Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

Krzychu1

New member
Mam prośbę o podanie poprawnego MODELU dla: -telewizora Samsung UE40B7000....... -dekodera Vectry HD ....... / na instrukcji jest napisane STB HD Vectra-5800C/ -tunera sat Ferguson Ariva200HD ..... ... coś chyba źle powpisywałem, bo każde urządzenie muszę uczyć z oryginalnych .. a to idzie mi słabo Może ktoś ma Vectre ... prosiłbym o podanie opóźnień, bo skacze mi po dwa kanały.
 

panerai_47

New member
Witam
Chętnie bym kupił harmony one. Tylko muszę mieć pewnośc, że jak dodam makro czyli tryb włączenia oglądania fimu na BD pilot włączy mi ampa+wzmacniacz(pre amp)+bd to na pewno tak, tylko czy da radę zaprogramować go tak aby wzmacniacz AVM włączył sie w tryb pre amp (proc) i ustawił jednocześnie głośność na odpowiedni poziom.
Czy, któryś z użytkowników jest mi w stanie odpowiedziec na to pytanie?
Pozdro
 

Irenty

New member
witam....
nabyłem ostatnio Logitech Harmony 785 i mam taki problem pilot nie posiada zasilacza sieciowego do ładowarki, na ładowarce jest napis na wejściu 8V 500 mA i podłączyłem taki zasilacz i wygląda tak jakby się ładował tzn. wychla się ale tylko do pierwszej kreski i na czerwono... ale tak chodził cała noc i się nie naładował. Może ktoś wie co jest przyczyną???
baterie kupiłem na allegro
allegro.pl/item841690205_ak9_akumulator_bateria_logitech_harmony_one_wawa.html
a zasilacz dałem od innego urządzenia... ale taki jak pisało na obudowie bazy.
 
Ostatnia edycja:

fiks

New member
Witam mam małe pytanie a mianowicie jeżeli zaprogramuje sobie TV sony 46z5500 i dekoder "n" to naciskając na przycisk zmiany kanału + i - to zmieni się program ale zmieni go dekoder a nie tv a jeżeli będę chciał podgłosić to zadziała podgłaszanie przez telewizor a nie dekoder ... ?? Chodzi mi o to że pilot od "n" nie na każdym kanale i nie zawsze podgłasza. Na ekranie pokazuje się podłaszanie ale nie słychać efektu a jeżeli już to robi to wcale nie jest płynne "albo cicho albo głośno" Więc wtedy muszę brać pilota od tv i podgłaszać i brać znów pilota od "n". Szkoda mi wydawać takiej gotówki tylko z tego powodu jeżeli posiada taką możliwość inny model Logitecha to jaki ?
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@fiks,

trochę bełkotliwie zapytałeś. jeśli chodzi ci oto, żeby pilotem logitecha sterować:

zmianą kanałów na dekoderze
zmianą głośności na telewizorze

i żeby nie trzeba było nic więcej naciskać oprócz klawiszy +/- głośności i kanałów na pilocie logitecha to:

tak - imho każdy pilot uniwersalny logitecha to zrobi :)
 

Alf2

New member
Dostosowanie plazmy Panasonic

Witajcie,

Posiadam Hormony One, plazme Panasonic TX-P42S10, recorder n i kino domowe harman hardon.

Czy ktos może przerabial ktorys z poniższych 2 tematow i mogly pomoc?

1. Jak spowodowac aby przy wlaczaniu sprzętu, telewizor podglasnial się do wartości powiedzmy 8, a przy wyjsciu glos wyciszal do wartości 0?

Utworzyłem profil dla dzieci, w którym nie uzywam kina domowego- glos steruje na TV. Funkacja mute bylaby może i pomocna, ale pewnie zostawi czerwony znaczek na ekranie podczas oglądania przy profilu z kinem domowym….
Sprobuje dodac komendy vol+ x 8 i przy wyjsciu vol- x8 ale to troche metoda chalupnicza..

2. Jak zaprogramowac przyciski szybkiego dostepu do formatu obrazu w plazmie Panasonic (np. 16:9 lub zoom1) bez kazdorazowego wchodzenia w menu i wielokrotnego przechodzenia po menu wewn. aby wybrac odpow. pozycje?


