranciszek

New member
i wprowadziłem 20x polecenie "volume down", ale strasznie to szarpie i długo trwa. Ma ktoś jakiś pomysł, jak płynnie i szybko ściszyć ten telewizor naszym pilotem? Mute odpada, bo lata ten przekreślony głośniczek, a nie o to chodzi...

A nie lepiej zamiast 20 x vol. down dać: 1 x mute, a następnie 1x vol. up?
Nie wiem jaki jest poziom głośności samsunga w pozycji vol. +1 - być może niesłyszalny... Unikasz wysyłania tylu komend, a efekt powinien być taki sam
.
Pzdr
 

biglyk

New member
Nie jestem w tej chwili przy telewizorze, ale chyba po włączeniu 1xVolume up po mute to daje nam o jeden wyższy poziom od początkowego a nie jeden powyżej zera...

Przepraszam za post pod postem, ale nie umiałem wyedytować... Widzę, że nie ma sposobu na jakiś sprytny sposób wyciszenia telewizora do zera, a po wyjściu z danego activities powrót do głośności np. 15... Szkoda, bo byłaby to super funkcjonalność tego pilota. Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły.... Czekam
 

megakop

New member
Odnotowuje update programu Harmony Remote do wersji 7.7, oraz firmware z 3.2 do 3.4. U mnie poprawiło działanie na Samsungu TV wybór klawisza ZOOM1, który w końcu zaczął działać :grin:. Więcej nie zauważyłem :niewiem:.
 

koprus

New member
Czy ktoś wie gdzie można dostać zaślepkę na baterie - nie dość że miałem nieoryginalną to jeszcze pilot mi spadł i pękła na 3 części.

oraz kabel USB ?

z góry dzięki
 
Przeczytałem wszystkie komentarze, ale nadal nie wiem czy któryś z pilotów Logitech spełni wszystkie moje wymagania.
Rozumiem, że posiadają pamięć do 15 urządzeń(każde które ma pilot na podczerwień) i w ramach jakiegoś activity można 1 przyciskiem te wszystkie użądzenia włączyć. Ale jaka jest max. ilość tych activity i ile komend może zapamiętać dla każdego urządzenia?? Czy da się go zaprogramować tak, że w ramach 1 activity ustawić takie funkcje jak kontrast, jasność w tv oraz ustawienia equalizera w amplitunerzei i dla utrudnienia wszystko poprzez menu? Jest to pytanie hipotetyczne i biore pod uwagę, że musiałbym podąć szczegółową drogę jak do tego dojść.

Drugie pytanie dotyczy szeroko pojętego zasięgu tych urządzeń i urządzeń dodatkowych zwiększających zasięg.

Czy istnieje możliwość żeby w 1 pokoju ulokować cały sprzęt, a w innych wyświetlacze i sterować sprzętem z różnych miejsc domu, a nawet ogrodu.
Taniej jest pociągnąć 2 kabel od np Nbox'a do ogrodu czy łazienki, aniżeli brać 2 abonament, bo latanie za każdym razem żeby przełączyć kanał nie wchodzi w grę.
 

markatan

New member
Jaka jest max. ilość tych activity i ile komend może zapamiętać dla każdego urządzenia - to pytanie do supportu Logitecha.
Ja mam 7x Activity i 10 urządzeń. Większość kodów zgadzała się z tymi zaproponowanymi przez konfigurator. Dosłownie kilku musiałem nauczyć pilota.
W ramach 1 activity można ustawić dowolny ciąg kodów do wysłania ( nie wiem jaki jest max) ale im dłuższe Activity tym łatwiej o to , że któregoś z kodów odbiornik nie 'zobaczy' i cała sekwencja może się posypać. Trudno później wrócić do punktu wyjścia.
Zasięg jest standardowy tzn ogranicza się do pomieszczenia.
Na dalsze odległości polecam przekonwertowanie sygnału podczerwieni na radiowy i odwrotnie. Takie urządzenia są do kupienia.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
do posiadaczy Harmony 900 mam pytanie czy ten pilot działać moze normalnie na podczerwień IR np. jakbym nie chciał skorzystać z dołączonego odbiornika IR->RF ?
 
Ostatnia edycja:

Tom_Bod

New member
Witam,

proszę użytkowników pilota o sprawdzenie, czy na liście obsługiwanych urządzeń jest pilot sterowania roletami TELIS COMPOSIO (lub IMPRESARIO) RTS firmy SOMFY.

dziękuję i pozdrawiam
tomek
 

drake79

New member
Witam,

Mam problem z TV Samsung le40c650, przez Acticities pilot nie włącza mi telewizora, tzn. włącza wszystkie pozostałe urządzenia ale nie TV. Widać jak dioda miga kilka razy na Samsung, ale TV się nie włącza. Jak wejdę do Urządzeń na pilocie i wybiorę Power toggle lub on/off to wtedy działa, ale w activities nie chce działać wogóle. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 

drake79

New member
Witam,

Mam problem z TV Samsung le40c650, przez Acticities pilot nie włącza mi telewizora, tzn. włącza wszystkie pozostałe urządzenia ale nie TV. Widać jak dioda miga kilka razy na Samsung, ale TV się nie włącza. Jak wejdę do Urządzeń na pilocie i wybiorę Power toggle lub on/off to wtedy działa, ale w activities nie chce działać wogóle. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 

markatan

New member
....czy na liście obsługiwanych urządzeń jest pilot sterowania roletami TELIS COMPOSIO (lub IMPRESARIO) RTS firmy SOMFY...
Znalazłem coś takiego : TELIS 1 RTS Patio
Ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś mając oryginalnego pilota nauczył Harmonie jak ma zdziałać.

....przez Acticities pilot nie włącza mi telewizora, tzn. włącza wszystkie pozostałe urządzenia ale nie TV.
Spróbuj ustawić włączanie TV jako pierwsze. Jeżeli to nie możliwe to dostosuj opóźnienia w urządzeniu TV
 
Do góry