Dziekuje i pozdrawiam
 

plesniak

New member
111kris napisał:
Trochę się namęczyłem :):
- 2 śrubki pod klapką akumulatora
- 2 śrubki (bądź 1) pod naklejką z logo Logitech i nr seryjnym (gruba więc nie ma obawy o jej uszkodzenie)
- zdejmujemy spodną część pilota (tą jakby nagumowaną) - wciskana z góry na kilka klipsów i dodatkowo zabezpieczona przed odpadnięciem taśmą dwustronną w dolnej części (najlepiej chyba wypinać tę część właśnie w dolnej części choć taśma mocno trzyma)
- tam kolejne 2 śrubki w dolnej części
- i wtedy obudowę można rozdzielić na dwie standardowe części - górna i dolna (dość mocno trzyma). Tu chyba dobrze zacząć od dołu pilota.
- w środku 2 kolejne śrubki trzymające płytkę drukowaną oraz (Uwaga!) klipsik, z którego możemy wypiąć taśmę, która łączy płytkę z dolną jej częścią.
Teraz możemy wyciągnąć cały środek (Uwaga - przednia część pilota, tam gdzie znajduje się dioda z podczerwienią wlutowana przewodem w płytkę tak więc lepiej uważać by jej nie uszkodzić.
I to wszystko.
Niestety samego wyświetlacza LCD chyba nie się wymienić - połączony wtopioną taśmą z płytką. Pozostaje zatem właściwie jedynie wymiana obudowy lub gum klawiszy na zdrowsze.
Pozdrawiam

Sory za odkopanie postu ale skorzystałem z niego i mam małe uwagi (lepka substancja zablokowała mi klawisze)
Oto poprawiony tekst:
- 2 śrubki pod klapką akumulatora
- 2 śrubki pod naklejką z logo Logitech i nr seryjnym (gruba więc nie ma obawy o jej uszkodzenie)
- zdejmujemy spodną część pilota (tą jakby nagumowaną) - wciskana z góry na kilka klipsów i dodatkowo zabezpieczona przed odpadnięciem taśmą dwustronną w dolnej części (najlepiej chyba wypinać tę część właśnie w dolnej części choć taśma mocno trzyma)
- tam kolejne 2 śrubki w dolnej części i jedna po lewej u góry
- i wtedy obudowę można rozdzielić na dwie standardowe części - górna i dolna (dość mocno trzyma). Tu chyba dobrze zacząć od dołu pilota.
- w środku 2 kolejne śrubki trzymające płytkę drukowaną oraz (Uwaga!) klipsik, z którego możemy wypiąć taśmę, która łączy płytkę z dolną jej częścią.
Teraz możemy wyciągnąć cały środek (Uwaga - przednia część pilota, tam gdzie znajduje się dioda z podczerwienią wlutowana przewodem w płytkę tak więc lepiej uważać by jej nie uszkodzić.
 

plesniak

New member
Alf2 napisał:
Witajcie,

Posiadam Hormony One, plazme Panasonic TX-P42S10, recorder n i kino domowe harman hardon.

Czy ktos może przerabial ktorys z poniższych 2 tematow i mogly pomoc?

1. Jak spowodowac aby przy wlaczaniu sprzętu, telewizor podglasnial się do wartości powiedzmy 8, a przy wyjsciu glos wyciszal do wartości 0?

Utworzyłem profil dla dzieci, w którym nie uzywam kina domowego- glos steruje na TV. Funkacja mute bylaby może i pomocna, ale pewnie zostawi czerwony znaczek na ekranie podczas oglądania przy profilu z kinem domowym….
Sprobuje dodac komendy vol+ x 8 i przy wyjsciu vol- x8 ale to troche metoda chalupnicza..

2. Jak zaprogramowac przyciski szybkiego dostepu do formatu obrazu w plazmie Panasonic (np. 16:9 lub zoom1) bez kazdorazowego wchodzenia w menu i wielokrotnego przechodzenia po menu wewn. aby wybrac odpow. pozycje?


Dziekuje i pozdrawiam

Co do Pkt 1. To włączenie telewizora powinno zacząć się od jego wyciszenia funkcja volume down razy ileś tam. a potem osiem razy co 100ms przygłośnienie, chyba ze Twój TV ma gdzieś możliwość ustawienia poziomu głosu.

Co do Pkt 2.

Ja sobie pod klawiszem + (clear) zaprogramowałem funkcję Zoom (dostosuj przyciski) w funkcji TV, strzałki górne (up arrow i down arrow) zaprogramowałem jako direction up i direction down) a klawisz E (enter) jako enter.
I teraz jak w Funkcji mam Telewizja mam tak:

Wszystkie kalawisze poza volume, up arrow, down arrow ( nie mylić z up, down) oraz + i e mam w funkcji UPC Mediabox, te wymienione mam jako TV. Jak chce zmienić format obrazu to wyskakuje mi od razu menu zoom i strzałkami wybieram format. Jest jeszcze funkcja aspect ale nie testowałem jej. Poszczególne funkcje zalezne sa od telewizora. Ja mam JVC
 

Alf2

New member
plesniak, dzieki za odzew....

Punkt 1. Wygrzebalem, ze w menu serwisowym mojego TV mozna ustawic wartosc glosu, jak bedzie przy wlaczeniu tV- ustawilem na 0, nastepnie na logitechu ustawilem nacisniecie 8 razy VOl+ - w miare to smiga... Zrezygnowalem w ten sposob ze zmniejszania poziomu glosu do 0 przy wylaczaniu tv, bo i tak bedzie to wartosc 0 przy kolejnym starcie.

Punkt 2
Jednemu przyciskowi logitecha przyporzadkowalem funkcje aspect i po prostu naciskam go kilkakrotnie (w zaleznosci od formatu obrazu)- przydzielenie strzalek menu stalo sie zbyteczne (choc tez tak mialem przez chwile). Drugiemu przyciskowi przydzielilem funkcje "normalize" ktora wraca do oryginalnie nadawanego obrazu, np 16:9.

W ten sposob "mieszam" formatami obrazu na plazmie Panasa w miare sprawnie...

pozdr.
 

megakop

New member
kamon napisał:
Jak to juz wczesniej ktoś napisal Samsung ma "uposledzony system przelaczania zrodel". Rozwiazaniem tego problemu bylo w moim przepadku znalezienie amerykanskiego odpowiednika mojego modelu Samsunga i zastapienie nim europejskiego w oprogramowaniu Harmony. Teraz przelacza bez najmniejszych problemow, bez koniecznosci tworzenia czasem skomplikowanych makr.
Pozdrawiam
Mam ten sam problem. Kolego a jak szukać odpowiednika możesz napisać?
 

Saracen

New member
Witam

Czy ktoś używa tego pilota z komputerem? jaki najlepiej odbiornik kupić aby dobrze współpracował z pilotem i działał pod Ubuntu?
 

biglyk

New member
Jestem prawie zdecydowany na zakup Harmony ONE ale proszę "zorientowanych userów" o odpowiedź na następujące pytanie (przeczytałem temat od deski do deski choć trochę to trwało) a mianowicie: 1. Czy mógłby ktoś sprawdzić w bazie urządzeń następujący sprzęt (sprawdzałem na stronie, ale może baza użytkownika jest pełniejsza niż ta na stronie internetowej):
- Tuner satelitarny Golden Interstar GI-S 980 2CR2CI HD PVR
- Novatron IAMM NTR82 (nie wiem jak określić rodzaj tego urządzenia najbliżej mu do odtwarzacza multimedialnego)
- DVD e:max as606
2. Jeszcze pytanie czy można z pilota wysłać jakiś sygnał inny niz ten sprzęt co się ma w domu, chodzi mi o to, że mam oświetlenie sterowane pilotem i mozna zaprogramować dowolnego pilota. Ale czy taki "obojętny" sygnał można jakoś uzyskać?
 
Ostatnia edycja:

markatan

New member
Pilot łyka chyba każdy kod podczerwieni jaki się do niego wyśle.
Jak nie ma w bazie to można wziąć coś co z nazwy ogólnej jest podobne i zaprogramować poszczególne przyciski z oryginalnego pilota.
 

markatan

New member
..Czy mógłby ktoś sprawdzić w bazie urządzeń następujący sprzęt (sprawdzałem na stronie, ale może baza użytkownika jest pełniejsza niż ta na stronie internetowej):
- Tuner satelitarny Golden Interstar GI-S 980 2CR2CI HD PVR
- Novatron IAMM NTR82 (nie wiem jak określić rodzaj tego urządzenia najbliżej mu do odtwarzacza multimedialnego)
- DVD e:max as606...
Golden GIS-980 - jest na liście
Novatron - nie mogę znaleźć
DVD E:MAX - jest na liście
 

yoyi

New member
Witam
Chętnie bym kupił harmony one. Tylko muszę mieć pewnośc, że jak dodam makro czyli tryb włączenia oglądania fimu na BD pilot włączy mi ampa+wzmacniacz(pre amp)+bd to na pewno tak, tylko czy da radę zaprogramować go tak aby wzmacniacz AVM włączył sie w tryb pre amp (proc) i ustawił jednocześnie głośność na odpowiedni poziom.
Czy, któryś z użytkowników jest mi w stanie odpowiedziec na to pytanie?
Pozdro


Da się bez problemu w końcu do tego ten pilot jest. Co do głośności to w 100% nie dam Ci gwaracji, chociaż gdziś wcześniej w wątku ktoś opisywał jak to zrobić.
 

wernus

New member
Tym pilotem da sie wszystko(co ma IR) obsługiwać w dowolnej kolejności, konfiguracja u mnie zajęła parę godzin ale wszystko jest jak trzeba. Jedyny minus jaki zauważyłem to to iż mógł by sie szybciej aktualizować z oprogramowaniem ale niema tragedii.
U mnie obsługuje:
Tv Panasonic TH-46PZ8
wzmacniacz Logiteh Z-5500
nBox recorder turbo (bez żadnych problemów i opóźnień)
Laptop z wbudowanym IR
Aparat sony a550

Kiedyś skoczyłem na niego nieświadomie i pokazały się białe paski na lcd. Po napisaniu do logiteh support po 4 dniach dostałem kurierem ze Szwecji nowiutki oryginalnie zapakowany zestawik harmony one i teraz mam 2. Niestety stary został zablokowany i nie da się go aktualizować z oprogramowaniem ale będzie na części.

Ogólnie polecam wszystkim niezdecydowanym, a posiadaczom gratuluje dobrego zakupu.
 
Do góry